Membran Uygulama Alanları

Temel çevresinde uygulanacak olan drenaj bölgelerinde ancak yer altı suyunun basıncını düşürmede membran etkili olmaktadır. Bu özelliğinden dolayı ürünün en çok kullanıldığı alan bina temelleridir. Yine beton malzemesi su konusunda tam bir yalıtım özelliği taşımaz. Betonun suya karşı tam bir yalıtıma sahip olmasını membran sağlar. Bu yalıtım hayati fonksiyon taşır. Çünkü, beton yapılara sızan su zaman içindeki demir ya da çelik donanıma zarar verir. Çeliğin korozyona uğraması sonucunda bina zayıflar ve büyük bir risk sorunu ortaya çıkar. Tam da bu noktada membran imdada yetişir. Ve binanın uzun ömürlü olmasını sağlar.

Stoktaki Ürünler MARKA İÇERİK TİP FİYAT
Membran ONDULİNE PP40 M KUMLU KIRMIZI 800 TL
ONDULİNE PP40 M KUMLU YEŞİL 800 TL
ONDULİNE PP300 DÜZ SİYAH 695 TL
İZOPAK PAR KUMLU KIRMIZI 450 TL
İZOPAK PAR KUMLU YEŞİL 450 TL
İZOPAK P 300 DÜZ SİYAH 380 TL
mebran-folyolu
Membran Folyolu

Betonarme Alanlarda Membran

Su yalıtım malzemesi olarak membran, temeldeki su birikintisinin bohçalama diye tabir edilen bir soruna yol açmasını engeller. Betonarme teras çatılarında uzun ömürlü kullanım ve performans sağlama konusunda da membran etkili bir yalıtım malzemesidir.  Geleneksel olarak bilinen ısı yalıtımı ya da su yalıtımı kavramlarında su yalıtım

membran fiyatlari
Membran Fiyatları

tabakasının altına ya da yapı betonunun üzerine verilir. Zaman içinde de bu durum binaya zarar verir.  Bu zararı önlemenin yolu membran yalıtımından geçer.

Membran Faydaları

Öncelikle binaların ömürlerine ömür katan bir malzemedir membran. Ayrıca yanlış drenaj çalışması sonucu ortaya çıkabilecek olumsuzlukları da bu malzeme telafi etmektedir. Ters teras çatı, ısı yalıtımını ya da su yalıtımı sayesinde daha korunaklı ve uzun ömürlü olur. Bu aşamada kullanılacak memran malzemesi yapının ömrünü uzatır.