Strafor Köpük Fiyatları

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (2 oy kullandı, Kullanıcı Puanı: 5,00 Toplam oy: 5)
strafor cesitleri

Strafor Köpük Fiyatları

 

EPS Strafor Köpük – 2 cm

29.00  / kdv dahil / paket

Strafor Köpük Fiyatları , Strafor köpük, ham petrolün yağ kısmından elde edilen ve plastikler sınıfında yer alan, köpük halde üretilen ve çoğunlukla, ısı yalıtım sistemlerinde malzeme olarak kullanılan bir üründür. Genellikle beyaz renklidir. Yapısı itibariyle, termoplastik sentetik bir malzemedir. Sadece ısı yalıtım sektöründe kullanılmaz bunun yanında, paketlemede özellikle beyaz eşya ya da cam ve seramik gibi malzemelerin paketlenmesinde kullanılır. Oldukça etkileyici bir ısı yalıtımına sahip olan strafor köpük malzemeleri, çatı yalıtımı ya da duvar yalıtımı gibi alanlarda da kullanılır. Fiyatlandırılması belirli bir sınıflandırmaya sığmayan strafor köpükler, kalitesine ebadına göre fiyatlandırılmaktadır.

 

strafor kopuk fiyatlari
strafor kopuk fiyatlari

Strafor Köpüğün Özellikleri

  • Oldukça ekonomiktir
  • Çok hafif bir malzeme olmasına rağmen direnci oldukça fazladır
  • Su emme özelliği çok düşüktür
  • Zaman içinde yalıtım özelliğini kaybetmez
  • Zehirli gazlar içermez. Yani çevre dostudur
  • İstenilen şekilde kolayca kesilebilir.
  • Üzerine boya ya da baskı işlemi yapılabilir.

Strafor Köpük Fiyatları Bu kadar fazla olumlu özelliği içinde barındıran bir malzemenin de ısı yalıtım malzemesi olarak çokça tercih ediliyor olması normaldir. Yapı yalıtımı dendiğinde hemen hemen herkesin ilk aklına gelen malzeme strafor köpüklerdir. Çünkü hem uygulama aşamasındaki kolaylığı hem de uygulama sonrasındaki üstün performansı ısı yalıtımına oldukça elverişlidir. Bu özellikler dış cephe mantolama işinde malzemeyi vazgeçilmez kılmaktadır.

 

strafor fiyatlari
strafor fiyatlari

Strafor Köpüğün Üstünlükleri

Strafor Köpük Fiyatları diğer seçeneklere göre oldukça hem ekonomiktir hem de uygulaması daha kolaydır. Ayrıca gösterişli olması, nakliyesinin kolay olması ve işlenebilirliğinin fazla olması bir başka üstünlüğüdür. Bununla birlikte malzemenin montajının kolay olması ve pratik olması bir diğer üstünlüğüdür. Bütün bunların yanında oluşabilecek kazara karşı oldukça güvenli bir yapıya sahip olması malzemenin oldukça tercih edilen bir ürün olmasında etkilidir.

 

 

Strafor Köpüğün Kullanıldığı Alanlar

İki tuğla duvar arasında ya da çatı arasında ayrıca gerektiğinde iç duvarlarda ısı yalıtımı sağlamak amacıyla kullanılan bir malzeme oluşu strafor köpüğün çok kullanımda etkilidir. Alışveriş merkezi süslemelerinde, fuar stantlarının yapımında, logo uygulamalarında, sahne ya da toplantı dekorları oluşturmada, iç ve dış mekan tabela uygulamalarında çokça tercih edilir. Ayrıca elektronik araçların paketlenmesinde, taşınmasında özel önem verilen kırılabilir cisimlerin paketlenmesinde kullanılır. Bu kadar çok yaygın şekilde kullanılması ürünün tanınmasında ver tercih edilmesinde etkilidir.