4 sonuç gösteriliyor

Tüm bina türlerinde uygulanan yalıtımlar, günümüzde son derece önemlidir. Yapının kısa sürede eskimesini önleyen farklı yalıtım türleri, aynı zamanda çok daha sağlam bir binada yaşam sürdürmeyi destekler. Böylelikle yaşam konforu artar. Örneğin; su yalıtımında kullanılan yüksek kaliteli malzemeler neticesinde bina yaşı ilerlese dahi çabuk eskimeyen bir yapı ile karşılaşır.

Gerçekleştirilen başarılı bir su yalıtım işlemi için profesyonel bir firmadan destek alınmalıdır. İşinde uzman olan ve deneyimli çalışanlara sahip olan firma, böylelikle eksiksiz bir çalışma sergiler. Bu noktada ürün satışı da sunan şirket, farklı konularda destek almayı sağlar.

Belli başlı yerlerde kullanılan yalıtım malzemeleri polyester keçe taşıyıcılıdır. Bu hem ısı açısından hem de enerji bakımından tasarruflu bir deneyim yaratır. Yani polyester keçe taşıyıcılı yapı ile birden fazla avantaj sağlanır.

Temelde Kullanılan Kaliteli Malzemeler

Herhangi bir konut ya da iş yeri projesinde temelin sağlam olması hem gelecek açısından hem de kurallar bakımından önemlidir. Özellikle drenaj yapılacak olan bölgelerde tercih edilen temel perde, su sızması gibi durumları büyük ölçüde önler. Nitekim baştan itibaren gerçekleştirilen su yalıtımı, zeminlerin su ile temas etmesine karşı önlem niteliği taşır.

İnşaat süreci boyunca hem drenaj yapılırken hem de yalıtım malzemeleri konurken su ile temas önlenerek yapının korunması desteklenir. Tabi burada yüksek malzeme kalitesinin benimsenmesi, etkili bir fayda oluşturur. Çok daha iyi yalıtım performansı sunan ürünler neticesinde kullanıcı memnuniyeti sağlanır.

Isı Yalıtımı ile Enerji Tasarrufu Yapın

Yasalar kapsamında artık yeni inşa edilen yapılar için ısı yalıtım şart koşuluyor. Üstelik belirli nitelikleri karşılayan binalar için de benzer durumdan söz edilebilir. Peki, ısı yalıtımı neden önemlidir? Öncelikle enerji alanında tasarruf yapmayı sağlar. Yani kısacası daha düşük elektrik ve doğalgaz faturaları ile karşılaşılır.

Isı yalıtımının bir diğer faydası ise elbette enerjiyi akıllıca kullanarak doğayı daha fazla korumaktır. Ne yazık ki küresel ısınmanın son derece hızlı bir şekilde yaşandığı bir dönem geçiriyoruz. Hal böyle olunca enerjinin tasarruflu bir şekilde kullanılarak doğanın korunması hiç olmadığı kadar önem teşkil ediyor.

İnşa Esnasında Kullanılan Kaliteli Malzemeler

Profesyonel desteğe başvurmak, aynı zamanda yüksek kaliteli malzemeler kullanma noktasında da yarar sağlar. Duvar ve cephe kaplama gibi hususlarda etkili faydalar oluşturan kaliteli malzemeler, su yalıtımı ve ısı yalıtımı gibi çalışmalar içerisinde de son derece önemlidir. Yapılacak işlemlerde alçıpan levha, İzocam cam yünü ve xps köpük gibi hangi malzemelerin kullanılacağına karar vermek, profesyonellik gerektirir.

Cephe panel için tercih edilebilen polüreten ve taşyünü gibi malzemeler, ayrıca en iyi şekilde monte edilmelidir. Bu sayede yapının her bir noktasında etkili bir yalıtım ve dayanıklılık elde edilir. Ayrıca zaman yönetimine önem verilmesi, olası bir gecikmenin önüne geçer.

Kaliteli Çatı Kaplama Malzemeleri

Bir yapının temeli önemli olduğu gibi inşa bitiminde sonlandırılan çatı kaplama süreci de önem teşkil eder. Olası bir su sızıntısı ve ısı kaybı yaşanmaması için yüksek kalitede malzemeler tercih edilir. Tabi işçilik kalitesi de burada etkin bir göreve sahiptir.

Eternit, ondulin, osb levha, polyester şeffaf, sandviç panel ve arduazlı membran, çatı kaplama sürecinde önemli olan malzeme seçenekleri arasındadır. Burada hem görünüm hem de kullanım açısından farklılar bulunuyor. Ayrıca köşe uçlarda kullanılan malzemeler ile hassas bir kaplama yapısı oluşturulabilir. Dayanıklı bir çatı yapısı neticesinde çevresel etmenlerden korunmak mümkün olur. Ayrıca iç mekanda ısı kaybı yaşanması önlenir.

Yalıtım İçin Tercih Edilen Ürünler

Yalıtımda kullanılan malzemeler, bölgesel olarak değişkenlik gösterir. Teras ve eğimli betonarme yapılarda kullanılan polyester keçeli membran, su yalıtımını en iyi şekilde sağlar. Bu aşamada ise genellikle polyester keçeli membran nedir, gibi sorular sıklıkla sorulmaktadır. Çatılarda temel bohçalama ve temel perde yalıtımı gibi noktalarda kullanılan malzeme, ıslak ve sulu zeminlerin yalıtımında kullanılır.

İçeriği ile kendi farkını ortaya koyan membran türü, iç mekana suyun ulaşmasını önler. Ayrıca belirli bir oranda ısı yalıtımı oluşur. 1m eninde üretilebilen malzemeler, aynı zamanda 5 metre uzunluğundadır. Bunun yanında 3 mm polyester keçeli membran ürünleri de kullanılabilir.

Yalıtımda Kullanılan Malzemelerin Fiyatları

Ürün kalitesi önemli olduğu gibi fiyatları da birçok kişi için önem teşkil eder. Daha ekonomik bir çözüm arayışına girme durumunda elbette kaliteden ödün verilmemesi gerekir. Bu noktada merak edilen konular arasında yer alan polyester keçeli membran fiyatları, kaliteye göre değişkenlik gösterir. Ayrıca ebatların da fiyat üzerinde etkisi vardır.

Su yalıtımı için kullanılan bir diğer malzeme olan polimer bitümlü membran fiyatları da aynı şekilde farklı hususlara göre değişebilir. En iyi fiyat seviyelerine ulaşmak için güvenilir ve deneyimli bir firmadan destek alınmalıdır. Genel olarak bakıldığında ekonomik fiyat seviyelerden söz edilebilir. Hem su hem ısı açısından en iyi yalıtımın yapılması için farklı malzemeler tercih edilmelidir. Bu sayede çok daha yüksek performanslı yalıtımdan söz etmek mümkün hale gelir.