16 sonuç gösteriliyor

Trapez Sac Fiyatları

Yapılarda yalıtım sağlanması gereken en önemli bölümlerden biri de çatılar olduğundan trapez sac fiyatları için de yağış ve rüzgara maruz kalan bir şehir olması sebebiyle önemlidir. Bina çatıları gerek binanın gerekse coğrafi koşulların gerektirdiği şekilde farklı sistemlerde oluşturulmaktadır ve buna bağlı olarak da kullanılan malzemeler farklıdır. Trapez saclar da dayanıklı olmalarından dolayı çatı yalıtımında sıkça tercih edilen ürünler arasında yer almaktadır. Alüminyum ya da galvanizden üretilen trapez sacların boyalı ve boyasız çeşitleri olduğu gibi formlarında ve kalınlıklarında da değişiklik yapılması mümkündür.

Kullanım Alanları ve Trapez Sac Fiyatları 

Trapez sac fiyatları  için oldukça önemlidir. Zira İstanbul kar ve yağmur dışında şiddetli rüzgârları ile de bilinen bir şehir olup binaları korumak amacıyla çatı sistemleri kullanılması temel bir zorunluluktur. Üretimini yapmış olduğumuz boyalı trapez saclar ısı yalıtımı yapılması gerekmeyen yapılarda ve iki metal arasına yalıtım malzemesi konularak yapılan yerinde uygulamalı yalıtımlı sistemlerde kullanılan ürünlerdir. Bu yapılar arasında endüstriyel binalar ile uçak hangarları ve depolar yer almaktadır. Ayrıca resmi kuruluşların çatı kaplamaları için de bu ürün tercih edilmektedir. En yaygın formlarından olan 27/200, özellikle dar açıklığı bulunan çatı ve cephelerde ekonomik ve işlevsel bir kaplama malzemesidir.

Trapez Sacın Özellikleri ve Trapez Sac Fiyatları 

Trapez sac fiyatları için firmamız müşteri hizmetleri ile irtibat kurularak öğrenilebilmektedir. Trapez sacın en fazla tercih edilen ve ekonomik olan formu 27/200’dür. Firmamız tarafından 0,50 ile 1 mm arasında farklı kalınlık ve renklerde üretim yapılmaktadır. Net kaplama alanı açısından 800 ya da 1000 mm olmak üzere iki alternatif bulunmaktadır. En fazla 15 metre olmak üzere ihtiyaca uygun boyutlarda kesim yapılması mümkündür. Form yapısının ve renklerinin değiştirilebilir olması yapılarda farklı görsellikler oluşturulabilmesi açısından avantaj sağlamaktadır. Bu nedenle yalnızca çatı kaplamalarında değil cephelerde de kullanılmaktadır. Hava şartlarından etkilenerek bozulma ve nitelik değişmesine maruz kalmayan oldukça dayanıklı bir üründür. Rüzgâr ve kar yüküne karşı dayanıklı olması Bursa için bu ürünün önemini artırmaktadır.

Trapez Sacın Avantajları ve Trapez Sac Fiyatları 

Çatı kaplaması olarak kullanımı avantaj sağladığından trapez sac fiyatları için önem taşımaktadır. Trapez saclar kullanılacağı yapıda yalıtım sağlanmasının gerekli olup olmamasına bağlı olarak yalıtımlı veya yalıtımsız üretilebilmektedir. Isı yalıtımlı olarak üretilen saclar çift kat uygulanırken yalıtımsız olarak üretilenler ise tek kat kullanılmaktadır. Yalıtımsız olanlar yerinde yalıtım uygulaması ile iki trapez arasında yalıtım malzemesi kullanılarak uygulanabilmektedir. Trapez saclar hafif ürünler olmaları nedeniyle kolaylıkla taşınabilen ve montajı yapılabilen ürünlerdir. Buna karşın oldukça dayanıklı bir malzeme olup aynı zamanda dekoratif amaçla da kullanılabilecek görsel zenginliğe sahiptir.