kucukdeveci-poluretan-panel
Stoktaki ÜrünlerKALINLIKİÇERİKTİP
Sandviç Panel Ölçüleri4 CMPolüretanÇatı
5 CMPolüretanÇatı
4 CMPolüretanCephe
5 CMPolüretanCephe
5 CMTaşyünüCephe
5 CMTaşyünüÇatı

sandviç paneller çok fazla ilgi görmektedir. Bu paneller iki galvaniz veya alüminyum sac malzeme arasındaki dolgu malzeme ile üretilmektedir. İki tarafı boyalı olan galvaniz ve alüminyum malzemeler ve içerisinde olan poliüretan veya taşyünü dolgu malzemeleri ile yalıtım konusunda oldukça başarılı performans sergilemektedir. Bu sebeple de çok fazla tercih edilmektedir. Üretimlerinde  ve türlerinin meydana getirilmesi mümkündür. Bu farklı çeşitlerin amacı kullanım alanındaki istenilen performansın sorunsuz olarak karşılanmasıdır. Uygulama açısından oldukça kolay olan bu malzemeler farklı kalınlıklarda üretilebilmektedir.

sandvic panel kayseri - Sandviç Panel Ebatları Nelerdir?Panel Yapısı

Bu malzemelerin dış kısımlarını iki sac malzeme meydana getirmektedir. Genel olarak boyalı galvaniz malzemeler ile yapılan üretimler daha fazladır. Kullanım alanına ve istenilen performansı göre alüminyum malzemeler de kullanılarak üretilebilmektedir. Her iki şekilde de darbelere dayanıklı ve yalıtım konusunda önemli performans sağlayacak şekilde üretilmiş olmaktadır. İç dolgu malzemesi olarak poliüretan, polistren veya taşyünü malzemeler tercih edilmektedir. Bu farklı malzemelerin de kullanılıyor olması ihtiyaca ve istenilen performansa göre tercih edilmesini sağlamaktadır. Farklı sandviç panel ebatları ile üretimler yapılabilmektedir. Bu ebatlar kalınlık olarak ve boyut olarak farklılıkları ortaya çıkartmaktadır. Kullanılacak alana göre en uygun ölçülerde üretimlerin yapılması mümkün olabilmektedir.

kucukdeveci poluretan panel - Sandviç Panel Ebatları Nelerdir?Çatı Panel Özellikleri

Genel olarak en ideal yalıtım performansı sergileyen kaplama malzemeleri arasında yer almaktadır. Bu malzemeler ısı ve ses yalıtımı konusunda oldukça etkili olmaktadırlar. Başarılı olarak ısı yalıtımı ve ses yalıtımı sağlamaları yapıların çatı ve cephe bölümlerinde kaplama malzemesi olarak tercih edilmesini sağlamaktadır. Farklı panel ile uygulamada da bir başarı sağlanabilmektedir. Fire verilmeden kısa sürede oldukça hızlı bir şekilde uygulama yapılması mümkündür. Paneller ayrıca su yalıtımı konusunda da performans sergilemektedir. Bu sebeple de çatı kaplama malzemesi olarak çok fazla ilgi görmektedir. Büyük yapıların veya üretim yapılan yerlerin çatı kaplamaları olarak bu malzemeler tercih edilmektedir. Sanayi ve endüstriyel alanlarda çok fazla kullanılmaktadır.

Sandviç Panel Kalınlık ve Ebatları İle Fiyatları

Farklı malzemelerin kullanılması ile üretilen bu panellerin fiyatları da üretimleri gibi çeşitli olabilmektedir. İki tarafı kaplayan sac malzemelerin yapıları bu konu oldukça önemlidir. Ayrıca iç dolgu malzemesinin de tercihleri fiyatlar üzerinde belirleyici olabilmektedir. Bunlar yanında malzeme kalınlıkları da önemlidir. 4 santimetre ile 12 santimetre arasında değişen kalınlıklarda malzeme üretimler yapılabilmektedir. Bu şekilde malzeme da farklı olarak üretilebilmektedir. Bu konuda istenilen ebatlarda üretimlerin yapılması mümkün olabilmektedir. Fiyatlandırma metre üzerinde yapılmaktadır ve kullanılacak alana ne kadar malzemelerinin gideceği hesaplanarak taşıma konuları da düşünülerek farklı ebatlar üretimler yapılabilmektedir.

Panellerin Fiyatları

Çeşitli amaçlar için istenilen her yerde kullanılan bilen  panellerin fiyatını belirleyen birçok unsur bulunmaktadır. Ses yalıtımı için kullanılan panellerin kaliteli olması fiyatında değişikliğe neden olmaktadır. Çatıların iç kısımları için kullanılan taş yünü ürünü ile panellerin birleşmesi durumunda kullanım amacının sonucu olumlu şekilde ortaya çıkmaktadır. Sandviç panellerin ebatlarının büyüklüğüne göre fiyatı da değişiklik göstermektedir. Faydalarının oldukça fazla olmasının yanı sıra fiyatı da uygundur. Panellerin fiyatının uygun olması sıkça tercih edilmesinin nedenleri arasındadır.

Paneller Kullanışlı Mıdır?

Kullanıcılarına sağlamış olduğu en iyi özelliklerinin yanı sıra fiyatı da uygun olan paneller oldukça kullanışlıdır. Kullanışlı olmasından dolayı birçok alanda çeşitli amaçlarda kullanılmaktadır. Çatı aralarındaki yaz ve kış özelliğini belirleyecek izolasyon malzemesi olarak birçok ortamda sıkça kullanılmaktadır. Sıkça tercih edilmesi üretiminin de çok fazla olmasını sağlamaktadır. İnşaat sektöründe kullanılacak olan dış cephe panellerin kaliteli yapıda olması uzun yıllar boyunca kullanışlı şekilde kullanılabilmesi için önemli durumdur. Montajı son derece kolay olmasından dolayı hazır olarak parçalar halinde üretilen paneller hızlı şekilde istenilen alana uygulanmaktadır.