strafor-beyaz

Strafor Köpük Nedir ,     Strafor köpük fiyatları denildiğinde; özellikle dış cephe kaplamalarında ve izolasyonlarında kullanılan köpük türü bir yalıtım malzemesidir. Çok kolay bulunabildiği için ve müşteri memnuniyetinden dolayı yapı malzemeleri içinde en çok kullanılanlar arasındadır. Strafor çeşitlerine baktığımızda birçok çeşidinin var olduğunu görmekteyiz. Karbon takviyeli strafor, neopor strafor ve B1 sınıfı strafor gibi birçok strafor çeşidi vardır. Bu çeşitlilik kullanım alanları arttıkça daha da artmaktadır.

 

 

 

Strafor Köpük Nedir Ve Özellikleri Nelerdir?

Straforun çok tercih edilmesine ve özelliklerine baktığımız zaman şu özellikleri ön plana çıkmaktadır:

  • Kullanım alanına göre istenilen yoğunlukta üretilebilen bir özelliğe sahip olması,
  • Direk su ile temas ettiğinde malzemenin suyu emme özelliğinin oldukça düşük olması,
  • Alev yürümeyen özelliği sayesinde yangınlara karşı güvenilir olması,
  • Kullanım ömrünün oldukça uzun bir malzeme olması şeklinde sıralayabiliriz.

Strafor köpük  denildiğinde tüm bu özellikleri sayabiliriz. Bu kadar fazla özelliği içinde barındırıyor oluşu, malzemenin çok kullanılıyor olmasındaki en önemli faktörlerdir. Bu özellikler ve bunların bir sonucu olarak dış cephe mantolama sistemlerinin en önemli unsurunu strafor malzemesi oluşturmaktadır.

ytong fiyat - Strafor Köpük Nedir
Strafor Köpük Nedir

Strafor Köpük Nedir ve Teknik Bilgileri Nelerdir?

Strafor köpük nedir denildiğinde teknik deyimle; EPS, %5’i polistren %95’i havadan oluşan ve günlük hayatımızın birçok alanında sıkça kullandığımız bir ürün akla gelmektedir. Straforun içindeki polistren tanecikleri buhar ile ısıtılır. Bu ısıtılma sonuncunda köpük bloğu oluşturulur. Bu blokların metreküp ağırlığı imalatçının isteğine göre değişik şekillerde ve abatlarda üretilebilir. Straforun içindeki dansite özelliği yükseldikçe strafor malzemesinin sertliği de artmaktadır. Bunun doğal sonucu olarak, straforun içindeki köpük tanecikleri küçülmüş olmaktadır.

eps3 - Strafor Köpük Nedir
beyaz strafor

Strafor Köpük Nedir ve Yalıtımda Nasıl Kullanılır?

Aslında strafor sadece yapı malzemesi olarak da düşünülmelidir. En fazla kullanıldığı alan yapı alanıdır ve ısı yalıtım sistemlerinde ve izolasyon sistemlerinde kullanılmaktadır. Strafor köpük nedir denildiğinde açıklayabileceğimiz gibi gün geçtikçe yaygınlaşan bir kullanım alanına sahip olmaya başlamasıyla birlikte logo kalıplarından dekoratif amaçlı yapılara kadar farklı kullanım alanlarına sahiptir. Teknolojinin gelişmesine paralel olarak kendini her geçen gün yenileyen malzeme bu yenilenmesi sayesinde kullanım alanını gittikçe genişletmektedir.

Strafor Köpük Nedir İçin Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir