tasyunu-silteler-kd

Taş Yünü Alımında Hangi Firmalar Tercih Edilmelidir?

Taş yünü, gerçek bazalt kayaçlardan yapılmış bir yalıtım türüdür. Mükemmel yalıtkan olması, ses engelleyici ve çok yüksek bir erime noktasına sahip özellikleriyle geniş bir ürün yelpazesinde, inşaat endüstrisinde ve çeşitli uygulamalarda kullanılır. Taş yünü imalat süreci, dönen pamuk şekerlemeye çok benzer bir işlem faaliyetlerini kapsar. Şekerin 185°C´lik erime noktasını 1500°C´lik kaya erime noktasıyla değiştirmek genel mantığı kavramada yeterlidir. Piyasada faaliyet gösteren taşyünü satan firmalar bu ürünü perakendeci firmalardan alıp müşteriye temin ederken, bazı firmalar ise kendi imalathanelerinde özel işlemler sonucunda kalitesi de fark eden işleme sahiptir. Özel tesisler ve bünyesinde çalışan uzman mühendis personeli gibi genel bir operasyona sahip firmalar, yaş yünü teminindeki kalite standartlarını garanti altına almakta, geri bildirim ve iyileştirmelerle müşterilere çok daha iyi satış gerçekleştirmektedirler.

tasyunu yanmaz kd - Taşyünü Satan firmalarTaş Yününün Diğer Alternatiflerle Kıyaslaması

Taş yünü kullanımı, diğer alternatiflerine kıyasla, uygulandığı alan ne olursa olsun birçok avantajı beraberinde getirmektedir. Mükemmel bir ısı ve ses yalıtımı sağlayarak bina mantolamada uzun vadeli çözümler üreten taş yünü, sadece yapı uygulamalarında değil, aynı zamanda ürün imalatı ve tarımsal yetiştiricilikte de kullanılıp fayda sağlamaktadır. Özellikle yangın riski bulunan tesis veya konut gibi yerlerde taşyünü satan firmalar malzemeyi tavsiye etmektedir. Zira diğer birçok alternatif mantolama malzemeleri, taş yününe göre ateşe karşı daha düşük bir mukavemet performansı göstermektedir. Buna ek olarak diğer lifli yapılar, taş yününe kıyasla farklı sorunları yaratabiliyor. Aşınma, ablatif edilebilirlik, cilt ile tasta kaşıntı ve tahrişe neden olan mikro parçacık serbestisi taş yününde ortaya çıkmamaktadır.

tasyunu paket fiyatlari kd - Taşyünü Satan firmalarTaş Yününün Isı ve Ses Yalıtım Özelliği

Taş yününün ısı direnci, onu yangın güvenliği için önemli bir yapı malzemesi haline getirir. Özellikle fırın gibi ısı izolasyonu gerektiren işletme ve tesislerin yanında yangın güvenliğinin yanına kaliteli bir yaşam alanı isteyen bireyler tarafından da mantolama aracılığıyla sıklıkla tercih edilmektedir. Günümüzde kendi üretim tesis bulunan taşyünü satan firmalar ürün üzerinde ısı mukavemeti üzerinde çalışmalar yapmış, bunu 1800 santigrat dereceye kadar yükseltmiştir. Aynı zamanda ses emme ve gürültü azaltma alanında da büyük bir geliştirme kat edilmiştir. Taş yünü, yangın korumada olduğu gibi akustik ve termal izolasyonda da istisnai bir performans sunar.

  • Mükemmel ısı ve ses yalıtım özelliği.
  • %100 geri dönüştürülebilir.
  • Yüksek kalitede yüksek verim.
  • Daha düşük enerji tüketimi.
  • Sürdürülebilir ve çevre dostu.

Taşyünü istanbul Satan 

Günümüzde taş yünü ve benzeri yapı malzemeleri temin eden birçok satıcı firma mevcuttur. Ancak ülkemizde bazı taşyünü satan firmalar üretim veya izolasyon kalitesini kontrol etmeksizin satış işlemini yalnızca kar amacı güderek gerçekleştiriyor. Kaliteli mantolama veya taş yünü kullanarak çeşitli uygulamalar yapmak isteyen müşterilerin bu noktada sadece satış değil, aynı zamanda paket üretim tesisi bulunan firmaları tercih etmeleri önemle tavsiye edilir.

Taşyünü Satan firmalar İçin Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir