soguk-oda-panel

Soğuk Oda Panel ,  Taze gıdaların saklandığı tesisler gibi soğuk oda sistemlerinin kullandığı izolasyon panel uygulaması, söz konusu yapıda bütünlük sağlasa da su, ısı ve ses izolasyonunun yanında muhtemel yangınlar için emniyet rolü üstlenir. Sistemin üretim aşaması düşük işçilik ve malzeme sarfı gerektirdiğinden satın alması ve montaj işlemleri oldukça ekonomiktir. Tavan, bodrum, iç ve dış cephe; fabrika, endüstriyel yapılar ve soğutma sistemlerine ihtiyaç duyulan sistemlerde uygulanabilir ve enerji maliyetlerini düşürmede yardımcı olur. Bunun yanında çeşitli yapı uygulamalarına bağlı olarak estetik bir çözüm katılmasına da etken rol oynamaktadır.

 

 

 

kilitli soguk depo panel - Soğuk Oda Panel
kilitli-soguk-depo-panel

 

 

Soğuk Oda Panellerinin Uygulama Alanları

Soğuk Oda Panel  lerenin uygulandığı yapı sistemleri alışveriş marketleri, hastaneler, dondurulmuş gıda muhafaza tesisleri, gıda tesisleri, laboratuvar, inşaat siteleri, fabrika ve depolarda hijyenik, ısı yalıtımlı uzun süreli çözümler üretmektedir. Bunun yanında ticari, kurumsal ve konut yapılarında iç, dış ve tavan kaplamalarında cephe panel olarak kullanılabilmektedir.

 

soguk depo uygulama - Soğuk Oda Panel
soguk-depo-uygulama

Soğuk Oda Panel  Panelleri ve Genel Özellikleri

Yapıya bütünlük sağlayan bu paneller, izolasyon ve sağlıklı bir koşul oluşturabilmek adına harika bir çözüm yaratan poliüretan malzeme kullanılarak montajda ve işlevsel sistemlerde üstün performans sergiler. Bu malzeme ile entegre edilen sandviç panel de uygulanmaktadır. Ancak, sağladığı tüm teknik özelliklerden tam verim alınabilmesi için izolasyon uygulaması uygun bir şekilde yapılması gerekmektedir.

Soğuk Oda Panel

inin genel özellikleri;

  • Hafif, dayanıklı ve kolay montaj imkanı sağlar.
  • Et, süt, sebze ve diğer yiyeceklerin en iyi ve en uzun süre depolanmasını sağlar.
  • RAL 9002 elektrostatik boyalı saclarla birlikte kullanılır.
  • Panel kalınlığı ve boyutları, kullanılacak her sisteme uygun olarak üretilmektedir.
  • Paneller yan yana, birbirine kilitleme sistemine göre dizilmişlerdir.
  • Kurulumu atölyede, uzman ekip tarafından yapılarak kolayca montaj edilebilir.
soguk depo olcum - Soğuk Oda Panel
soguk-depo-olcum

Modüler Soğuk Depolar

Bugün inşaat uygulamalarından taze yiyeceklerin muhafaza gereksinimi duyulan alışveriş merkezleri gibi ticari alanlara kadar birçok kullanım alanına yayılmış olan modüler soğuk odalar, sağladığı izolasyon ve çeşitli özelliklere sahip paneller ile kaplanarak işlevli yapısıyla sıkça tercih edilmektedir. Modüler soğuk odalar, duvarlar, zemin, tavan ve kolayca kilitlenebilen standart boyutlu panel montajıyla kaplanır. Bu, farklı boyut ve soğuk oda konfigürasyonunun, seri üretilen bir dizi soğuk oda panelleri kullanılarak oluşturulur. Bu modüler yapılar nihai müşteriler için aynı zamanda, kullanacakları bir yerden ödün vermeden kolayca yerleştirilip tekrar kaldırılabilen çok özel bir çözüm sunar.

 

soguk depo - Soğuk Oda Panel
soguk-depo