4 sonuç gösteriliyor

Polikarbon Çatı Nedir?

Kırılmaya karşı dayanıklı olması sebebiyle yaygın olarak kullanılan polikarbon malzemesi kullanılarak oluşturulan çatı sistemidir. Polikarbonun uygulanabildiği ürün yelpazesi oldukça geniştir. Bu nedenle mimari açıdan karmaşık yapılarda dahi farklı tasarımlara olanak tanıyarak en uygun doğal aydınlatma çözümleri sunmaktadır. Renk seçeneğinin fazla olması ve geçiş özelliği ile birçok amaca hizmet eden işlevsel bir ürün olmasının yanında aydınlatma çözümlerine estetik kazandırmaktadır. Standart çatı detayları ile polikarbonat profiller tamamlayıcılık sağlayarak uygulamayı kolaylaştırmaktadır. Polikarbonat levhalar özellikleri nedeniyle birçok amaçla farklı binalarda kullanılabilmektedir. İhtiyaca uygun olarak kalınlığının belirlenebilmesi çatı malzemeleri arasında tercih edilir olmasının sebepleri arasında yer almaktadır.

Polikarbon Çatının Özellikleri

Polikarbon çatı sahip olduğu olumlu özellikler dolayısıyla kullanım alanı oldukça geniş olan bir üründür. Polikarbon levhaların çatı kaplamalarında yaygın olarak kullanılmasının en temel sebeplerinden biri dayanıklı oluşu ve kolay kırılmamasıdır. Bu ürün ayrıca hava şartlarından kolay etkilenmemektedir. Kullanıldığı alanda ışığın eşit bir şekilde dağılmasını sağlayan malzeme ışık geçirgenliğinin fazla olması sebebiyle gün ışığından faydalanma konusunda da cama yakın bir özellik taşımaktadır. Aynı zamanda ısı yalıtımı sağlayan bu malzeme oldukça hafiftir. Yüksek yalıtım sağlaması için farklı kalınlıkta ve çok hücreli üretilebilmektedir. Alüminyum çıtalarla montajı yapılan polikarbon levhaların uygulaması oldukça kolaydır. Standart plaka ölçüsü 210X600 olan malzeme cama kıyasla oldukça hafiftir.

Polikarbon Çatı Hangi Alanlarda Kullanılabilir?

Polikarbon çatı malzemesinin özelliğinden kaynaklanan sebeplerle çok yönlü bir kullanıma olanak bulunmaktadır. Şeffaf olması sebebiyle bolca ışık alan ve yapay ışığın da dağılımını homojen bir şekilde gerçekleştiren bu malzeme yaşam alanlarının çatılarının yanı sıra kış bahçesi ve seralarda da kullanılmaktadır. Şeffaf olmasının yanında renk seçenekleri de bulunan polikarbon malzemeden oluşturulan çatı sistemi binalar arasında bulunan geçitlerin ve otobüs durakları ile üst geçitlerin kapatılmasında da tercih edilmektedir. Kapalı alanlarda sigara içmenin yasak olduğu ülkemizde restoran ve kafelerin sigara içme alanlarının ayrı bir bölüm olarak oluşturulmasında bu malzemeden yararlanılmaktadır. Otoparkların kapatılması ve fabrika ışıklıklarının oluşturulmasında da bu malzemeden yararlanılabilmektedir. Spor salonları, havuzlar ve verandalar ile terasların kapatılmasında da bu malzeme kullanılabilmektedir.

Polikarbon Çatı Hangi Avantajları Sunuyor?

Polikarbon çatı çizilme, kırılma, ısı ve kimyasal maddeler karşısında oldukça dayanıklı bir üründür ve alev yaymama özelliğine de sahiptir. -40 ile +120 arasındaki sıcaklık değerlerine dayanıklılık gösterdiğinden farklı iklim koşullarında kullanılabilmektedir. Yalıtım problemlerinin ortadan kaldırılmasında etkili bir çözümdür. Soğuk bükümle dahi şekil alabilen esnek bir malzeme olduğundan ve uygulama kolaylığı sebebiyle pek çok alanda kullanılması mümkündür. Işık geçirgenliği olan şeffaf bir malzeme olduğundan gün ışığından faydalanılmak istenen durumlarda etkin bir çatı sistemi seçeneğidir. Renk seçeneklerinin fazla olması mekânda farklı tasarımlar yapılmasını mümkün hale getirmektedir.

Polikarbon Levha Fiyatları , Oluşturulacak yapıların dış etkenlerden korunması yanında bazı özelliklerden faydalanmak gerekmektedir. Isı konusunda bir yalıtımın sağlanması istenirken güneş ışınlarından faydalanmakta istenmektedir. Bu sebeple de birbirinden farklı malzemeler üretilen değişik sistemler kullanılabilmektedir. Bu gibi konularda üretilen farklı malzemeler içerisinde polikarbon levhalar oldukça ilgi görmektedir. Çok faza tercih edilen bu malzemeler ışık geçirgenliği olan ancak oldukça sağlam yapıları olan malzemelerdir. Bu sebeple de birçok farklı alanda kullanımları mümkün olabilmektedir. Özel olarak üretilen bu malzemeler darbelere karşı dirençli bir yapıdadır.

polikarbon

Polikarbon Levha Kullanımları

Bu malzemeler oldukça geniş bir kullanım alanına sahip ürünlerdir. Üretilmesi ile birlikte birçok farklı alanda başarılı bir şekilde kullanılmaya başlanmıştır. Işık geçiren bir yapısı olsa da zararlı ışınları önleyecek bir yapıya da sahiptir. Ayrıca darbelere karşı yüksek dayanıklılığı olan bu malzemeler, yük taşıma özellikleri de olan malzemelerdir. Bu sebeple çatı ve duvar gibi kullanımları mümkün olabilmektedir. Bu malzemelerin kullanımı konusunda başarılı ve kaliteli bir şekilde üretilmiş olmaları gerekmektedir.

polikarbon-levha

Yapılarda Polikarbon Levha Kullanımı

Farklı alanlarda kullanılan bu malzemelerin kalitesi yanında uygun fiyatlı olmaları da tercih edilmektedir. Uygun sandviç panel  konusunda da sitemizden bilgi alınması ve firmamızdan bu ürünlerin temin edilmesi mümkündür. Yapılarda çatılarda veya duvar olarak bu malzemeler kullanılabilmektedir. Oluşturulacak yapının özelliklerine göre bu malzemeler kullanılabilmektedir. Ayrıca çok farklı alanlarda da kullanımları mümkün olan bir malzemedir. Kaliteli bir şekilde üretilmesi ile istenilen performansı sorunsuz bir şekilde alınması mümkün olabilmektedir.

polikarbon-panel

Polikarbon Levha Fiyatları

Sitemizde inşaat malzemeleri ve yalıtım malzemeleri konusunda oldukça geniş bir ürün seçeneği bulunmaktadır. Bu senekler içerisinde başarılı bir şekilde yalıtım sağlayabilen malzemelerin bulunması ve yapıların inşası konusunda gerekli olacak malzemelerin bulunması mümkündür. Uygun fiyatlı ve kaliteli olan bu malzemeler içerisinde Polikarbon Levha Fiyatları ürünleri de bulunabilmektedir. Bu malzemelerin sorunsuz bir şekilde kullanımının sağlanması konusunda uygun fiyatlar ile satın alınması firmamız tarafından sağlanabilmektedir. Yapıların yalıtımları konusunda tercih edilecek olan bu malzemeler konusunda en uygun fiyatları ve kaliteli ürünleri sitemizden bulabilirsiniz.

İnşaat Sektöründe Kullanılan Polikarbon Malzemeleri

Genel olarak inşaat sektöründe yapıların çatılarında levha malzemesi olarak kullanılan polikarbon kullanıldığı alanlarda güneş ışığını geçirerek doğal aydınlatma işlemini de sağlamakta olan malzemelerdir. Yapılarda çeşitli alanlarda da kullanılmakta olan bu malzemeler, genel olarak hafif ve sağlam oldukları için inşaat sektöründe sıkça üretilmekte ve son yıllarda kullanımı giderek artmakta olan yapı malzemeleridir. Çeşitli sebepler ile oluşabilecek olan her türlü dış etkene karşı oldukça dayanıklı olan bu ürünler aynı zamanda uygun fiyatlar ile satışa sunulmakta ve bu özellikleri ile piyasa da yer almaktadır. Kullanılacak olan alanlara göre farklılık gösteren bu ürünler, bulunduğu bölgelerde ağırlık taşıyabilme özelliğine de sahiptir.

PolikarbonÇatı Malzemesi Olarak Üretilen Polikarbon Levhalar

Çeşitli yapılarda ve yapıların çatılarında kullanılmakta olan polikarbon levha malzemeleri günümüzde giderek artmakta ve kullanımı yaygınlaşmakta olan malzemelerdendir. Kullanımlarının en büyük özelliklerinden biri olan ısı ve ışık geçirmeleri sayesinde bulunduğu bölgenin aydınlanmasını ve ısınmasını da sağlamaktadır. Üretilmekte olan bu malzemeler genel olarak seralarda sıkça kullanılmaktadır. Bu malzemeler güneş ışığını geçirerek bulunduğu bölgenin aydınlanmasını ve ısınmasını en iyi şekilde sağladığından, seralardaki çeşitli bitkilerin gelişmesi için gerekli ısı ve ışıkları sağlayan malzemelerdir. Ayrıca görünüm ve estetik açısından oldukça geniş olan bu malzemeler, çoğu yapılarda sıkça tercih edilmekte ve tavsiye edilmektedir. Renk ve özelliklerine göre oldukça çeşitli olan bu ürünler aynı zamanda uygun fiyatlar ile de satılmaktadır.

polikarbonrenkleriSeralarda Kullanılmakta Olan Polikarbon Malzemeleri

Çeşitli meyve ve sebze üretimi gerçekleştirmek için kurulan seralarda sıkça kullanılmakta olan polikarbon malzemesi, hafif ve ışık geçirme özelliği ile de oldukça avantajlı malzemelerdendir. Özellikle son yıllarda tükettiğimiz çeşitli yiyeceklerin sağlıklı ortamlarda ve sağlıklı koşullarda yetişip yetişmediği bilinememekte ve bu doğrultuda çeşitli sebze ve meyveler özel olarak kurulan seralarda yetiştirilmektedir. Güneş ışığını geçirme özelliği bulunan bu malzemeler, sebze ve meyvelerin en doğal şekilde yetişmesini de sağlamakta olduğundan oldukça tercih edilmekte ve kullanılmakta olan malzemelerdendir. Kullanılacak olan alan ve boyutlara göre bu malzemelerin fiyatları da farklılık gösterebilmektedir.

İnşaat Sektöründe Kullanılan Polikarbon Malzeme Fiyatları

Çeşitli özellik ve seçenekler ile üretilmekte olan polikarbon levha malzemeleri yalıtım olarak da kullanılabilmektedir. Son dönemlerde yapılarda çeşitli alan ve bölgelerde kullanılmakta olan bu malzemeler, çeşitli özellik ve içeriklerine göre değişik fiyatlar ile satılmaktadır. Özelliklerine göre fiyatları farklılık gösterse de genel olarak uygun olmaları yönünden oldukça fazla kullanılmakta olan malzemelerdendir. Ayrıca kullanıldıkları alan ve bölgelere göre ağırlıkları kolay ve sağlam şekilde taşıyabilmeleri ile de ön plana çıkmakta olan malzemelerdendir. Bu malzemelerin montaj işlemi kolay şekilde gerçekleştirilmekte ancak montajı yapacak olan usta ve firmaların da kaliteleri son derece önemli hale gelmekte olduğundan gerekli araştırılmalar yapılması gerekir.