manto-tasyunu

Taşyünü Mantolama m2 Fiyatı  , Taşyünü ya da diğer adıyla İzocam, belirli alanlarda korunması gereken enerjiyi çok iyi yalıtır. Isı, ses, su yalıtımı gibi izolasyon çalışmalarında tercih edilen cam yünleri; özellikle rulo, panel şeklinde farklı biçim özellikleriyle daha da değer kazanır. Bu bakımdan taşyünü mantolama m2 fiyatı da üründen ürüne ayrı etiketlenmeye sahip olabilir.  Buradaki ana madde, ürünün nerde ve nasıl kullanılacağı ile hangi firma tarafından hizmet haline getirileceğidir.

Taşyünü Mantolama m2 Fiyatı Nereden Öğrenilir?

Silis kumunun 1200 ve 1250 ısı dereceleri arasında ısıtılmasıyla elde edilen taş yünü, genel olarak rulo halde elyaf malzeme tipinde olur; ama panel şekliyle ya da daha farklı yapı görünümde dahi kullanılması mümkündür. Ürün hammaddesine göre değişen taşyünü mantolama m2 fiyatı, genel olarak belirli bir standart üzerine seyreder; fakat hangi ürün olursa olsun muhakkak ürün adına gerekli kalite belgelerine göz atılması, ona göre alışveriş yapılması gerekir. Gerekli makamlardan alınmayan belge, ürün için ciddi soru işaretleri yaratacağından bu duruma dikkat edilmelidir.

tasyunu mantolama - Taşyünü Mantolama m2 Fiyatı
tas yunu

Güncel Taşyünü Mantolama m2 Fiyatı

Güncel taşyünü mantolama m2 fiyatı, yapılan işle ve malzeme kalitesiyle doğru orantıda olacağından öncelikle bu iki kavrama göz atmak; yani iyi işçilik ile yüksek kalitedeki malzemeyi buluşturmak gerekir. Taş yünü, birçok alanda kullanılabildiği için onun adına talep edilen fiyatta alanına göre değişir; çünkü son gelişmelere göre ziraat alanında dahi taş yünü kullanıldığı görüyoruz.

taşyünü3 - Taşyünü Mantolama m2 Fiyatı
taşyünü şilte

Taş Yünü Özellikleri

Makul düzeyde bulunan taşyünü mantolama m2 fiyatı, beraberinde birçok artı getirir ve bu artılar taş yününü genel özellikleridir:

  • Isı, su, ses yalıtımını sağlama.
  • Organik tarımda kullanılma.
  • Yağına karşı dayanıklılık sağlama.
  • Küflenme, çürüme, şekil değiştirme gibi kimyasal ve fiziksel tepkimelerden etkilenmeme.
  • Mikroorganizmalara karşı direnç gösterip haşerelerin bünyesinde yaşamasına izin vermeme…

Cam yünü, birçok artı özelliğe sahiptir ve akustik düzenlenmesinin gerekli olduğu alanlarda dahi kullanılır. Bu bakımdan cam yününün birçok artısı olduğunu rahatlıkla dile getirebiliriz; fakat buradaki önemli nokta ise hangi cam yününün kullanılacağıdır. Sonuçta orijinal olmayan ürünlerle de karşı karşıya kalabilirsiniz.

 

Taşyünü Özellikleri , Değişen teknik koşullar ve normlar ile bina sakinlerinin daha yüksek talepleri, inşaat sürecinde en iyi kaliteye sahip yapı malzemelerinin kullanılmasını da gerektiriyor. Yaşamımızı idame ettirdiğimiz alanın, uygun sıcaklık, akustik konfor, yalıtım, yangın güvenliğinin sağlanması ve en önemlisi de sürdürülebilirlik olgusu oldukça önemlidir. Bu nedenle, yapı sistemlerinde insanlar artık doğal ve çevresel sürdürebilirliğe sahip malzemeleri tercih etmektedir. Doğada bulunması zor bazal taşlardan elde edilen taşyünü özellikleri neredeyse tüm yapısal gereksinimlerde en uygun çözümleri sunmaktadır.

Taşyünü Nedir?

Taş yünü, genel olarak bazal, yani volkanik arazilerde yer alan kayalıklardan temin edilir ve tesislerde belli sıcaklık (1200-1500°C) değerlerinde eritilerek elyaf haline getirilmesi ile yapı uygulamaları için hazır hale getirilmektedir. Volkanik kayaç bazlı taşyünü özellikleri temel olarak mineral bakımından zengin değerlere sahiptir ve bu özellikten dolayı yalıtım uygulamalarında yüksek performans gösterir. Ses ve ısı yalıtımında sıklıkla tercih edilen taş yünü, günümüzde yapı sektörünün yanında yangın güvenliği ve izolasyon gerektiren hemen her alanda kullanılmaktadır.

tasyunu al folyolu discephe - Taşyünü Mantolama m2 Fiyatı
tasyunu-al-folyolu-discephe

Taş Yünü Nerelerde Kullanılır?

Taş Yünü malzemesi genel olarak dış cephe, zemin, çatı, çelik kapı yalıtımları gibi yapı çözümleri için ideal bir uygulama olmaktadır. Yapı uygulamalarında taşyünü özellikleri izolasyonun yanında yangın güvenliği için de uygun avantajlara sahiptir. 1200 dereceye kadar varan ısı dayanıklılığıyla, binaları dışarıdan etki edebilecek yangınlara karşı koruma görevi üstlenir. Esnek yapısı ve suyu tutma kabiliyetlerinden ötürü organik tarım alanında da kullanılmaya başlanan taş yünü, farklı ortamlarda tarım faaliyetlerini yerine getirilmesine de olanak sağlamaktadır. Ayrıca ısı tasarrufuyla beraber, tarım ürünlerindeki verimliliği de arttırmıştır.

Taş Yünü Mantolamanın Avantajları

Taş yünü, iç yapısı itibariyle birbirlerine geçirilerek oluşturulmuş karmaşık bir lif yapısından oluşur. Bu da mantolama sonrası dışarıdan etki edebilecek her türden olaylara karşı direnç sağlar. Taş yünü plakaları yüzeyine yapılacak olan mantolama uygulaması; basınca dayanıklılık, yüksek ölçüde ısı ve ses yalıtımı, ve yangın güvenliliği sağlar. Bu tür avantajları sağlayan taşyünü özellikleri ile sürdürülebilir bir çözüm elde edildiği gibi, tasarruflu kullanımıyla yüksek ısınma ve soğutma maliyetlerinin de önüne geçilmiş olunur.

Taşyünü Mantolama m2 Fiyatı İçin Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir