kompakt-laminat

Plastik Lambiri Nedir Ve Nerelerde Kullanılır?

Lambiri; ahşap, plastik veya metal gibi malzemelerden üretilen ve yapıların tavanları ile iç duvarlarının kaplanmasında kullanılan bir yapı malzemesidir. Genel olarak inşaat firmaları tarafından hazır ofislerin yapımında ve mağazaların tavan kaplamalarında tercih edilen lambiri malzemelerinden biri kolay kullanımı ve kolay temizlenmesi nedeniyle plastik lambiri olmaktadır. Yapıların iç kısımlarında tavan kaplamaları ve duvar kaplamaları için lambiri tercih edildiğinde genel olarak ahşap veya metal lambiri ürünleri kullanılmaktadır. Lakin evlerin ve işyerlerinin su kullanılan bölümleri ile nem sorunu yaşanabilecek kısımlarında plastik ürünlerin tercih edilmesi sayesinde dökülme, kabarma, çatlama, boya kabarması veya şişme gibi durumlar ile karşılaşılmamaktadır.

lambiri min - Plastik LambiriPlastik Lambiri Ürünlerinin Özellikleri Ve Avantajları 

PVC malzemelerden üretilmiş olan, su ve buhar gibi faktörlerden etkilenmeyen ve ayrıca kanserojen madde içermediği için daha sağlıklı ve sağlam yapıda olan plastik lambiri ürünleri kaplamalarda daha avantajlı olmaktadır. İç alanlarda normal tavan kaplamalarında da kullanılabilen bu malzemeler evlerin ve işletmelerde su boruları, kalorifer boruları ve tesisatlar gibi bölgelerin üstlerine kaplanarak estetik ve temiz bir görüntü elde edilebilir. Su bazlı temizlik ürünleri ile kolaylıkla temizlenebilen plastik ürünler dış alanlarda; yağış alan bölgelerde teraslar ve kamelyalar, bina ek bölümlerinin tavanları ve prefabrik yapılar ile konteyner tavanları gibi yerlerde de alternatif olarak kullanılabilmektedir. Evlerde ve işyerlerinde özellikle banyo ve tuvaletlerde kullanımları sayesinde tavanlarda düzgün ve temiz görünüm sağlarlar.

Plastik Lambiri Ürünleri Nasıl Uygulanır?

Sudan ve nemden etkilenmemesi nedeniyle kapalı alanlarda tuvalet ve banyolar, hamamlar gibi yerlerde ve açık alanlarda teraslar ve havuz kenarları gibi yerlerde tercih edilen plastik ürünler kaplama işlemlerinde kolaylıkla uygulanabilen, sağlıklı, kaliteli ve uzun ömürlü ürünlerdir. Sudan etkilenmemesinin istenildiği her ortamda alt yapısında bulunan ızgara tavan-duvar sistemi kullanılması yoluyla pratik bir şekilde uygulanabilmektedir. Hafif bir malzeme olarak kısa sürede ve kolaylıkla uygulanırken montajında su gibi etmenlerden dolayı paslanmayan vida kullanılması gerekmektedir. Yapılarda iç kısımlarda nemli bölgeler için tercih edilen plastik lambiri kaplamaları uzun yıllar boyunca tavan boya ve alçı işlemleri noktasında kaliteli çözümler sağlarlar. Nem ve buhar gibi faktörlerden dolayı renk değişimi göstermeyen ayrıca açık alanlarda kullanıldığında güneş ışığından etkilenmeyen plastik malzemeler pratik temizleme sayesinde renklerini koruyarak yeni gibi kalırlar.

Plastik Lambiri Çeşitleri Ve Fiyatları Nelerdir?

Yapılarda sıcaktan ve soğuktan etkilenmediği için nemli bölgelerde iç ve dış mekan kaplamalarında kullanılan plastik lambiri genellikle beyaz renkte olmakla birlikte piyasada ahşap ve mermer desenli ve farklı renklerdeki çeşitleri de bulunmaktadır. Değişik ebatlarda ve desenlerde üretilerek yapılara sunulan plastik ürünler konusunda en uygun fiyatlar internet üzerinden yapılabilecek araştırmalar sonucu elde edilebilir. Genel olarak bu ürünlerin fiyat değişimi talep edilen miktar, ebat ve ürün kalitesi üzerinden gerçekleşmektedir.

Plastik Lambiri İçin Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir