manto-tasyunu

Taşyünü Asma Tavan Nedir

Binanın ana tavanının alt tarafına bir tavan daha inşa etmeye asma tavan denilmektedir. Asma tavanlar ihtiyaçtan yapılabildiği gibi genellikle metal tavan, taşyünü, alçıpan, suntalam gibi malzemelerden de yapılır ve güzel bir görüntü elde edilmeye çalışılır. Tavan altından geçen boruları, tesisat kabloları gibi kötü görüntü oluşturan manzaraları kapatmak için asma tavan yapılabilir. Ayrıca ısı yalıtımı olarak da asma tavanın iç kısmında özellikle taşyünü, strafor, izocam gibi malzemeler kullanılarak yalıtım yapılabilmektedir. Taşyünü asma tavan nedir da ısı yalıtımında çokça tercih edilen yalıtım malzemesidir.

tas yunu nedir - Taşyünü Asma Tavan Nedir
5 cm lik taşyünü levhalar

Taşyünü Asma Tavanın Özellikleri                                            

Taşyünü asma tavan, kullanıldığı mekanlarda oldukça güzel bir görüntü oluşturmanın yanında ısı yalıtımı yapması en temel özelliğidir. Asma tavanlar mekanların üst kısımlarının daha hoş görünmesi için yapılır. İç kısma taşyünü malzeme konulması ile hem ısı yalıtımı sağlar hem de tavana yapılacak dekoratif uygulamalar için uygun ve düz bir yüzey sağlar. Taşyünü asma tavan nedir yangına karşı dayanıklıdır. Depremde ise hafif olduğu için zarar vermez ve binanın hareketine uyumludur. Ayrıca bu tavanların yapıldığı mekanlarda hem estetik güzellik hem de akustik özellikler söz konusudur.

taşyünü3 - Taşyünü Asma Tavan Nedir
taşyünü şilte

Taşyünü Asma Tavan Kullanım Alanları

Asma tavanlarda son dönemlerde oldukça farklı ve göz alıcı modeller söz konusu olmaktadır. bunlar içinde taşyünü asma tavan modelleri oldukça farklı mekanlarda kullanılmaktadır. Oteller, eğitim kurumları, ofisler, alışveriş merkezleri, eğlence merkezleri, sağlık kurumları, spor merkezleri, konferans salonları, bankalar, havaalanları gibi hem ısı yalıtımı yapılması gereken hem de estetik uygulamalar yapılacak olan mekanlar için kullanılmaktadır. Alt tavana taşyünü döşenip üst ve görünen kısma da mekanın özelliğine göre dekorlar uygulanmaktadır.

Taşyünü Asma Tavan Fiyatları

Taşyünü Asma Tavan fiyatları öncelikle 1metre kare üzerinden hesaplanır. Fiyat hesaplamasında, kullanılan taşyününün içine yerleştirilen malzemelerin de etkisi bulunmaktadır. Ayrıca taşyünü monte edilirken kullanılan galvanizli çelik askı takımları ve işçilik de işin içine katılarak ortalama bir fiyat verilmektedir. Bu fiyat uygulama yapılan alanın büyüklüğüne göre de değişiklik yapılabilmektedir. Asma tavanın sağlam olması ve uzun süre yukarıda asılı kalması için oldukça dikkatli bir işçilik gerekmektedir.

Taşyünü Asma Tavan Nedir İçin Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir