asmolen-kopuk

Ytong aslında bu tuğlayı ilk üreten firmalardan birine ait bir marka adıdır. Ülkemizde bu tuğla ürünlerinin satışını yapan bir firma adıyken gazbeton tuğla ürünün adı olarak kullanılmaya başlamıştır. Gazbetonun yapılışı; çimento, kireç, su ve silis kumu karıştırılarak içine gaz oluşturması için alüminyum pastası eklenmesi ile bir hamur elde edilir. Bu hamur çelik kalıplar içine dökülerek şekillendirilir. Çok ince hesaplarla kesimi yapılarak ve sertleşmesi için buhar kürüne bırakılır. Buhar küründen sonra gazbeton tuğla ortaya çıkar. Ytong fiyatları bu tuğlaların üretim şekillerine göre farklılık göstermektedir.

Ytong Fiyatları Ve Ytongun Avantajları Nelerdir?

 Ytong fiyatları bu ürünün kullanımına bağlı olarak azalıp artmaktadır. Ülkemizde bu ürünün hem üretimi hem de tüketimi oldukça fazladır. Ytongun çok fazla tercih edilmesinde ürünün avantajları da oldukça etkili olmaktadır. İçindeki hava boşlukları vasıtasıyla ısı ve ses yalıtımı yapmaktadır.  Yangına karşı oldukça dayanıklıdır. Esnek olduğu için depreme karşı da dayanıklı bie malzemedir. Isı ve enerji tasarrufu sağlamak için kullanılır. İmal edildiği ürünler itibariyle çevreye ve insan sağlığına zararlı bir durum söz konusu değildir.

ytong - Ytong Fiyatları
Ytong

Ytong Fiyatlarının Belirlenmesi

 Binaların yapımı sırasında inşaat şirketleri malzemenin yanında aynı zamanda en uygun fiyatlı olanı tercih etmektedirler. Yani kullanımda hem kaliteli hem de uygun fiyatlı olan ürünler tercih edilmektedir. Ytong fiyatları incelendiğinde inşaat şirketlerinin aradığı özelliklere göre bir ürün olduğunu görmekteyiz. Hem dayanıklı ve avantajlı hem de fiyat olarak uygun fiyatları vardır. Bu sebeple ülkemizde ve dünyada oldukça fazla kullanılmaktadır.

Ytong Fiyatları Neye Göre Değişir?  

 Ytong fiyatları, tuğlanın içindeki malzemenin özelliğine göre farklılıklar göstermektedir., Ytong geçmeli duvar bloklar, asmolen bloklar, Ytong düz duvar blokları, Ytong U blokları, yalıtım blokları olmak üzereçok farklı biçimlerde tuğla çeşitleri bulunmaktadır. Ayrıca panel şekline üretilen yatay düşey duvar panelleri, çatı döşeme panelleri, taşıyıcı düşey duvar panelleri, söveler, lentolar olmak üzere üretilen panel çeşitleri de bulunmaktadır. Tüm bu malzemelerin birim fiyatları kendi grubu içinde belirlenmiştir. Herbiri ayrı ayrı fiyatlandırılarak kendi grubunda satışa sunulmuştur.

asmolen strafor - Ytong Fiyatları
Asmolen Strafor

Ytong Fiyatları Ve Ytongun Uygulanma Alanları

 Ytong malzeme olarak esnek bir yapıya sahip olduğu için binaların inşasında kullanılmaktadır. Özellikle büyük binaların yapımında, binaların yalıtımında ve depreme dayanıklılık konusunda üst seviyedeki performansından dolayı tercih edilmektedir. Ytong Fiyatları  da yine bu kullanım alanların artmasına ve çeşitlerine göre değişmektedir.

Ytong Fiyatları İçin Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir