dis-cephe-boyasi

Beton Boyası Çeşitleri ve Kullanımları Hakkında

Bir çeşit boya türüdür. İnşaat sektöründe hem görsellik hem de verim önemidir. Boyalar, bu ikisini birlikte sunan inşaat malzemeleridir. Çok geniş bir kullanım alanına sahiptirler ve kullanıldıkları alanlarda hem görsel bir şıklık oluştururlar hem de pek çok verim sağlarlar. Hemen her renkte boya olması sayesinde yaşam alanlarının, eğlence alanlarını, kamu alanlarının vs. istenildiği gibi renklendirilmesine imkân tanırlar. Kimi zaman da renklerin anlamlarından yararlanarak uyarılar verilir, sınırlar oluşturulur. Bununla birlikte beton, yapı sektöründen en geniş yer kaplayan üründür. inşaatların birçok noktasında kullanılır. Sadece inşaatların değil çevre düzenlemelerinin, parkların, bahçelerin, yolların, oyun alanlarının da en çok tercih edilen yapısı betondur. Küçükdeveci olarak müşterilerimizi beton boyası çeşitleri ile buluşturuyoruz. Bu sayede hem betonların estetik bir hal almasını hem de korunmasını sağlıyoruz.

marshall boya min - Beton BoyasıBeton Boyası Çeşitlerinin Avantajları

Beton boyası çeşitleri sadece görsel renklendirme amacıyla kullanılmaz. Bunun yanında betonların korunması için, ömürlerinin uzun olması için de kullanılır. Çünkü beton boyası kuvvetli bir kaplama malzemesidir. Bu kaplama sayesinde betonların direnci artacak, kullanım ömrü artacaktır. Betonla üstteki ağırlık arasında bir set oluşturacağı için betonların aşırı yüklere direncini arttıracaktır. Beton boyaları, betonların her aşamasında kullanılabilir. Islak haldeyken de sürülebilir, kuru haldeyken de sürülebilir. Beton boyalarının dış etkenlere direnci son derece yüksektir. Sürüldüğü andaki akışkan yapısı sayesinde betonlarda oluşan ufak yarıkları, çatlakları kapatmaya da yarayacak, su sızmalarına, nem oluşumlarına engel olunacaktır.

Beton Boyasının Uygulanması ve Detayları

Müşterilerimizin tercihine sunduğumuz beton boyası ürünleri son derece kaliteli ürünlerdir. Zamanla solma yapmaz. Yüksek oranda su yalıtım özelliğine sahiptir. böylece betonların su almasını engeller. Beton yüzeyine mükemmel derecede yapıştığı için kolay aşınmaz. Uzun yılar sağlıklı biçimde kullanılabilir. Üstün kalitesi sayesinde hem betonun korozyona uğramasını engeller hem de kendiri korozyona uğramaz. Kar, yağmur, rüzgâr, sıcak gibi zorlu hava koşullarından etkilenmez. Çevre dostu olan beton boyası çeşitlerimizin uygulaması basit ve kolaydır. Hızlı kurur. Aynı renk üzerine yapılacaksa kolaylıkla kapatılabilir ve renk uyumu yakalanabilir. Farklı renk üzerine yapılacaksa kat geçmek gerekecektir.

Beton Boyası kullanım Alanları

Beton boyası çeşitlerimiz beton zeminlerin tamamında tercih edilebilir. Özellikle tenis kortlarında, voleybol sahalarında, basketbol sahalarında, asfalt zeminlerde, güvenlik amaçlı yol karidoru oluşturmada, bisiklet yolu oluşturmada, park alanları tespit etmede, bahçelerde, oyun sahalarında ve daha birçok faklı alanda beton boyası rahatlıkla kullanılabilmektedir. Hem dekoratif amaçlı hem de zemin koruyucu olarak uygulanabilmektedir. Renk senekleri ile farklı motifler yapmaya, desenler, şekiller oluşturmaya son derece müsaittirler. Hazırlaması kolay, uygulaması kolay, verimi yüksek, ömrü uzun ürünlerdir. Görsellikleri son derece canlı olduğu için uygulama alanlarına apayrı bir hava katacaktır.