izocam-Taşyünü Mantolama Fiyatları-liste

Taş Yünü ile Yalıtım  , Taşyünü satış noktalarından edinilen bu yalıtım malzemesi binaların dış cephelerinde kullanılan bir yapı malzemesidir. Taş yünü volkanik kayaçlardan elde edilmektedir. Yüksek sıcaklıklarda eritilen volkanik kayaçlar elyaf haline döner ve taş yünü elde edilir. Isı yalıtımı yaparak bina içinde sıcaklık dengesi sağlar. Bunun yanında su yalıtımı da yaparak binanın ömrünü uzatır. Özellikle son yıllarda ilginin oldukça arttığı taş yünü inşaat sektörünün vazgeçilmezi olmaya devam eden bir üründür. Taş yünü dış cephenin dışında merdiven boşluklarında, bölme duvarlar ile çelik kapıların yalıtımlarında kullanılmaktadır. Yüksek ısılara karşı oldukça dayanıklı bir yapıdadır. Hem sıcak iklime uygun yapıda hem de soğuk iklime uygun yapıda olan ve özelliklere sahip olan dış cephe kaplama malzemesidir.

t levha - Taşyünü satış
t-levha

Taş Yününün Özellikleri

Taşyünü satış yapılan firmaları iyice araştırıp öyle karar vermek doğru olacaktır. Bina dış cephesinde yalıtım malzemesi olarak kullanılan taş yününün birçok yararı da bulunmaktadır.

  • Isı, su yanında ses izolasyonu da sağlayabilen yapı malzemesidir.
  • Dayanıklı şekilde yapılması onun haşere ve böcek yemelerine karşı sağlamlığını korumasını sağlar. Böylelikle bina ömrü uzar.
  • Paslanmaz, çürüme olmaz ve küf tutmayacak şekilde tasarlanmış olan yapı malzemesidir.
  • Su itici özelliği ile birlikte içerisinde bulunan yapı sayesinde buhar geçirgenliği vardır. Bu da nem tutmamasını sağlar.
  • Yüksek ısıya, krozyona ve olası yangınlara karşı oldukça sağlam şekilde üretilen yapı malzemesidir.
  • Bozulmayan bir yapıya sahiptir.
tasyunu mantolama - Taşyünü satış
tas yunu

Kolay Montajlanan Taş Yünü

Taşyünü satış yerlerinden alınabilir bir üründür. Yaklaşık olarak 1400 derece ile 1500 derece arasında eritilen taş yünü oldukça kaliteli bir malzemedir. Bina yapısını her türlü dış etmenden koruyan bir özelliği vardır. Yalıtımları sayesinde olumsuz hava şartlarından binayı oldukça sağlam bir şekilde korur. İnşaat sektörünün vazgeçilmezi taş yünü yapımı ve montajlanması kısa sürede olan, pratik bir malzemedir. Teknolojinin sayesinde insanlara sunulan taş yününün birçok özelliği özellikle de yalıtımları sayesinde binalar oldukça uzun yıllar zarar görmeden yerinden sarsılmıyor. Yapım kolaylığı ve kısa sürede yapılması tercih edilmesini arttıran bir sebeptir. Kullanımı gittikçe daha fazla artmaya devam etmektedir.

Çevreci Taş Yünü

Taşyünü satış için internetten bir arama yapmak yeterli olacaktır. Çünkü kaliteli olan firmalardan taş yünü almak en doğru seçim olacak ve binaya karşıda yapılan en büyük iyilik olacaktır. Bunun yanında fiyat faktörü de önemlidir. Bütçeyi aşmadan en uygun ürün derinlemesine araştırılmalıdır. Binalar dışında son yıllarda popülerliği artarak seracılık alanında da kullanılmaya başlanmış olan bir yapı malzemesidir. Yapılma şekli sayesinde içerisinde bakteriler üreyemez ve aynı zamanda çevreci olan bir malzemedir. Yaptığı ısı, ses, su yalıtımları sayesinde bina ömrü uzarken bina içerisinde her türlü dengeyi sağlayarak rahatlıkla barınma olanağı sunar. Binanın sağlamlığını arttırıp ömrünü uzattığı kadar estetik bir görüntüye de sahip olan bina kaplama malzemesidir.