uks-su-yalitim

Yalıtım İçin Uks Memran

Günümüzde yalıtım amaçlı olarak kullanılmakta olan çok farklı ürünler bulunmaktadır. Özellikle teknolojik olarak sağlanan ilerlemenin de sonucu olarak çok daha etkili yalıtım malzemeleri elde edilmiş durumdadır. Bu yalıtım malzemeleri arasında ses, ısı ya da su yalıtımı amacı ile kullanılmakta olan pek çok farklı yalıtım malzemesi çeşidi bulunmaktadır. Su yalıtımı bu yalıtım sistemleri içerisinde en çok önem verilenlerden birisi olarak görülmektedir. Binaların sağlamlığını ve uzun ömürlülüğünü etkileyebilecek bir unsur olması nedeniyle daha fazla dikkat edilmektedir. Bu noktada karşımıza ısı yalıtım malzemesi olarak Uks Membran çıkmaktadır. Uks membran fiyat ve diğer özellikleri sayesinde tercih edilmektedir.su yalıtım fiyatları

onduline pp300 bituline - Uks Membran FiyatUks Membran Fiyat ve Seçenekleri

Uks membran fiyat ve özellikleri üretim seçeneklerine göre değişiklik göstermektedir. Memran ürünleri temel olarak su ve nem yalıtımı sağlamak amacı ile kullanılmaktadır. Bir ortamda bulunan suyun veya nemin diğer bir ortamdan uzak tutulması için ara kısma serilerek kullanılmaktadır. Uks membran seçenekleri bu ve benzeri amaçla kullanılmak üzere çeşitlendirilmektedir. Üç farklı membran grubu bulunmaktadır. Bunlar;

  • Bitümlü Su Yalıtım Örtüleri
  • Bauflex Bitümlü Su Yalıtım Örtüleri
  • Winroof Bitümlü Su Yalıtım Örtüleri

Bu ürünlerin tamamı plastomerik su yalıtım malzemesi olarak üretilmektedir. Bununla birlikte içerisinde camtülü olarak adlandırılmakta olan özel malzemelerde kullanılmakta olup destek amacı ile tercih edilmektedir.

Uks Membran Fiyat Aralıkları

Uks membran fiyat aralıkları tamamen ürünlerin özelliklerine göre değişim göstermektedir. Bitümlu Uks membran modellerinde farklı içerik özellikleri bulunmaktadır. Bu ürünlerde app olarak adlandırılmakta olan atactic polypropylene katkısı bulunmaktadır. Esas su yalıtım özelliğini gören madde olarak bu kullanılmaktadır. Buna ek olarak keçe ve cam tülü gibi bazı maddeler destekleyici olarak kullanılmaktadır. Bauflex modelleri daha esnek bir yapıda üretilen membran ürünleridir. İki yüzeyinde de atactic polypropylene katkısı kullanılmaktadır. Winroof ürünlerinde ise cam tülü ve keçe birlikte kullanılmaktadır. Bununla birlikte bir yüzeyinde alüminyum folyo kullanılmakta olup diğer yüzeyünde atactic polypropylene malzemesine ek olarak polietilen de kullanılmaktadır. Winroof cold çeşitlerinde ise winroof modeline ek olarak Sbs olarak adlandırılan Styrene Butadiene Styrene katkısı kullanılmaktadır.

Uks Membran Kullanım Alanları

Uks memran fiyat ve avantajları sayesinde geniş bir kullanım alanına sahiptir. Bu alanların başında temellerde yalıtım malzemesi olarak kullanmak bulunmaktadır. Buna ek olarak çatı sistemlerinde su yalıtımının sağlanması ve özellikle ahşap kullanılan çatılarda uzun ömürlü olması amacı ile tercih edilmektedir. Ayrıca prefabrik ya da diğer metal seçenekleri ile üretilmiş olan yapılarda çatı sistemlerinde tercih edilmektedir. Ayrıca havuz, su deposu, gölet ya da süs havuzu gibi alanlarda taban kısımlarında ve etrafında su yalıtımı sağlamak amacı ile kullanılmaktadır. Esnek yapısı, uzun ömürlü olması ve toprak altında dahi özelliklerini kaybetmemesi sayesinde pek çok farklı alanda değerlendirilebilmektedir.

Uks Membran Fiyat İçin Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir