4 sonuç gösteriliyor

Alçıpan ölçüleri. Standart alçıpan ölçüleri 1,20 x 2,50 metre’dir. Bir levha alçıpan 3,00 metre kare gelmektedir. Ortalama alçıpan ağırlığı metrekareye 9 – 9.5 kg, alçıpan kalınlığı 12.5 mm’dir.

Alçıpan Levha Ölçüleri ve Fiyatları

Alçıpan duvara monte edilecekse duvarın ölçüleri, yere döşenecekse yer ölçüleri alınmalıdır. Alçıpan tavan uygulanması olduça zor görünen ama ince alçıpanla çok rahat döşemesi yapılan yerlerdir. İnce alçıpan esnek olduğu için tavanda yapılacak kreasyona göre eğilip şekil verilebilir. Bu oldukça kolay yapılabilmektedir. Böylece alçıpanın kesim için ölçüler belirlenmiş olur.

Alçıpan Levha Fiyat Tablosu

Malın İsmi Kalınlık Birim Fiyatı
Beyaz Alçıpan Levha – Corex (1,20 m x 2,50 m) 12,5 mm 1 plaka 115 TL
Yeşil Alçıpan Levha – Corex (1,20 m x 2,50 m) 12,5 mm 1 plaka 195 TL
Kırmızı Alçıpan Levha – Corex (1,20 m x 2,50 m) 12,5 mm 1 plaka 190 TL
Boardex Levha – (1,20 m x 2,40 m) 12,5 mm 1 plaka 350 TL

Alçıpan Levhanın Sabit Ölçüleri Var mıdır?

Alçıpan fabrika çıkış ölçüleri yani standart ölçüler 1,20 x 2,50 metre’dir. Bu levha 3 metrekare kadar gelmektedir ve kalınlığı 12.5 mm’dir . Bu 3 metrekare kadar olmaktadır. Bu levhanın ağırlığı ise 9.5 kg kadardır. Bu ölçülerle fabrikadan çıkan levhalar ölçüsü alınan yere monte edilmek üzere getirilir. Düz ortamlarda montesi ve kesimi daha kolay yapılmaktadır. Tavan süslemelerinde ise biraz daha fazla çaba gösterilerek montesi yapılır.

Alçıpan Levha Fiyatları Nedir? Ölçüleri Nasıl Alınır?

Alçı levha olarak da adlandırılan alçıpan, özellikle duvar ve asma tavan yapımında en önemli malzemedir. Yapısı itibariyle alçıdan üretilmiş bir malzemedir. Etrafı kağıttan olan ve arasına alçı doldurulan bir sistemi ifade eder. Yine diğer bir deyişle alçınpana kartonlu alçı levha da denir. Aynı zamanda alçıpan bir marka adını da yansıtır. Hafif oluşu yine yangına karşı dayanıklı oluşur alçıpanı ön plana çıkartmaktadır. Ayrıca, ses yalıtkanlığına çok fazla elverişli oluşu kullanım alanının yaygınlığıyla doğrudan ilgilidir. Bütün bunlarla beraber, alçı levhaların kolay şekil alabilmesi ve çabuk uygulanabilir olması bu malzemeyi inşaat sektöründe popüler kılıyor.