betopan fiyat listesi

Betopan Evlerin Özellikleri Nelerdir?

Son zamanlarda uygulamalarının estetik açıdan oldukça şık görünümlere sahip olması, sayılarının hızla artması ve hakkında yapılan yorumların da genellikle olumlu olmasından dolayı betopan evlere olan ilgi daha da artıyor. Bu tür bir ilginin cevaplarını alması adına pek çok kişi tarafından betopan fiyatları nedir nerede kullanılır şeklinde ilgililerine sorular yöneltilmektedir. Bizler de Küçükdeveci İnşaat ve Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi olarak bu malzemenin ne tür özelliklere sahip olduğu noktasında bilgiler vermek istiyoruz. Betopan temel olarak yapı malzemesi şeklinde dış cephelerde kullanılan neme karşı dayanıklı bir malzeme olmaktadır.

betopan1 - Betopan Nedir Nerede KullanılırBetopanın Yapısında Hangi Malzemeler Kullanılmıştır?

Betopan nitelikleri itibarıyla yalıtım yapılmasında en etkili ürünlerden biri olmasının yanı sıra aynı zamanda teknik açıdan da oldukça sağlam bir üründür. İçeriğinde yer alan çimento, ağaç katkıları ve çeşitli kimyasal katkı maddelerinin birleşimi bu malzemeye dayanıklılık kazandırmıştır. Bu aynı zamanda betopan nedir nerede kullanılır sorusunun da bir cevabı niteliğinde olabilir. Çünkü bu katkılarla güçlendirilmiş olan malzemeler her türlü dış etkene karşı farklı açılardan koruma sağlamaktadır. Örneğin, çimento katkısı sayesinde yapıların böcek ve haşerelere karşı korunması, suya karşı şişme özelliklerini ortaya çıkarmaması önemli olurken aynı zamanda ağaç katkısı sayesinde darbelere karşı dayanıklı olması ve rahatlıkla projelerde kullanılması da mümkün olmaktadır.

betopan4 - Betopan Nedir Nerede Kullanılır
Fibercement betopan levha

Betopanın Malzeme Olarak Özellikleri Nelerdir?

Yapı malzemesi olarak kullanılmakta olan betopan içeriğinde çimento ve ağaç katkılarından farklı olarak çeşitli kimyasallar kullanılmış olmasına rağmen burada formaldehit, asbest gibi sağlığa oldukça zararlı maddelerin kullanılmamış olması betopanı sağlığa zararı bulunmayan çevre dostu bir malzeme yapmaktadır. Bunun yanı sıra betopan nedir nerede kullanılır diye soranla bu malzemenin kokusuz olduğu da söylenmelidir. Yalıtım malzemesi olarak kullanımlarında kokusuz olması bu malzemeyi daha tercih edilir bir alternatif yapmaktadır. Ses yalıtımı noktasında levha ve sandviç duvar şeklindeki formu ile son derece etkili bir ses yalıtım performansı ortaya koyan betopan malzemesi hafif olduğu için de yapıların depreme karşı dayanıklı kalabilmesinde yardımcı olmaktadır.

Betopan Malzemeler Nereden Satın Alınmalı?

Yalıtım ve izolasyon alanında ürün ve hizmet desteği vermekte olan firmalar tarafından satışı yapılan betopan satın alınırken malzemenin özelliklerinden çok firmaya dikkat edilmelidir. Özellikle malzemenin uygulama sırasında başarılı bir şekilde uygulanması için işçiliğin son derece iyi olması gerekmektedir. Betopan levhaların kolaylıkla istenilen formlara girebilmesi sayesinde avantaj kazanan montaj süreçlerinin betopan nedir nerede kullanılır bilgisine hakim olan kişiler tarafından yapılması gerekmektedir. Küçükdeveci İnşaat ve Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi olarak yıllardır sahip olduğumuz deneyim ve alanında uzman personelimiz sayesinde betopan uygulamalarını başarılı şekilde tamamlayabiliyoruz. Firmamız aynı zamanda çok uygun malzeme fiyatları ile de sizlere betopan malzemesini satın alırken kolaylık sağlamaktadır.