betopan fiyat listesi

Betopan Evlerin Özellikleri Nelerdir?

Son zamanlarda uygulamalarının estetik açıdan oldukça şık görünümlere sahip olması, sayılarının hızla artması ve hakkında yapılan yorumların da genellikle olumlu olmasından dolayı betopan evlere olan ilgi daha da artıyor. Bu tür bir ilginin cevaplarını alması adına pek çok kişi tarafından betopan fiyatları nedir nerede kullanılır şeklinde ilgililerine sorular yöneltilmektedir. Bizler de Küçükdeveci İnşaat ve Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi olarak bu malzemenin ne tür özelliklere sahip olduğu noktasında bilgiler vermek istiyoruz. Betopan temel olarak yapı malzemesi şeklinde dış cephelerde kullanılan neme karşı dayanıklı bir malzeme olmaktadır.

betopan1 - Betopan Nedir Nerede KullanılırBetopanın Yapısında Hangi Malzemeler Kullanılmıştır?

Betopan nitelikleri itibarıyla yalıtım yapılmasında en etkili ürünlerden biri olmasının yanı sıra aynı zamanda teknik açıdan da oldukça sağlam bir üründür. İçeriğinde yer alan çimento, ağaç katkıları ve çeşitli kimyasal katkı maddelerinin birleşimi bu malzemeye dayanıklılık kazandırmıştır. Bu aynı zamanda betopan nedir nerede kullanılır sorusunun da bir cevabı niteliğinde olabilir. Çünkü bu katkılarla güçlendirilmiş olan malzemeler her türlü dış etkene karşı farklı açılardan koruma sağlamaktadır. Örneğin, çimento katkısı sayesinde yapıların böcek ve haşerelere karşı korunması, suya karşı şişme özelliklerini ortaya çıkarmaması önemli olurken aynı zamanda ağaç katkısı sayesinde darbelere karşı dayanıklı olması ve rahatlıkla projelerde kullanılması da mümkün olmaktadır.

 

betopan4 - Betopan Nedir Nerede Kullanılır
Fibercement betopan levha

Betopanın Malzeme Olarak Özellikleri Nelerdir?

Yapı malzemesi olarak kullanılmakta olan betopan içeriğinde çimento ve ağaç katkılarından farklı olarak çeşitli kimyasallar kullanılmış olmasına rağmen burada formaldehit, asbest gibi sağlığa oldukça zararlı maddelerin kullanılmamış olması betopanı sağlığa zararı bulunmayan çevre dostu bir malzeme yapmaktadır. Bunun yanı sıra betopan nedir nerede kullanılır diye soranla bu malzemenin kokusuz olduğu da söylenmelidir. Yalıtım malzemesi olarak kullanımlarında kokusuz olması bu malzemeyi daha tercih edilir bir alternatif yapmaktadır. Ses yalıtımı noktasında levha ve sandviç duvar şeklindeki formu ile son derece etkili bir ses yalıtım performansı ortaya koyan betopan malzemesi hafif olduğu için de yapıların depreme karşı dayanıklı kalabilmesinde yardımcı olmaktadır.

Betopan Malzemeler Nereden Satın Alınmalı?

Yalıtım ve izolasyon alanında ürün ve hizmet desteği vermekte olan firmalar tarafından satışı yapılan betopan satın alınırken malzemenin özelliklerinden çok firmaya dikkat edilmelidir. Özellikle malzemenin uygulama sırasında başarılı bir şekilde uygulanması için işçiliğin son derece iyi olması gerekmektedir. Betopan levhaların kolaylıkla istenilen formlara girebilmesi sayesinde avantaj kazanan montaj süreçlerinin betopan nedir nerede kullanılır bilgisine hakim olan kişiler tarafından yapılması gerekmektedir. Küçükdeveci İnşaat ve Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi olarak yıllardır sahip olduğumuz deneyim ve alanında uzman personelimiz sayesinde betopan uygulamalarını başarılı şekilde tamamlayabiliyoruz. Firmamız aynı zamanda çok uygun malzeme fiyatları ile de sizlere betopan malzemesini satın alırken kolaylık sağlamaktadır.

 

BETOPAN Cephe Kaplamaları

Dış yapı malzeme grubu içerisinde belki de geniş kitlelerce ortak düşecek biçimde en bilinen ad ola betopan fiyatları cephe kaplamaları, 1984 yılından bu güne mevcut seçeneklerini artırarak üretilmeye devam eder. BETOPAN için de beton ile ahşabın muhteşem birlikteliğinden bahsedip her ikisinin bir araya getirdiği özellikleri rahatlıkla sıralayabiliriz:

 • Hafiflik, esneklik, işlenebilir hal.
 • Suya, yangına, çürümeye dayanıklılık.
 • Çeşitli kuvvetlere mukavemet gösterme, şeklini koruma, uzun yıllar aynı formda kullanılma.
boyaliahsap - Betopan Nedir Nerede Kullanılır
Boyali Ahsap Desenli

BETOPAN Cephe Kaplamaları ve Kullanım

İmal edilme sürecinde insan sağlığına muhalefet oluşturacak herhangi bir malzeme grubuyla birleşmeyen betopan cephe kaplamaları, birtakım kimyasalları muhteviyatında barındırır; fakat bu kimyasallar ürün gurubundaki ana malzemeleri bir arada tutma işini görür. BETOPAN, izolasyon görevine ek şekilde görsel zenginlik de sağladığı için hemen hemen her binanın dış cephesinde rahatlıkla kullanılır; zira kendisinin uygulanışı da çok zorluk içermez. Tabi çalışmayı yapan kişilerin yetkinliği, bu işteki mahir olma durumu gibi ayrı faktörleri göz ardı etmek hata olur.

ahsap desen - Betopan Nedir Nerede Kullanılır
Ahsap Desenli Betopan

BETOPAN Cephe Kaplamaları ve Özellikleri

Hem ahşap hem de beton karşımı olan betopan cephe kaplamaları, her iki ana malzeme grubunun kendisine has özelliklerini alarak işlevsel konuma gelir. Ahşap gibi esnek, beton gibi de sağlam olan BETOPAN; bunun yanında daha birçok özelliği bünyesine toplar ve kullanıldığı alanda rahatıkla sergiler.

 • Neme, suya, küflenmeye, yangına, çarpmaya, kuvvete karşı direnç
 • Isı, ses, su yalıtımı
 • Hafif, kullanışlı, kolay monte edilen malzeme bütünü
cesitliboyalıdesenlilevha - Betopan Nedir Nerede Kullanılır
3 farklı tipte desenli

BETOPAN Malzeme Seçimi

Uygun betopan cephe kaplamaları adına malzeme seçimi yapmak için seçilecek ürünün ebatlarını gözden geçirmek, işlemin uygulanacağı alana özgü ebat belirlemek ya da standart ölçülerden yararlanmak gerekir. Uzunluk, kalınlık, ağırlık alalarında uluslararası standartlarda olan BETOPAN; duruma göre arzu edildiği gibi farklı ebatlar dahilinde tasarlanabilir. Bu tasarı neticesinde mevcut ürün için herhangi bir değer kaybı dile getirmek yanlış olur; çünkü her ebattaki ürünün öz kütlesi sabit kalmakla beraber form özellikleri değişmeden stabil tutulur. Netice itibariyle aynı düründen benzer kaliteye ulaşma konusu, rahatlıkla gerçekleştirilir ve ürün her alanda kullanılır.

 

Betopan Yapı Malzemesinin Ölçüleri

Yapı sektörünün etkin bir yapı malzemesi olma noktasında aranılan bir malzeme olan betopan yapı malzemesi pek çok farklı konuda etkin bir hizmet verme noktasında başarılı olduğu için sıkça tercih edilmektedir. Bu bağlamda betopan yapı malzemesinin istenilen ölçülerde üretilebilmesi ya da uygulama esnasında istenilen ebatlara getirilebilmesinin kolay olması, inşaat sektöründe bu yapı malzemesinin tercih edilmesinin nedenleri arasında yer almaktadır. Bu doğrultuda betopan ölçüleri konusunda yapılacak bir araştırmada, bu ölçülerin yapıların özelliklerine göre çeşitlilik gösterdiği gözlenmektedir. Bunun yanında yapı sektörünün gereksinimine göre istenilen şekle kolay girebilmesi sayesinde betopan yapı malzemeleri estetik bir görünüm oluşturulması noktasında da etkin bir hizmet verme potansiyeline sahiptir.

betopan2 - Betopan Nedir Nerede Kullanılır
Betopan Düz Levha

Betopan Yapı Malzemesinin İstenilen Ölçülerde Üretilebilmesi

Betopan ölçüleri konusunda yapılacak olan kısa bir araştırma neticesinde, betopan yapı malzemesinin istenilen ölçülerde üretilebilmesinin mümkün olduğu görülmektedir. Bu bağlamda inşaat sektörünün ihtiyaçları doğrultusunda istenilen özelliğe sahip bir şekilde üretilme konusunda elverişli bir yapı malzemesi olmasından dolayı betopan yapı malzemesi çokça tercih edilmektedir. Yapı malzemesinin temek bir özelliği olan ağaç ve çimento karışımından üretilmiş olması sayesinde pek çok olumlu özelliği kazanmış durumdadır. Bu nedenden ötürü özellikle dış cephelerde etkin bir kullanım özelliğine sahip olan betopan yapı malzemesi etkin bir kullanım alanına da sahiptir.

betopan - Betopan Nedir Nerede KullanılırBina Uygulamalarında Betopan Ölçüleri

Betopan yapı malzemesi, yapı sektörü için en uygun ve ekonomik bir çözüm sunma noktasında oldukça etkin bir yapı malzemesidir. Bunun yanında özellikle dış cephe uygulamalarında etkin bir kullanım özelliğine sahip olan betopan yapı malzemesi, duvarın kalınlığına göre istenilen ölçülerde üretilebilmektedir. Bu bağlamda betopan ölçüleri, sürekli olarak değişkenlik gösterebilmektedir. Bu özelliği ise betopan yapı malzemelerinin tercih edilmesinde etkili olmaktadır. Betopan yapı malzemesinin istenilen ölçülerde üretilebiliyor olmasının yanı sıra, dayanıklı olması, ses ve ısı yalıtımı konusunda etkin bir hizmet vermesi ve dış unsurlara karşı sağlam bir yapıya sahip olmasından kaynaklı olarak inşaat sektörünce çokça tercih edilmektedir. Bunun yanı sıra oldukça kolay bir şekilde uygulanabiliyor olması da bu yapı malzemesinin etkin bir şekilde kullanılmasının önünü açmaktadır.

Betopan Ölçüleri ve Betopan Yapı Malzemesinin Kolay Uygulanabiliyor Olması

İnşaat sektörünün aranılan bir yapı malzemesi özelliğinde olan betopan yapı malzemesinin istenilen özelliğe göre kolay uygulanabiliyor olması tercih edilmesinin nedenleri arasında yer almaktadır. Bunun yanında betopan ölçüleri konusunda etkin bir farklı seçeneklerin de sunulması bu yapı malzemesinin çokça tercih edilmesinin önünü açmaktadır. İçerik bakımından insan sağlığına zarar vermeyen unsurlar barındırması, oldukça elverişli bir işlenebilir malzeme olması, sürekli güncellenen üretim teknolojisi sayesinde etkin bir kalite sunması gibi nedenler de bu yapı malzemesinin hızlı bir şekilde yapı sektöründe ününün yayılmasına neden olmaktadır. Betopan yapı malzemesi sıralanan bu özelliklerinden dolayı dünyada ve ülkemizde en çok tercih edilen yapı malzemeleri arasında yer almaktadır.

 

Isı Yalıtımı Nedir?

Betopan duvar kaplama Kış ayları ülkemizde çok zorlu geçmekte hatta çoğu zaman evlerdeki ısıtma sistemleri evlerin ısısını yeterince sağlayamamaktadır. İşte bu durumlarda insanların ısı yalıtımına olan ihtiyacı ortaya çıkar. Özellikle evlerde duvardan geçen soğuk havanın önlenmesi ısı yalıtımı ile mümkündür. Duvarların iç ve dış yüzeylerine betopan duvar kaplama şeklinde yapılan ısı yalıtımı yıl içerisinde %70’e kadar yakıt tasarrufu sağlamaktadır. Bu sistem sayesinde evin daha kısa sürede daha düşük derecede ısıtılması mümkündür. Yaz aylarında ise kavurucu sıcakların duvarlar sayesinde ev içerisine girmesini yine önleyen bir sistemdir. Yani sizlere yıllardır aranan yazın serin kışın ise sıcak bir hava ortamını sunmak adına hazırlanan en etkili yöntemdir. desenlibetopan tik - Betopan Nedir Nerede KullanılırIsı Yalıtımında Betopan

Betopan bir duvar kaplama malzemesidir. Isı yalıtımı yapılırken duvara kaplanan betopan şu ana kadar ısı yalıtımının en kaliteli şekilde yapıldığı malzeme olarak bilinmektedir. Çünkü duvara kaplandığı andan itibaren duvarın kuru kalmasını ve ısı değişimini önlemesi nem ve rutubetin olduğu evlerde bile en yüksek düzeyde verim alınmasını sağlamıştır. Betopan duvar kaplama ile yapılan yalıtım işlemlerinde duvara fazlalık olarak herhangi bir malzeme eklenmediğinden aşırı yük binmesinin de önüne geçilmiş olacaktır. Duvara bir vida yardımı ile tutturulan betopanın zamanla herhangi bir yanma ya da darbe karşısındaki sağlam duruşu da onun çok uzun yıllar aynı şekilde koruma sağlayacağının garantisi olmaktadır.

desenlibetopan ahsap - Betopan Nedir Nerede KullanılırBetopan İle Yapılan Kaplama Ürünleri

Betopan duvar kaplama duvarın ilk olarak durumuna bakılarak başlanan bir işlemdir. Duvarın üzerine eklenen betopanı taşımasından çok onun monte edilmesi esnasında ortaya çıkabilecek ters durumların önüne geçilmesi için bu işlem mecburidir. Kaplama yapılmadan önce su kanalları ve geçişleri için aralıklarda mutlaka hesaplanmalı, bunların hem yalıtım altında kalması hem de duvarla temas etmeden aşağıya indirilmesi sağlanmalıdır. Ancak bu şekilde yapılan kaplama size yakıt tasarrufu sağlarken evinizin içerisindeki havanın da daha sağlıklı olmasına neden olacaktır. Kaplama işlemi esnasında malzeme duvara bir matkap ve vida yardımıyla tutturulduğundan elektrik kablolarının da varsa gizlenmesi gereklidir.

Kaplama Yapıldıktan Sonra Kullanım

Betopan duvar kaplama malzemesi ile kaplama yapıldıktan sonra evin ıslanması ya da herhangi bir şekilde hava olaylarından etkilenmesi çok mümkün değildir. Burada dikkat edilmesi gereken şey kaplamanın sıcak aylarda yapılmasıdır. Sıcak bir hava kaplama altında kalan duvar da ıslaklık varsa tamamen kurumasını sağlar. Kaplama yapılırken kaplanacak olan duvarın ıslak olması ya da kaplama anında ıslanması alınacak verimi düşürür. Bu nedenle ne kaplama malzemesi ne de kaplanacak yerin ıslak olmaması önemlidir. Kaplama işlemi esnasında birbirine denk getirilerek hazırlanan betopanların da çok bekletilmeden bütünleştirilmesi önemlidir. Bu şekilde işlemin hesaplaması daha kolay yapılırken kaplamanın oturtulmasına da fırsat verilerek bütüncül bir koruma sağlanabilecektir.

Betopan Ahşap Desenli Modeller İnşaat sektörü sürekli kendini güncellemek durumunda olan bir sektördür. Bu durumun en temel sebebi ise, yapı sektörünün çok etkili ve hızlı bir şekilde gelişmesine paralel olarak, yapı malzemesi üretim teknolojisinin de sürekli olarak gelişmesi ve yenilenmesidir. Yenilenen bu teknolojiler sayesinde pek çok farklı özelliğe sahip olan yapı malzemelerinin kullanılması gündeme gelmektedir. Bu doğrultuda son zamanların en popüler yapı malzemesi özelliğinde olan betopan yapı malzemesi, sunmuş olduğu pek çok avantaj sayesinde çokça tercih edilmektedir. Esasında neme karşı dirençli olması nedeniyle tercih edilen bir yapı malzemesi olan betopan, özellikle dış cephelerin yapımında etkin bir şekilde kullanılan bir yapı malzemesidir. Temel bileşenleri ağaç ve çimento olan betopan yapı malzemesi, bu bileşenlerin sağlığa zararsız kimyasal katkı maddeleri vasıtasıyla karıştırılmasıyla elde edilmektedir. Bu Noktada son zamanlarda betopan ahşap desenli modeller de üretilmeye başlamıştır.

desenlibetopan kucukdeveci - Betopan Nedir Nerede Kullanılır
Ağaç desenli

Betopan Ahşap Desenli Uygulamaların Yapı Sektörüne Katkıları

Son dönemlerde yapı sektörünün etkili bir yapı malzemesi olan betopan yapı malzemesinin farklı özelliklere sahip modelleri de üretilmektedir. Bu noktada betopan ahşap desenli modeller olarak üretilen yapı malzemesi, son dönemlerde oldukça fazla bir şekilde rağbet görmektedir. Yapı sektörüne hem estetik açıdan oldukça etkin bir görsellik katması bakımından önemli bir katkı sunan ahşap desenli betopan yapı malzemesi hem de sağlamlığıyla da göz doldurmaktadır. Bütün bunların yanı sıra ahşap desenli betopan uygulamalarının tercih edilmesinin temel nedenlerinden birisi de binalara doğal bir görünüm kazandırılması noktasında oldukça etkin bir kazanım sergiliyor olmasıdır.

desenlibetopan tik - Betopan Nedir Nerede Kullanılır
Tik desenli

Betopan Ahşap Desenli Yapı Malzemesinin Uygulama Alanları

Betopan ahşap desenli yapı malzemesinin kullanım alanı oldukça fazladır. Bu yapı malzemesi klasik yapılardan modern görünümlü yapılara kadar pek çok farklı yapı inşasında kullanılmaktadır. Bu bağlamda oldukça geniş bir yelpazede hizmet veren bir yapı malzemesi olan ahşap desenli betopan yapı malzemesi prefabrik yapılarda dahi uygulanabilmektedir. Yapıların her türlü iç ve dış kaplama unsurlarında etkili bir kullanım özelliğe sahip olan betopan yapı malzemesi, yüzeylerde ahşap bir görünüm sağlayarak estetik bir görünüm oluşturmasıyla da etkin bir hizmet vermektedir. Ahşabın sıcak ve doğal görüntüsü sayesinde binalara farklı bir kimlik katmak noktasında etkin bir hizmet verebilen bir yapı malzemesi olan betopan yapı malzemesi, bu özelliğinden dolayı sıklıklı tercih edilmektedir.

Ahşap Desenli Betopan Yapı Malzemesinin Üretim Maliyeti

Betopan ahşap desenli uygulamalarının üretim maliyeti sürekli değişkenlik göstermektedir. Bunun en temel nedeni ise, zaman içinde betopan yapı malzemesinin üretin teknolojisindeki değişimlerin oluşmasıdır. Doğal olarak yapı malzemelerinin üretimi teknolojisindeki gelişmeler, betopan yapı malzemesinin üretimi maliyetini de etkilemektedir. Bu bağlamda gerek arz ve talep dengesinin varlığı gerekse yapı malzemesinin kalitesi, betopan yapı malzemesinin fiyatını etkilemektedir. Bu fiyatlar dönemler arasında dahi değişikliler göstermektedir. Şöyle ki inşaat sektörünün yoğun olduğu dönemlerde fiyatlar artmakta, ölü sezonda ise fiyatlar düşmektedir.

 

Betopan Desenleri Ve Betopanın Yapılışı

Betopan, ağaç ve çimentonun belli kimyasallarla bir araya getirilmesi sonucu oluşan malzemeye denilmektedir.  Betopan bu sebeple hem ağacın esnekliğini taşımaktadır hem de çimentonun sağlamlığını göstermektedir. Ağaç ve çimento bir araya getirilirken arada birleştirici, bütünleştirici olarak kullanılan kimyasal maddeler insan sağlığı için zararlı kimyasallar değildir. Bu sebeple betopan ürünleri insanlar tarafından güvenli bir şekilde kullanılabilir. Ayrıca bu kimyasallar hazırlanan levhanın her iki tarafına da sürülürse levha pürüzsüz bir levha halini alacaktır. Bu pürüzsüz levhanın kullanımı ve üzerinin betopan desenleri ile süslenmesi daha kolay olacaktır. Betopan içerik olarak ağacın nem alma ve esnek olma özelliğini taşıdığı için kullanım öncesinde birkaç işlemden geçmesi gerekmektedir. tik desenli 1 - Betopan Nedir Nerede Kullanılır

tik desenli betopan

Betopan Desenleri ve Betopanın Teknik Yapısı

Betopan ağaç ve çimento birleştirilince ortaya çıkan levha her iki ürünün de özelliğini taşımaktadır. Bu konuda ağacın nem alma ve esnek olma konusundaki dayanıklılığının arttırılması gerekmektedir. Bu sebeple hazırlanan levhalar uzun süre suyun içinde bekletilmesi gerekmektedir. Dayanıklılığını arttırmak için yapılan bu işlem sonrasında betopan döşendikten sonra neme karşı daha dayanıklı deprem gibi olaylar da ise biraz daha esnek olduğu için dayanıklıdır. Dayanıklılık testleri yapılıp bittikten sonra levhanın her iki tarafına kimyasal içerikli bir madde sürülür. Bu madde sürüldükten sonra levha boya için hazır hale gelir ve üzerine istediğimiz renk ve desende boya yapabiliriz. Böylece betopan desenleri ortaya çıkar. Bu desenler taş desenli veya ahşap desenli olarak yapılabilmektedir.

 

 desenlibetopan kucukdeveci - Betopan Nedir Nerede Kullanılır

Betopan Desenleri Ve Kullanım Alanları

 

Betopan desenleri ile oluşturulmuş betopanlar daha çok iç mekanlarda kullanılır. Monolin denilen betopan dış cephelerde güzel görünüm için kullanılmaktadır. Bunun dışında genellikle iç dekorasyonlarda ortama ağaç veya taş havası verilmektedir. Betopanlar binaların cephesinde, saçak altı ve saçakların ön yüzey kaplamalarında, prefabrik binaların dış cephelerinde,  iç mekanların dekoratif olarak süslenmesinde, hafif ve ağır çelik konstrüksiyon binalarda kullanılmaktadır. Binalarda dış cephelerde yalıtım amaçlı kullanılır ve %70 ısı yalıtımı sağlar. Ayrıca yangına karşı korunaklı olduğu için de tercih edilir. Neme ve aşırı fırtınaya karşı da dayanıklıdır. Binalarda tadilat sırasında kolayca sökülüp yenisi takılabilmektedir. Çabuk çıkarılabilmesi binanın renginin değiştirilmesi gibi sebeplerle değişimiz çabuk olabilmektedir. Binaların hava almasını sağlar ve klima giderlerini azaltır. Ses yalıtımı da sağlamaktadır. Bunu yanında sadece görüntünün güzel olması sebebiyle de betopan desenli kaplamalar yapılır.

 

Betopan Desenleri ve Fiyatları

 

Betopan fiyatları oldukça uygun olarak müşteriye ulaştırılmaktadır. Oldukça uygun fiyatların söz konusu olduğu betopanın bazı özel fiyatları da bulunmaktadır. Betopan desenleri ile süslenmiş ve özellikle dekorasyon amaçlı kullanılanlarda fiyat biraz daha farklıdır. Bunların fiyatının fazla olmasının sebebi dış kısmının hazırlanmasında biraz daha emek sarf edilmesidir. Fiyatlar modellerin farklılığına ve renkliliğine göre değişmektedir.

3 Comment
 • Nusret Bayraktar

  Bu kadar geniş bilgi verilirken, teknik ölçüleri ve fiyatları ile ilgili de detaylara yer verebilirseniz sevinirim.

 • Anonim

  betopan fiyastlari nedir

 • Ender Çil

  Bilgiler için müteşekkirim gerçekten çok detaylı.
  Ölçüler ve fiyat bilgisi de olabilirse çok daha güzel olacak ama sizinde bir bildiğiniz olmalı.
  Teşekkür ederim ve fiyat bilgisi de rica ederim sizlerden.
  Saygılarımla…

 • Betopan Nedir Nerede Kullanılır İçin Bir Yorum Yaz

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir