izocam-mantolama-fiyat-listesi

Yakıt Giderim Çok Olmasına Rağmen Yine de Isınamıyorum!

Kışın sert geçtiği yerler başta olmak üzere pek çok yerde kişiler yaşam alanları olan ve günlerinin büyük bir bölümünü geçirdikleri evlerinde ısınma ile ilgili olarak problemler yaşıyorlar. Bunun için kullandığı yakıtı artıran, kombilerinin derecesini yükselten kişiler çoğu zaman hem istedikleri sıcak ortama ulaşmada başarılı olamıyor hem de çok yüksek faturalarla karşılaşarak bunları ödemek durumunda kalabiliyor. Bunların ötesinde bir çözüm üretmek isteyenler için yapılabilecek en ideal şey mantolama uygulamalarının yaptırılmasıdır. Bunun için kişiler dış cephe mantolama fiyatları İstanbul ilinde ne kadar ve bu işlemler sonucunda ne kadar tasarruf edebilirler bunları belirleyerek bir karar verebilirler.

karbonlu mantolama malzemesi - Dış Cephe Mantolama Fiyatları İstanbul

Mantolama İşlemi Nasıl Yapılır?

Temelde ısı yalıtımını sağlamak üzere binalarda uygulanan mantolama işlemi binanın içten, dıştan ya da sandviç şeklinde hem içten hem de dıştan olacak şekilde duvarlarında yalıtım malzemesinin kullanılması ile yapılmaktadır. Yapıların üzerinde uygulanmalarının kolaylığı sebebiyle pek çok kişi dışarıdan mantolama uygulamalarının yapılması talebinde bulunuyor. Binanın dış cephesinin böylesine bir mantolama işlemi ile kaplanmasının ardından dışarıdan gelebilecek olan sert rüzgarların getirdiği soğukların bu noktada kesilmesi mümkün olmaktadır. Özellikle duvarlarında sürekli soğuk havayı hisseden kişiler için dış cephe mantolama fiyatları İstanbul mutlaka gözden geçirilmelidir.

Mantolama Isı Yalıtımı Dışında Neler Getiriyor?

Mantolamanın ısı yalıtımı dışında ses ve su yalıtımını sağlaması da söz konusu olmaktadır. Ses yalıtımını sağlaması noktasında doğrudan ses yalıtımının yapılması üzerine üretilmiş olan projelere göre yetersiz kalıyor olsa da su yalıtımı binanın ömrünün uzatılması açısından da başarılı sonuçlar vermektedir. Su yalıtımı sağlandığı için hiçbir şekilde binaların içlerinin nem ve rutubet gibi etkenlerle karşılaşması mümkün değildir. Böylece yağmur ve karlı havalarda dahi binanın dış cephesinin korunması sağlanabiliyor. Başarılı bir mantolama uygulamasını yaptırmak için dış cephe mantolama fiyatları İstanbul firmaları arasında deneyimli olanlarının tercih edilmesi gerekmektedir. Binalara uygun hangi teknikle yalıtımın yapılacağı noktasında doğru kararlar vermek ancak bu sayede mümkün olabiliyor.

Mantolama Yaptırmak için Neler Gerekiyor?

Mantolamanın bu denli avantajlı olduğu bir dönemde uygun bütçelere sahip olan hemen hemen herkes dış cephe mantolama işlemlerini yaptırmayı tercih ediyor. Eski yapıma sahip evlerde dış cehpe mantolamasının yapılması için binanın dış cephesinde yer alan her türlü klima, anten gibi eşyaların sökülmüş olması gerekmektedir. Böylece binaların dış cephelerinin tümüyle kapatılabildiği mantolama işlemlerinin yapılması mümkün olabiliyor. 2000 yılında getirilen bir kural çerçevesinde kişilerin dış cephe mantolama fiyatları İstanbul alarak firmalarla anlaşıp mantolama yaptırması yeterli olmamaktadır. Bununla birlikte enerji kimlik belgesi olarak adlandırılan belgelerin de temin edilmesi gerekmektedir. Bu sayede daha sonradan toplu yaşanılan konutlarda yalıtım projelerinin gerçekleştirilmesine ilişkin görüş ayrılıklarının ortaya çıkmasının önüne geçmek mümkün olmuştur.

Dış Cephe Mantolama Fiyatları İstanbul İçin Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir