sunta

Suntalam(Sunta) Nedir?

Günümüzde teknolojik gelişmeler ile birlikte her alanda farklı malzemelerin üretimi gerçekleştirilmekte ve çeşitlendirilmektedir. İnşaat alanlarında bu gelişmeler ışığında sürekli yeni ürünlerin üretimleri yapılmaktadır. Kullanılan büyük ve gelişmiş makineler sayesinde yeni malzemelerin üretimleri hızlanmaktadır. Yeni sayılabilecek olan malzemelerden birisi ise sunta malzemelerdir. Osb Levha malzemeler başta inşaat olmak üzere mobilya, taşımacılık ve benzeri pek çok alanda tercih edilmekte olan bir malzeme çeşididir. Sunta malzemelerin kullanım alanlarının genişliği, özellikleri ve sunta ölçüleri gibi durumlara göre değişiklik göstermektedir. Sunta malzemeler özel ağaç işleme fabrikalarında teknolojik sistemler ile üretilmektedir. Bu teknolojik fabrikalar içerisinde ihtiyaçlar doğrultusunda farklı büyüklük ve kalınlıklarda üretilmekte olan malzemelerdir.

sunta fiyatlari - Sunta ÖlçüleriSunta Özellikleri Nelerdir?

Sunta, malzeme olarak küçük parçalar haline getirilmiş olan ağaç parçalarının özel sistem ile bir araya getirilmesi şeklinde uygulanmakta olan bir malzemedir. Farklı ağaç çeşitleri ile üretim yapılmaktadır. Bu ağaçların çeşitliliği sağlamlık ve dayanıklılığı sağlamak amacı ile uygulanmaktadır. Bu ağaç parçalarının birleştirilmesi için yapışkan reçine ve benzeri malzemeler kullanılmaktadır. Bu malzemeler bir araya getirmek üzere özel ısı uygulanan makineler kullanılmaktadır. Sunta ürünleri uzun süreli kullanılabilmesi ve farklı alanlarda değerlendirilebilmesi amacı ile farklı özelliklere sahip şekilde üretilebilmektedir. Bu özellikleri ile çok geniş bir kullanım alanına sahip olmaktadır. Bununla birlikte sunta ölçüleri için uygulanmakta olan çeşitlilikte kullanım alanını genişletmektedir.

sunta tipleri - Sunta ÖlçüleriSunta Ürün Çeşitleri

Sunta ölçüleri ile ilgili uygulanmakta olan çeşitlilik farklı üretim özellikleri ile ilgili olarak da uygulanmaktadır.  Sunta ürünleri ile ilgili olarak en çok uygulanmakta olan çeşit türü kalınlıklarıdır. 8 milimetre kalınlıktan başlayarak 30 milimetre kalınlıklara kadar sunta çeşitlerinde üretim yapılabilmektedir. Bu kalınlıklar kullanım amaçlarına göre değişim göstermektedir. Özellikle yoğun olarak kullanılmakta olduğu inşaat sektöründe kullanılmakta olduğu işlemler için daha sağlam ve dayanıklılık gerektiren işlemler olduğu için bunlarda kalın olan ürünler tercih edilmektedir. Bunların yanı sıra mobilya üretimlerinde kullanılmakta olan sunta çeşitleri ise daha ince ürünler olmaktadır. Ayrıca bu ürün çeşitleri arasında dışı kaplamalı olarak üretilmiş olan ürünler bulunmaktadır. Geniş renk ve desen özelliklerine sahip olan bu ürünler farklı alanlarda kullanılmaktadır.

Sunta Kullanım Avantajları

Sunta malzemeler özellikleri ve sunta ölçüleri ile birlikte pek çok avantaja sahiptir. Suntalar öncelikli olarak maliyet avantajına sahiptir. Üretim aşamasında kalıntı malzemeler kullanılabilmesi ve benzeri sebepler ile diğer malzemelere göre daha uygun fiyatlı olarak üretilmektedir. İnşaat ve mobilya sektöründe bu avantajı öne çıkmaktadır. İnşaat işlerinde kalıplar ve benzeri amaçlar ile kullanılabilmesi dayanıklı olması ile kolaylık sağlamaktadır. Mobilya sektöründe ise dayanıklı olmasının yanında kolay kesilmesi ve şekillendirilmesi sayesinde tercih edilmektedir. Esnek bir yapıya sahip olması sayesinde kullanıldıkları alanlarda kırılma ya da bozulma olmadan değerlendirilebilmektedir. Ayrıca hafif yapısı sayesinde de depolama ve taşımada avantaj sağlamaktadır.

Sunta Ölçüleri İçin Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir