4 sonuç gösteriliyor

Shingle Fiyatları ülkemizde genel olarak yapı malzemeleri olarak sert ve kırılgan malzemeler çok kullanılır. Bu durum özellikle çatı kaplama malzemelerinde durum daha net gözlemlenmektedir. Ancak gün geçtikçe sert ve kırılgan malzemelerin vermiş olduğu rahatsızlıklar iyiden iyiye belirginleşmektedir. İşte tam da bu noktada asfalt kiremit olarak adlandırılan shingle karşımıza çıkmaktadır. Shinge, bahsedilen bütün sorunların üstesinden gelen yegane bir malzemedir. Bu doğrultuda shingle fiyat araştırması yaparken performans ve fiyat olarak oldukça avantajlı bir dengede karşımıza çıkıyor.

Shingle Fiyat
Shingle Fiyat

En uygun Shingle Fiyatları ve Kullanım Alanları

Özellikle ahşap iskeletli çatılar, çelik konstrüksiyonlu çatılar ve eğimli beton çatılar shingle malzemesinin kullanım alanlarıdır. Ayrıca pergolalar, kameriyeler ve kubbeler bu malzemenin etkin olarak kullanıldığı alanlardır. Bu alanların hepsinde gün geçtikçe kullanım alanını genişleten bir üründür. Bütün bunlardan dolayı, çatı kaplama malzemeleri kategorisinde oldukça önemli bir yeri vardır. Shingle levhaların uygulanması için önerilen çatı eğimi %20 civarında olmalıdır. Bu eğimde maksimum performans sergileyen malzeme bununla birlikte uzun ömürlü oluşuyla da göze çarpmaktadır.

shingle fiyat
shingle-fiyat

Shingle Fiyatları Ve Özellikleri

Shingle malzemesi rüzgara ve kötü hava koşullarına karşı dayanıklı bir malzemedir. Bunun yanında rüzgar anında uçma ve kalkma yapmayacak kadar bir dirence de sahiptir. Kiremit benzeri malzemelere oranla daha hafiftir. Değişik renk ve şekillerin varlığı, estetik olarak da güzel görünmesine sebeptir. Kolay uygulanır olması ve uygulama esansında ilave bir aksesuara ihtiyaç duymaması bir diğer önemli özelliğidir. İklim şartlarından etkilenmemesi ve değişik çap ve ebatlarda üretiliyor olması önemli özellikleri arasındadır. Yine kırılmama özelliği sayesinde kullanım ömrü gayet uzundur.

shingle-uygulama
shingle-uygulama

Shingle ın Tercih Edilmesindeki Sebepler

Çarpıcı görüntüsü ve kalıcı güzelliği sağlaması shinglenin yapı malzemesi olarak tercih edilmesinde etkilidir. Ayrıca, çatı kaplama işine sanatsal bir katkı sağlaması da tercih edilmesinde etkilidir. Bunun yanında, geniş model ve renk alternatiflerinin oluşu diğer bir tercih edilme nedenidir. Tasarımların uygulanmasına elverişli bir yapıya sahip olması birde bunun yanında ekonomik oluşu tercih edilmesindeki etkenlerdendir. Hafif oluşu, baca gibi yerlerde uygulanmasının kolay oluşur ve detayları iyi bir şekilde uygulamaya fırsat tanıyor oluşu tercih edilmesindeki sebepler arasındadır. Bütün bunlar shingle malzemesini çatı yapı malzemesi olarak favori konumuna getirmiştir.

yonca-shingle
yonca-shingle

Shingle Fiyatları İle İlgili Sık Sorulan Sorular

 • Uncategorized FAQ
 • Shingle Ne İşe Yarar?

  Shingle malzemesi rüzgara ve kötü hava koşullarına karşı dayanıklı bir malzemedir.

 • Shingle Fiyatı Ne Kadardır?

  Shingle fiyatlarımız 68₺’den başlamaktadır. Boyutlarına göre değişiklik göstermektedir. Shingle ürünleri görmek için sayfamızı ziyaret edin!

 • Shingle Ömrü Ne Kadardır?

  Kırılmama özelliği sayesinde kullanım ömrü gayet uzundur.

 • Shingle Nerelerde Kullanılır?

  Özellikle ahşap iskeletli çatılar, çelik konstrüksiyonlu çatılar ve eğimli beton çatılar shingle malzemesinin kullanım alanlarıdır.