teleskopikdirek3

Teleskopik Dikme Direk İnşaatların Vazgeçilmezleridir

İnşaat sektöründe en önemli yardımcı ürünlerden birisi teleskopik dikme direk sistemleridir. İnşaat sektöründe yapıların oluşturulması için üretilen malzemeler kadar yapım aşamasında kullanılan ürünler de önemlidir. Çünkü bunlar, ortaya çıkacak yapıların oluşturulmasında en önemli ayaklardır. Bunların sayesinde duvarlar örülür, betonlar dökülür, kalıplar çakılır, kaplamalar yapılır. Bu sebeple inşaat işçilerinin en önemli yatımcılarıdır. Bu yardımcı malzemelerin sağlamlığı, yeterliliği hem işçilerin işini kolaylaştırır hem de ortaya çıkacak yapının sağlıklı olmasına yardımcı olur. Hatta işçiliği yapacak olan ustaların marifetini, ustalığını göstermesinde de sahip olduğu yardımcı malzemelerin büyük payı vardır. Örneğin yüksek iskele sistemi kuracak malzemeye sahip olmayan ustaların büyük inşaatları tutmaları imkansızdır. O yüzden bir inşaat ustasının sahip olduğu ekipmanlar onun yapabileceği yapıların yelpazesini de genişletecektir.inşaat malzemeleri

teleskopikdirek5 min - Teleskopik Dikme DirekTeleskopik Dikme Direklerin Özellikleri

İnşaat ustalarının işçilik esnasında her daim ihtiyaç duydukları malzemelerden birisi de teleskopik dikme direk ürünleridir. Teleskopik dikme direkler değişik çalışma yüksekliklerine göre birkaç farklı ölçüde üretilmektedirler. Bu sayede farklı alanlarda, farklı yüksekliklerde kullanım imkanı ortaya çıkar. Birçok farklı ölçülere çevrilmesinin mümkün olması sayesinde kolayca farklı şekillerde kullanılabilir. Farklı döşeme ayarlarına göre üretilirler ve bu sayede hem döşeme altı hem de kiriş altı olarak kullanılma imkanı sunarlar. Taşıyacakları yüke göre ayak genişlikleri arttırılıp azaltılarak güvenlik seviyesi ayarlanabilir. Teleskopik dikme direkler hem bina içinde hem de dışında rahatlıkla kullanılabilir. Bu sayede hem yapının içten yükseltilmesine hem de dıştan sıva, boya, kaplama gibi işlemlerin yapılmasına imkan sunarlar.

Teleskopik Dikme Direk Kullanım Alanları

Teleskopik dikme direk sistemleri, yüksek taşıma gücüne sahiptirler. Parçalarının hususi üretilmeleri sayesinde kurulması, sökülmesi oldukça basittir. Parçalara ayrılmış haldeyken hafif olmaları sayesinde taşınmaları da oldukça kolaydır. Parçaların birbirine kolayca eklenmesi sayesinde istenilen yükseklikte kurulumu mümkündür. Bu da işçilerin her şartta güven içinde çalışabilmelerine olanak sağlar. Üçayaklı temeller sayesinde kalıp döşemede devrilmeden sabit durarak kalıbın güvenle durmasını ve üzerinde rahatça çalışılmasını sağlarlar. Genellikle on cm aralıklarla delikler konur ve bu sayede somunlar yardımıyla istenen yükseklik ve genişlikte ayarlanma avantajına sahip olurlar.

Teleskopik Dikme Direklerin Üretim Hususiyetleri

Teleskopik dikme direk sistemleri uzun yıllar, defalarca kullanım imkanı olan ürünlerdir. Bu sayede bir sefer alımı uzun yıllar ihtiyacınızı giderecektir. Üretilirken borular ve temeller test edilerek üretilirler. Bu sayede ileride olumsuzlukların ortaya çıkmasının önüne geçilmiş olur. Özellikle taban plakaları özel formlarda üretilir ki yük altına girdiği zaman taşıyabilsin. Delikleri özel makinalarla delinir. Bu sayede bütün deliklerin hem standart olması sağlanır hem de uzun yıllar kullanırken deformasyona uğramaması sağlanır. Ayrıca bütün teleskopik dikme direk parçalarının istenen renkte boyaması da yapılabilmektedir. Bu özelliği de zevke hitap etmektedir.