3 sonuç gösteriliyor

izocam fiyatlarıİzocam Camyünü Fiyatları İzocam A. Ş., Türkiye’de yalıtım sektörünün lider kuruluşudur. Türkiye’deki ilk 500 büyük sanayi kuruluşu arasında yer alan İzocam A.Ş., uluslararası standartlarda ürettiği, kendi adıyla markalaşmış yalıtım ürünlerini hem Türkiye pazarına hem de dünya pazarına sunmaktadır. Üretimini yaptığı ürünler arasında, sandviç panel, taşyünü, camyünü, trapez levha, kauçuk köpük, ekstrüde polistiren, plywood gibi yalıtım sektöründe en çok kullanılan malzeme ve ürünler yer almaktadır. İzocam camyünü fiyatları hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için, İzocam’ın kurumsal bayiliğini yapan firmamız ile iletişim kurabilirsiniz.

İzocam Camyünü FİYATLARI 2024 METRAJ YOĞUNLUK FİYAT
10 CM X 1200 X 8000 CM 9.60 M2 / PKT 12 kg/m3  440 TL
10 CM X 1200 X 8000 CM FOLYOLU 9.6 M2 / PKT 12 kg/m3  630 TL
5 CM X 60 X 120 CM 11.52 M2 / PKT 16 kg/m3  495 TL

İzocam Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

İzocam olarak bilinen ve yalıtım malzemesi olarak kullanılan ürünler yapımında kullanılan malzemelere göre farklı fiyatlar üzerinden satışa sunulan ürünler olmaktadır. Evlerini, ofislerini ve diğer alanlarını yalıtımla daha yaşanabilir bir yer haline getirmek isteyen kişiler izocam ürünlerini tercih ederek istedikleri sonuçları görebilirler. Bu ürünler kullanıldıkları alanda sadece izolasyon ve yalıtım için hedeflenmiş olan amaçların yerine getirilmesini sağlamakla kalmayıp kullanımları sırasında karşılaşılabilecek olan bazı sorunlara da çeşitli çözümler getirmektedir.

Yapılarda kullanılan malzemelerde daha çok malzemenin hafif olması, dayanıklı kalabilmesi ve uygun izocam camyünü fiyatları üzerinden satın alınabilmesi gibi noktalara dikkat edilmektedir. Ancak bunlara ek olarak yapıları her daim tehdit eden deprem ve yangın gibi durumlara karşı da malzemelerin mümkün olduğu kadar dirayetli olması gerekmektedir. İzocam hali hazırda sahip olduğu nitelikleri itibarıyla sarsıntılara ve darbelere karşı dayanıklı olması ile yapılarda kullanılabilecek olan en ideal ürünlerdendir. Hiçbir şekilde nem ve rutubet oluşumuna ortam hazırlamayan, küflenmeyen ve çürümeyen bu malzemeler aynı zamanda alevlere karşı da dayanıklı olması ile yangına karşı bir direnç gösterilmesinde etkili olmaktadır. Özellikle yalıtım malzemesi olarak kullanılan malzemelerin hem tutuşabilecek malzemeler olması halinde tüm yapının zarar görmesi söz konusu olabilecektir.İzocam metrekare fiyatı için lütfen arayınız.

İzocam Fiyatları ve Camyünü Nedir?

Camyünü, hammaddesi silis kumu olan bir malzemedir. İçeriğinde en az yüzde 95 oranında SIO2 bulunan kumlara silis kumu denir. Camyünü, silis kumunun yüksek sıcaklıkta ergitilerek elyaflaştırılmasıyla imal edilen bir malzemedir. Yalıtım sektörünün en önemli malzemelerinden biri olarak,  en üst düzeyde ısı ve ses yalıtımı sağlar. Bu yüzden camyünü, yapıların cephe ve çatı kaplamalarında en çok tercih edilen malzemelerin başında gelir. Sandviç panel üretiminde, taşyünüyle birlikte en çok kullanılan dolgu malzemesidir. İzocam camyünü fiyatları, ürünün kullanım alanı, boyutları ve teknik özelliklerine göre farklılaşır.

Farklı Alanlara Uygulamada İzocam Fiyatları Değişir Mi?

İzocam malzemesinin sahip olduğu hafiflik, kullanım kolaylığı ve dayanıklılık gibi özellikleri bu malzemenin farklı yerlerde kullanılmasına olanak tanıyan özelliklerinden olmaktadır. Kişiler bu malzemeleri kullanarak binaların ve yapıların duvarlarına veya cephelerine farklı işlemler yapabildiği gibi aynı zamanda çatıya da çeşitli uygulamalar yapabilirler. Tamamen malzemenin kullanım kolaylığından gelen bu avantaj sayesinde çatılarda da rahatlıkla İzocam uygulamasının yapılması mümkün oluyor. Bir yalıtım malzemesi olarak sıklıkla tercih edilen izocamın çatılarda kullanılmasındaki temel amaç ise ısı yalıtımını sağlamak olmaktadır. Binaların en fazla soğuk alan bölgelerinin bu noktalar olduğu dikkate alınırsa iç mekanların sıcaklığını muhafaza etmek ve olası yangın tehlikelerinde ilk zarar gören noktalardan olan çatıların alev almasını engellemek bu malzeme ile mümkün olabiliyor.

İzocam malzemesi çatı alanı dışında duvarlarda, iç ve dış cephelerde de kullanılabilmektedir. Burada temel amaç yine ısı yalıtımının sağlanmasına ek olarak ses yalıtımı amaçlarına da hizmet etmektedir. Bu noktada izocam camyünü fiyatları söz konusu ihtiyaçların karşılanmasını sağlayacak olan en ideal zemini kişilere sunabilmektedir. İzocam ürününden söz edildiğinde aynı zamanda cam yünü de akla gelmektedir. Silis kumu olarak bilinen maddenin çok yüksek sıcaklıklarda ergitilmesi sonucu elde edilen elyaf formdaki bir malzeme olarak karşımıza çıkan cam yünü yine ısı yalıtımı, ses yalıtımı gibi amaçların karşılanmasını sağlamak amacıyla tercih ediliyor.

camyünü şilte
ısı yalıtım malzemesi izocam fiyatı cam yünü

Camyünü Kullanım Alanları Vey Camyünü Fiyatları

Camyünü, mineral bir yündür; ısı ve ses yalıtımındaki maksimum verimi, lifli bir yapısı olmasıyla alakalıdır. Ateş ve yanmaya karşı dayanıklı olması nedeniyle yangın güvenliğinin öncelikli olduğu yapılar için önemli bir üründür. Camyünü paslanmaz, çürümez, küflenmez, korozyonu önler ve böcek veya mikro organizmalarca aşındırılamaz; bu nedenle ahşap, metal ve sandviç çatılardan duvarların iç ve dış yüzeylerine, boru yalıtımından klima ünitelerindeki izolasyon uygulamalarına kadar çok geniş bir alanda kullanılmaktadır. İzocam tarafından çatı yalıtımı, duvar yalıtımı, tesisat yalıtımı, döşeme yalıtımı, teknik yalıtım ve sanayi yalıtımı alanlarında farklı camyünü ürünler üretilmektedir. İzocam’ın ürettiği camyünü ürünler, ürünlerin kullanılacağı alana göre farklı boyutlar, teknik özellikler, farklı kaplama malzemeleri ve değişik formlarda üretilmekte, İzocam camyünü fiyatları da bunlara bağlı olarak değişmektedir.5 cm izocam fiyatları ve 10 cm izocam fiyatları farklılık gösterir.Bunun yanında folyolu izocam fiyat avantajları daha caziptir.

İzocam Fiyatları ile Karar Vermeden Önce İhtiyaçlar Düşünülmeli!

Pek çok kişi yapıların ekstra masraflar çıkarmamak için İzocam malzemelerinin kullanılmasını tercih etmeyebiliyor. Ancak bu noktada yalıtım sektörünün en karlı ve en iyi forma sahip olan malzemelerinden biri olan İzocam ürününü diğerlerinden ayrı tutmak gerekmektedir. Çünkü İzocam malzemesinin kullanılması ile elde edilecek olan şeyler sadece ısı yalıtımı ve ses yalıtımını sağlamak olmayacaktır. Ses yalıtımı üzerinden gidilirse özellikle şehirleşme, yoğun nüfus artışı ve hızlı konutlaşmanın bir sonucu olarak ortaya çıkan gürültülü alanlardan kaçıp kişilerin kendilerini huzurlu hissedebilecekleri alanları yaratması mümkün olacaktır. Özellikle iyi bir şekilde dinlenmek için sessiz alanlara ihtiyaç duyulduğunda yalıtım sektörünün en iyi malzemesi ile bir çözüm üretmek akla daha yatkın gelecektir.

Bir diğer önemli nokta da ısı yalıtımı ile birlikte gelebilecek olan faydalar olmaktadır. Isı yalıtımı sadece kış veya yaz aylarında dışarıda hissedilen havanın tam tersine sahip olan iç mekanları sağlamasıyla faydalı olmamaktadır. Buna ek olarak kışın ortaya çıkan yakıt giderlerinin de önemli ölçüde azalmasına yardım edecektir. Özellikle yapısında yer alan mineral destekleriyle İzocam ürünleri iç mekanlardaki sıcaklığın muhafaza edilmesi anlamında başarılı sonuçlar verecektir. Böylece sadece ısı yalıtımı yönünden bir fayda görmek söz konusu olmamakta aynı zamanda kişilerin ısınmak için harcadığı giderlerde de büyük ölçüde bir düşüş yaşanması söz konusu olabilmektedir. Bu sebeple izocam fiyatları değerlendirilirken sadece ürünlerin malzeme fiyatları değil aynı zamanda kullanımları ile birlikte ortaya çıkacak olan karlar da hesaba katılmalıdır.

İzocam Fiyatları Uygun Mudur?

Kendi yapı projeleri üzerinde yalıtım teknolojilerini kullanmak isteyen pek çok kişi izocam camyünü fiyatları hakkında bu rakamların yüksek olabileceği fikrine kapılıyor. Ancak bu noktada malzemenin gerçekten kişiye neler sunduğunu iyi bilmek gerekmektedir. Öncelikle cam yün olarak kişilerin karşısına çıkan bu ürünlerin kesinlikle ısı yalıtımı, ses yalıtımı ve hatta su yalıtımında bile belirli bir performansı ortaya koyduğu bilinmelidir. Buna ek olarak mineral yün, izocam metrekare fiyatları açısından uygun mu değil mi diye bakarken mutlaka malzemenin uygulanabilirliğinin kolay olup olmamasına da dikkat edilmelidir. Yapı ve inşaat sektöründe kullanılan bir malzemenin gerçek değerinin ortaya konulmasındaki en önemli parametrelerden biri olan kullanım kolaylığı ya da kullanıma uygunluk özellikle ısı yalıtım amaçlarının karşılandığı bir malzeme için çok daha önemlidir. İzocam malzemesi de bu türden bir ihtiyacı en iyi şekilde karşılayan ürünlerden biri olmaktadır. Çok kolay bir şekilde kesilebilen istenilen bölgelere uygun ölçülere sahip olacak şekilde son haline getirilebilen ve binalar üzerine yapılan uygulamalarda da cephe, duvar ve çatı bölümleri olması önemli olmaksızın rahatlıkla uygulanabilen bu malzemeler son derece yararlı sonuçlarını da beraberinde getirmektedir. Tüm bu özellikleri ile birlikte izocam fiyatları değerlendirildiğinde kişilerin yalıtım teknolojileri içinde kullanabileceği en ideal ürün izocam olarak göze çarpmaktadır.

Hangi Projeler İzocam Camyünü Fiyatlarını Karşılayabilir?

Yalıtım teknolojilerini kendi karar verme yetkisi üzerinde bulunan alanlarda kullanmak isteyen kişiler ülkemize baktıklarında izocam malzemesinin kullanıldığı alanların daha çok ses ve kayıt stüdyoları, sinemalar, tiyatrolar, kongre ve kültür merkezi gibi yerler olduğunu görmektedir. Bu da pek çok kişinin malzeme fiyatları izocam için ne kadar olabilecek bu konuda düşünmesine sebep oluyor. Bu alanlarda izocamın tercih edilmesi şüphesiz malzemenin kullanımı ile birlikte ortaya çıkan ısı yalıtımı ses yalıtımı gibi özelliklerin karşılanması olmaktadır. Yine aynı gerekçeler üzerinden hareket edildiğinde kişiler kendi evleri ya da benzer yapıları için bu malzemenin de kullanışlı olup olmadığı noktasında bir karar verebilirler.

İzocam malzemesi kullanıldığı yerlere bakıldığında sadece büyük çaplı projeler için ideal bir malzeme gibi durmakla beraber aynı zamanda tahmin edilen fiyat yalıtım için çok yüksek olarak düşünülmektedir. Ancak bu noktada son yıllarda izocam malzemesine artan ilginin nasıl sonuçları olduğunu görmek gerekmektedir. Artık yaşam alanlarını oluşturan evlerin iç bölmeleri, duvarları ve çatılar başta olmak üzere tavukların yetiştiriciliğinin yapıldığı barınaklara kadar her türlü alanda izocam malzemesinin kullanılması söz konusu olur. Bu malzemenin farklı amaçlar için kullanılan alanlarda tercih edilmesindeki en büyük etken ise izocam fiyatları rakamlarının oldukça uygun seviyelerde olmasıdır. Hiçbir şekilde uzun süreli kullanımlarda zarar görmeyen bir yapıya sahip olan bu malzemelerle bir seferlik yaptırılacak projeler uzun süre boyunca rahatlıkla kullanılabilmektedir.

En uygun İzocam Camyünü Fiyatları

İzocam, kurumsal bayilik sistemi ile çalışan bir kuruluştur. İhtiyacınız olan camyünü ürünlere en uygun İzocam camyünü fiyatları ile ulaşmak için, İzocam’ın kurumsal ve yetkili bayisi olan firmamız ile hemen irtibata geçebilirsiniz.

tip 400 izocam camyünü
izocam cam yünü ısı yalıtım malzemesi