plastiktavan-min

Tavan Lambiri Nedir?

İnşaat sektöründe güzel bir görüntü elde edebilmek önemlidir. Bu güzel görüntünün de elde edilmesi için özel çalışmalar ve uygulamalar yapılmaktadır. Dekorasyon çalışmaları ağırlıklı olarak güzel görüntü elde edebilmek için yapılmaktadır. Bunun yanı sıra dekorasyonun yalıtım amacı da bulunmaktadır. Özellikle bina iç kesimlerinde yapılan dekorasyon işlemlerinin en sık karşılaşılan tavan lambiri uygulamasıdır. Tavan lambiri uygulaması binaların tavan ve duvar kısımlarının uygun olan malzeme ile kaplanması şeklinde elde edilmekte olan bir dekorasyon işlemidir. Pek çok kişi ev ve iş yerlerinde talep ettikleri güzel ve estetik ortamı elde edebilmek için bu uygulamayı yaptırma yolunu seçmektedir. Bu uygulama estetik görüntünün yanı sıra yalıtım olarak destekleyici olabilmesi için yapılmaktadır. Ses ve ısı yalıtımına destek sağlayıcı malzemeler seçildiğinde tavan lambiri uygulaması maliyetleri oldukça düşürdüğü görülmektedir. Bunun yanı sıra bu uygulamayı yapılmış olan ev ve iş yerlerinde seçilen ürünlerin türlerine göre uzun süre boya ve badana maliyeti oluşmayacaktır.

tavan lambri3 min - Tavan Lambiri Nedir? Hangi Malzemeler Kullanılır?Tavan Lambiri İçin Hangi Malzemeler Kullanılır?

Tavan lambirinın uygulaması için farklı ürünler tercih edilebilmektedir. Kullanıcılar kendi tercihlerine göre diledikleri malzemeyi seçerek uygulamasını yaptırabilirler. Tavan lambiri uygulaması için en çok tercih edilen ürün ağaç ve ahşaptır. Özellikle estetik olarak güzel bir görüntü elde edilmesi için ağaç ürünlerin kullanımı öne çıkmaktadır. Ahşap ve ağaç dışında tavan lambirinın uygulaması için metal, plastik ve taş gibi malzemeler kullanılabilmektedir. Plastik tavan lambiri sistemi uygulama olarak kolay bir sistemdir. Ancak bu sistem seçilecek metal bakımından hem ağır olması hem de maliyetli olması nedeniyle çok fazla tercih edilmemektedir. Yine aynı şekilde taş malzeme kullanılarak yapılan tavan lambiri uygulaması da bulunmaktadır. Özel olarak seçilen taş malzemeler tavan lambiri uygulaması için işlemden geçirilerek kullanılabilir hale getirilmektedir.

Tavan Lambirının Uygulamasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tavan lambiri sistemlerinin uygulaması için dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Öncelikle uygulanacak bu sisteminin ortamı daha yüksek göstermesi isteniyorsa paneller düşey birleşim şeklinde bir araya getirilmelidir. Uygulamanın mekânı daha geniş göstermesi isteniyorsa döşemeler ve kaplama malzemeleri yatay ya da çapraz şekilde yerleştirilmelidir. Uygulamanın yapılacağı ev ve iş yerinin daha ferah olması isteniyorsa da buna uygun renkte malzeme seçilmelidir.

Ahşap Tavan Uygulaması

Tavan lambiri uygulamalarının içerisinde en çok tercih edilen malzeme ahşap ve ağaç malzemedir. Ahşabın ve ağacın estetik olarak güzel ve beğenilen yapısı sayesinde pek çok kişi ağaç malzeme tercih etmektedir. Bu uygulama için en çok tercih edilen ağaçlar kızılçam, sarı çam, karaçam ve ladindir. Bunların dışında görünüş olarak beğenilen ve dayanıklı olduğu bilinen ağaçlar tavan lambiri uygulaması için kullanılabilecektir. Ahşabın ve ağacın sıcak görüntüsünün yanı sıra doğru şekilde yapılan uygulama ile uzun süre bu kaplamalar kullanılabilecektir.

Tavan Lambiri Nedir? Hangi Malzemeler Kullanılır? İçin Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir