kucukdeveci-poluretan-panel
Stoktaki Ürünler KALINLIK İÇERİK TİP
Sandviç Panel Ölçüleri 4 CM Polüretan Çatı
5 CM Polüretan Çatı
4 CM Polüretan Cephe
5 CM Polüretan Cephe
5 CM Taşyünü Cephe
5 CM Taşyünü Çatı

Özellikle prefabrik yapılar ve çelik malzemeler ile inşa edilen yapıların çatı ve cephe kaplama sistemlerinde kullanılan sandviç paneller çok fazla ilgi görmektedir. Bu paneller iki galvaniz veya alüminyum sac malzeme arasındaki dolgu malzeme ile üretilmektedir. İki tarafı boyalı olan galvaniz ve alüminyum malzemeler ve içerisinde olan poliüretan veya taşyünü dolgu malzemeleri ile yalıtım konusunda oldukça başarılı performans sergilemektedir. Bu sebeple de çok fazla tercih edilmektedir. Üretimlerinde  ve türlerinin meydana getirilmesi mümkündür. Bu farklı çeşitlerin amacı kullanım alanındaki istenilen performansın sorunsuz olarak karşılanmasıdır. Uygulama açısından oldukça kolay olan bu malzemeler farklı kalınlıklarda üretilebilmektedir.

sandvic panel kayseri - Sandviç Panel Ebatları Nelerdir?Panel Yapısı

Bu malzemelerin dış kısımlarını iki sac malzeme meydana getirmektedir. Genel olarak boyalı galvaniz malzemeler ile yapılan üretimler daha fazladır. Kullanım alanına ve istenilen performansı göre alüminyum malzemeler de kullanılarak üretilebilmektedir. Her iki şekilde de darbelere dayanıklı ve yalıtım konusunda önemli performans sağlayacak şekilde üretilmiş olmaktadır. İç dolgu malzemesi olarak poliüretan, polistren veya taşyünü malzemeler tercih edilmektedir. Bu farklı malzemelerin de kullanılıyor olması ihtiyaca ve istenilen performansa göre tercih edilmesini sağlamaktadır. Farklı sandviç panel ebatları ile üretimler yapılabilmektedir. Bu ebatlar kalınlık olarak ve boyut olarak farklılıkları ortaya çıkartmaktadır. Kullanılacak alana göre en uygun ölçülerde üretimlerin yapılması mümkün olabilmektedir.

kucukdeveci poluretan panel - Sandviç Panel Ebatları Nelerdir?Çatı Panel Özellikleri

Genel olarak en ideal yalıtım performansı sergileyen kaplama malzemeleri arasında yer almaktadır. Bu malzemeler ısı ve ses yalıtımı konusunda oldukça etkili olmaktadırlar. Başarılı olarak ısı yalıtımı ve ses yalıtımı sağlamaları yapıların çatı ve cephe bölümlerinde kaplama malzemesi olarak tercih edilmesini sağlamaktadır. Farklı panel ile uygulamada da bir başarı sağlanabilmektedir. Fire verilmeden kısa sürede oldukça hızlı bir şekilde uygulama yapılması mümkündür. Paneller ayrıca su yalıtımı konusunda da performans sergilemektedir. Bu sebeple de çatı kaplama malzemesi olarak çok fazla ilgi görmektedir. Büyük yapıların veya üretim yapılan yerlerin çatı kaplamaları olarak bu malzemeler tercih edilmektedir. Sanayi ve endüstriyel alanlarda çok fazla kullanılmaktadır.

Sandviç Panel Kalınlık ve Ebatları İle Fiyatları

Farklı malzemelerin kullanılması ile üretilen bu panellerin fiyatları da üretimleri gibi çeşitli olabilmektedir. İki tarafı kaplayan sac malzemelerin yapıları bu konu oldukça önemlidir. Ayrıca iç dolgu malzemesinin de tercihleri fiyatlar üzerinde belirleyici olabilmektedir. Bunlar yanında malzeme kalınlıkları da önemlidir. 4 santimetre ile 12 santimetre arasında değişen kalınlıklarda malzeme üretimler yapılabilmektedir. Bu şekilde malzeme da farklı olarak üretilebilmektedir. Bu konuda istenilen ebatlarda üretimlerin yapılması mümkün olabilmektedir. Fiyatlandırma metre üzerinde yapılmaktadır ve kullanılacak alana ne kadar malzemelerinin gideceği hesaplanarak taşıma konuları da düşünülerek farklı ebatlar üretimler yapılabilmektedir.

Panellerin Fiyatları

Çeşitli amaçlar için istenilen her yerde kullanılan bilen  panellerin fiyatını belirleyen birçok unsur bulunmaktadır. Ses yalıtımı için kullanılan panellerin kaliteli olması fiyatında değişikliğe neden olmaktadır. Çatıların iç kısımları için kullanılan taş yünü ürünü ile panellerin birleşmesi durumunda kullanım amacının sonucu olumlu şekilde ortaya çıkmaktadır. Sandviç panellerin ebatlarının büyüklüğüne göre fiyatı da değişiklik göstermektedir. Faydalarının oldukça fazla olmasının yanı sıra fiyatı da uygundur. Panellerin fiyatının uygun olması sıkça tercih edilmesinin nedenleri arasındadır.

Paneller Kullanışlı Mıdır?

Kullanıcılarına sağlamış olduğu en iyi özelliklerinin yanı sıra fiyatı da uygun olan paneller oldukça kullanışlıdır. Kullanışlı olmasından dolayı birçok alanda çeşitli amaçlarda kullanılmaktadır. Çatı aralarındaki yaz ve kış özelliğini belirleyecek izolasyon malzemesi olarak birçok ortamda sıkça kullanılmaktadır. Sıkça tercih edilmesi üretiminin de çok fazla olmasını sağlamaktadır. İnşaat sektöründe kullanılacak olan dış cephe panellerin kaliteli yapıda olması uzun yıllar boyunca kullanışlı şekilde kullanılabilmesi için önemli durumdur. Montajı son derece kolay olmasından dolayı hazır olarak parçalar halinde üretilen paneller hızlı şekilde istenilen alana uygulanmaktadır.

Soğuk Oda Panel ,  Taze gıdaların saklandığı tesisler gibi soğuk oda sistemlerinin kullandığı izolasyon panel uygulaması, söz konusu yapıda bütünlük sağlasa da su, ısı ve ses izolasyonunun yanında muhtemel yangınlar için emniyet rolü üstlenir. Sistemin üretim aşaması düşük işçilik ve malzeme sarfı gerektirdiğinden satın alması ve montaj işlemleri oldukça ekonomiktir. Tavan, bodrum, iç ve dış cephe; fabrika, endüstriyel yapılar ve soğutma sistemlerine ihtiyaç duyulan sistemlerde uygulanabilir ve enerji maliyetlerini düşürmede yardımcı olur. Bunun yanında çeşitli yapı uygulamalarına bağlı olarak estetik bir çözüm katılmasına da etken rol oynamaktadır.

 

 

 

kilitli soguk depo panel - Sandviç Panel Ebatları Nelerdir?
kilitli-soguk-depo-panel

 

 

Soğuk Oda Panellerinin Uygulama Alanları

Soğuk Oda Panel  lerenin uygulandığı yapı sistemleri alışveriş marketleri, hastaneler, dondurulmuş gıda muhafaza tesisleri, gıda tesisleri, laboratuvar, inşaat siteleri, fabrika ve depolarda hijyenik, ısı yalıtımlı uzun süreli çözümler üretmektedir. Bunun yanında ticari, kurumsal ve konut yapılarında iç, dış ve tavan kaplamalarında cephe panel olarak kullanılabilmektedir.

 

soguk depo uygulama - Sandviç Panel Ebatları Nelerdir?
soguk-depo-uygulama

Soğuk Oda Panel  Panelleri ve Genel Özellikleri

Yapıya bütünlük sağlayan bu paneller, izolasyon ve sağlıklı bir koşul oluşturabilmek adına harika bir çözüm yaratan poliüretan malzeme kullanılarak montajda ve işlevsel sistemlerde üstün performans sergiler. Bu malzeme ile entegre edilen sandviç panel de uygulanmaktadır. Ancak, sağladığı tüm teknik özelliklerden tam verim alınabilmesi için izolasyon uygulaması uygun bir şekilde yapılması gerekmektedir.

Soğuk Oda Panel

inin genel özellikleri;

  • Hafif, dayanıklı ve kolay montaj imkanı sağlar.
  • Et, süt, sebze ve diğer yiyeceklerin en iyi ve en uzun süre depolanmasını sağlar.
  • RAL 9002 elektrostatik boyalı saclarla birlikte kullanılır.
  • Panel kalınlığı ve boyutları, kullanılacak her sisteme uygun olarak üretilmektedir.
  • Paneller yan yana, birbirine kilitleme sistemine göre dizilmişlerdir.
  • Kurulumu atölyede, uzman ekip tarafından yapılarak kolayca montaj edilebilir.
soguk depo olcum - Sandviç Panel Ebatları Nelerdir?
soguk-depo-olcum

Modüler Soğuk Depolar

Bugün inşaat uygulamalarından taze yiyeceklerin muhafaza gereksinimi duyulan alışveriş merkezleri gibi ticari alanlara kadar birçok kullanım alanına yayılmış olan modüler soğuk odalar, sağladığı izolasyon ve çeşitli özelliklere sahip paneller ile kaplanarak işlevli yapısıyla sıkça tercih edilmektedir. Modüler soğuk odalar, duvarlar, zemin, tavan ve kolayca kilitlenebilen standart boyutlu panel montajıyla kaplanır. Bu, farklı boyut ve soğuk oda konfigürasyonunun, seri üretilen bir dizi soğuk oda panelleri kullanılarak oluşturulur. Bu modüler yapılar nihai müşteriler için aynı zamanda, kullanacakları bir yerden ödün vermeden kolayca yerleştirilip tekrar kaldırılabilen çok özel bir çözüm sunar.

 

soguk depo - Sandviç Panel Ebatları Nelerdir?
soguk-depo

 

Sandviç Panel Ebatları Nelerdir? İçin Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir