5 sonuç gösteriliyor

XPS Fiyatları, XPS yapı malzemesi, homojen hücre yapısına sahip bir malzemedir. Bununla beraber, ısı yalıtımı için etkin bir şekilde kullanılan köpük malzemesidir. Hammaddesi; polistren maddesidir. Bu madde, ekstrüzyon işlemi sonucunda istenilen boyutta hazırlanabilir. İçindeki hücrecikler bütün yüzlerinden birbirlerine bağlı haldedir. Birbirlerine bağlı yüzlerin içindeki hücreler havayı hapsederler. Böylece hareketsiz kuru hava en mükemmel derece ısı yalıtımını sağlar. XPS fiyatları, kullanılan malzemenin kalitesi ve özelliklerine göre değişiklik gösterir. XPS malzemesi; su almaz ve nemden etkilenmezler. Diğer ısı yalıtım ürünleriyle karşılaştırıldığında oldukça üstün özelliklere sahiptir.

XPS Strafor Köpük 2022 GÜNCEL FİYATLARI METRAJ YOĞUNLUK FİYAT
2 CM X 60 X 120 CM 14.40 M2 / PKT 24-26 kg/m3 720 TL
3 CM X 60 X 120 CM 10.00 M2 / PKT 24-26 kg/m3 600  TL
4 CM X 60 X 120 CM 7.20 M2 / PKT 24-26 kg/m3 600 TL
5 CM X 60 X 120 CM 5.76 M2 / PKT 24-26 kg/m3 600 TL
xps uygulama
xps uygulama

XPS Fiyatları ’nin Üstün Özellikleri

Isı yalıtım malzemesi olarak çok fazla özelliğe sahip olan XPS, ısı yalıtımında en çok tercih edilen bir malzeme konumdadır. Onu bu kadar popüler yapan özellikleri sıralayacak olursak;

 • Su emme özelliği
 • Düşük ısı iletkenlik değerine sahip bir malzeme olması
 • Zaman içinde kalınlığının azalmaması
 • Don olayına karşı dayanıklı olması
 • Boyutsal olarak kararlı oluşu ve yüksek elastizite modülüne sahip olması
 • Optimum buhar difüzyon direncine sahip olması
 • Her çeşit kesici aletle kesilebilir olması. Ayrıca fire vermemesi
 • Kapalı gözenekli hücre yapısına sahip olması
 • Geri dönüşümde kullanılabilir bir malzeme olması

Görüldüğü birçok artı özelliğe sahip olan XPS Fiyatları malzemesi, dış cephe mantolama uygulamalarının vazgeçilmez ürünlerindendir. Bu doğrultuda en çok tercih edilen malzeme olması da kaçınılmaz bir durumdur.

xps fiyatlari
xps fiyatlari

XPS Nasıl Üretilir?

Hammaddesi plistren olan XPS, bir şişirme ajanı yardımı ile daimi bir ekstrüzyon işlemine tabi tutulması sonrasında sabit bir basınca tabii tutularak köpük halinde üretilir. Isı yalıtım amacıyla üretilen malzeme homojen yapısı sayesinde yalıtım malzemesi olarak oldukça önemli yer yere sahiptir. Üretim aşamasının sonunda, ürün malzemenin kullanılacağı yere uygun olarak yüzey işleminden geçirilir. Köpük yoğunluğu ve mukavemet derecesi ayarlanabilen yapı yalıtım malzemesi bu özelliği sayesinde ısı iletkenlik değeri olarak oldukça yüksek bir geçerliliğe sahip bir malzeme haline dönüşür.

izocam xps kopuk
izocam xps kopuk

XPS Fiyatları ve Kalite

Avrupa Birliği topluluğunda inşaat sektörünün standartlarını belirleyen kuruluşların başında gelen Constructina Product Directive (CPD) İnşaat yapı sektöründe kullanılan malzemelerinin CE işareti taşıyan belirli bir standardın üzerinde olan bir malzeme olması konusunda oldukça titizdir. Türkiye’de Yapı Malzemeleri Yönetmeliği gereğince belirli bir standardın üzerindeki yapı malzemelerine kullanım izni verilmektedir. Bu doğrultuda XPS yapı ısı yalıtım malzemesi her iki kurumunda standartlarını karşılamaktadır.

izocam foamboard xps
izocam foamboard xps

XPS Köpük Fiyatları , Düşük ısı iletkenlik değeri sayesinde yerleştirildiği alanda gayet yüksek verimlilik için izolasyon işlevine sahip olan XPS köpüğü, belirli fiziksel ve kimyasal işlemlerin ardından meydana getirilir. XPS köpük, ebatlarına veya kalınlık özelliklerine göre farklı xps strafor fiyatları adı altında değerler kazanır; dolayısıyla her ürün için ortak bir fiyatlandırmadan bahsedebilmek mümkün olmaz. XPS köpükler, birbirine benzer işlemlerle son noktaya kadar taşınırken son nokta anında kullanılacağı yüzey alanına uygun şekle ve özelliğe getirilerek hazır halde sunulur; ardından köpüğün içindeki kararlı hücre yapısı aktif olur.

XPS Köpük Fiyatları ve Bilgi

XPS köpük için talep edilen xps köpük fiyatları adına her şeyden evvel ürün içeriğinde hücre yapısının kararlılık derecesine göz atmak, buna müteakiben ürün hakkında fikir geliştirmek; üründen elde edilecek kullanım ömür uzunluğunu hesaplama adına çok büyük önem arz eder. Köpük içindeki bileşenlerin kararlı bir hücre yapısı oluşturması gerekir ki kararlı hücre yapısı dendiği zaman akla farklı bir hücre noktasıyla birleşemeyecek derecedeki hücre sistemi gelir. Yani bir insanın tamamen doyduğunu daha fazla yemek yemesinin mümkün olmadığını düşünebilir; dolayısıyla kararlı hücre yapısının da mevut formunu bozmadan çok uzun süreler başarılı yalıtım yapacağına kanaat getirebilirsiniz.

XPS Köpük Fiyatları
XPS Köpük Fiyatları

XPS Köpük Fiyatları Hangi Özelliklere Göre Belirlenir?

Ürün bazında talep edilen xps köpük fiyatları, köpük özeliklerin birtakım özelliklerce belirlenir. Bu özelliklerin bir kısmını şu şekilde özetleyebiliriz:

 • Normal şartlardan epey düşük derecedeki ısı iletkenlik değeri…
 • Donmaya, yanmaya, emilmeye karşı dayanıklılık.
 • Dışarıdan gelecek herhangi bir kuvvete karşı mukavemet gösterme.
 • Suyu emmeyerek hacimce sabit kalma ve bu sayede ısı iletkenlik değerini stabil tutma.
izocam sert köpük
xpsfoamboard

XPS Köpük Nereden Satın Alınır?

Makul fiyatlarda kaliteli malzeme satın almak, uzun süreli kullanım amacına uygun duran ürünü elde bulundurmak için orijinal ürün temini sağlayan firmalarla görüşmeli; xps köpük fiyatları hususunda bilgi almalısınız. Bu bakımdan eldeki ürüne dair işlem sertifika bilgilerine ve uluslararası kalite ölçütlerine bakmayı katiyetle unutmamalı, bu bağlamda mevcut seçenekler arasından işinize en yarar olanı seçmeye özen göstermelisiniz.

Xps Köpük Fiyatları İle İlgili Sık Sorulan Sorular

 • Uncategorized FAQ
 • XPS Sert Strafor Fiyatı Ne Kadardır?

  Xps sert strafor fiyatları USD , dolar bazlı olduğu için fiyatlar her gün güncellenmektedir.

 • XPS Sert Strafor Özellikleri Nelerdir?

  XPS sert strafor foamboard İzocam marka olup , binalarda , arabölmelerde , duvarlarda ısı yalıtım gerektiren yüzeylerde , ısı yalıtımı sağlar.

 • XPS Sert Strafor Nerelerde Kullanılır?

  XPS sert straforları , binaların dış cephelerde , parke altlarında , duvar aralarında , ısı yalıtım gereken heryerde kullanabilirsiniz.