osb-levha-yeni.jpg

Sunta Fiyatları  , Suntanın diğer adı yonga levhadır. Odun talaşının içine belli kimyasallar katılarak özel makinelerde karıştırılır ve preslenir. Bu işlemlerin sonunda levha halinde sunta ortaya çıkar. Sunta özellikle mobilya sanayinde çok fazla kullanılan bir malzemedir. Farklı kalınlıklarda ve özelliklerde üretimi yapılmaktadır. Sunta fiyatları suntanın kalınlığına ve içeriğindeki malzemenin özelliğine göre değişmektedir.osb levha

 

 

 

 

 

Sunta Fiyatları  Ve Suntanın Özellikleri

Sunta, bir diğer adıyla ham mdf yönlendirilmiş yonga levha demektir. Rutubete dayanıklı olarak üretilmiş ahşap bir malzemedir. Standart ebadı  122 x 183 cm olarak üretilmekte olup kalınlığı kullanılacağı yere göre değişebilmektedir. Sunta teknik özellikleri bakımından incelendiğinde oldukça kaliteli bir malzeme olarak ortaya çıktığı görülmektedir. Özel tesislerde, yüksek teknolojili makinelerde üretim yapıldığı için dayanıklılık konusunda güvenilirdir. Sunta levha daha çok çatı kaplamalarında ve evlerin iç kaplamasında kullanılır. İç mekanlarda dekorasyon amaçlı da kullanılmaktadır.  Sunta fiyatları ham mdf kullanıldığı alanın özelliklerine ve suntanın kalınlığına göre değişmektedir. Özellikle sıcaklık ve basınç altında boyutları farklılık gösterir.

osb levha sumas - Sunta Fiyatları
11mm osb2 levha

 

 

Sunta Fiyatları  ve Suntanın Kullanım Alanları

Sunta ham mdf ağacın yonga haline getirilmesi ile bu yongaların arasına sıcaklık ve basınç altında reçine, tutkal, serleştirici gibi malzemelerin eklenmesi ve karıştırılarak makinelerde preslenmesi sonucu oluşturulan levhadır. Bu levhaların sertlikleri kullanılacak alana göre değişmektedir. Sunta fiyatları elde edilen sıcaklık ve basınç altında kullanılacak malzemenin sertliğine ve özelliğine göre değişmektedir.  Suntanın kullanım yerleri; öncelikle evlerdeki tüm mobilya ürünlerinin yapımında kullanılmaktadır. Bunların dışında banyo dolapları, gömme dolaplar mutfak dolapları, bürolar stüdyolar, asansörler, bankalar, muayenehaneler, eğlence yerleri, eğitim alanları, butikler fabrikalar, fuar alanları, hacim bölücüler elde edilen kütüphaneler olmak üzere birçok yerde kullanılmaktadır.

osb levhalar - Sunta Fiyatları
11 mm Osb Levha

Sunta Fiyatları  Nasıl Belirlenir?

Sunta dan elde edilen özellikle evlerimizdeki mobilyaların yapımında ve binaların ek inşaatlarında çokça kullanılmaktadır. Bu sebeple kullanım alanların genişlemesi ölçüsünde fiyatı da azalmaktadır. Birçok alanda kullanılıyor olması sunta fiyatlarını belirleyen önemli bir etken olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu sebeple çok fazla kullanılan eşyalarımızın da fiyatları diğer malzemelere göre daha azdır. Sunta fiyatları malzemenin özelliğine göre değişmektedir.

 

Sunta Fiyatları  Neye Göre Değişir?

Sunta fiyatları suntanın kullanıldığı mekanların çokluğuna, ebatlarının ve kalınlıklarının farklılığına ve suntanın içindeki malzemelerin farklılığına göre değişebilmektedir. Sunta kullanıldığı yer olarak da sert veya daha yumuşak diye özelliklere sahip sunta kullanımına göre fiyatları değişmektedir.

2 Comment
 • Mohamd sameh

  Merhaba sunta 13mm ne kadar?

  • Mohamd sameh

   Merhaba sunta 18 mm ne kadar?

 • Sunta Fiyatları İçin Bir Yorum Yaz

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir