cati-panel-pu

 

Sandviç Panelle Ne Zamandan Beri Kullanılıyor?

Dünyada ilk olarak 1960’lı yılların başından itibaren kullanılmaya başlanmış olan sandviç paneller Türkiye’ye ancak 90’lı yılların ortalarında gelme fırsatı bulmuştur. Önceleri hızlı bir şekilde yaygınlaşmamış olan sandviç paneller uygulamalarında kullanıcılar farklı yerlerde gördükleri başarılı uygulamaları inceleyerek bunları talep etme eğilimine gitmiştirler. Özellikle son birkaç yıllık süre içinde yalıtım malzemesi olarak kişilerin aklına ilk gelen proje malzemelerinin sandviç paneller olması da sürpriz değildir. Bu noktada sandviç panel fiyatları izmir en fazla etkiye sahip olan unsurlardan biri olmaktadır. Diğer malzemelere ve sistemlere göre çok daha uygun fiyatla alınabilen bu sandviç paneller pek çok kişi tarafından ilgi görmektedir.

pu panel cati - Sandviç Panel Fiyatları izmirSandviç Panelin Yapısında Neler Vardır?

Sandviç panelin yalıtım malzemesi olarak kullanılmasındaki temel mantık iç ve dış metal olmak üzere sac ya da alüminyum kullanılmış malzemenin arasının taş veya cam yünü ya da EPS adı verilen yalıtım malzemeleri ile doldurulması olmaktadır. Burada iki metal arasında konulmuş olan malzemenin niteliği ile birlikte bu malzemenin ne kadar kalın olduğu da son derece önemli olmaktadır. Bu noktada farklılık gösterebilen sandviç paneller fiyatları izmir büyük oranda sandviç panellerin dışında kullanılmakta olan sac ya da alüminyum kısımlardan çok bu iki kısım arasında kullanımı tercih edilmiş olan yalıtım malzemeleri ile ilgili olmaktadır.

sandvic dolgulu panel - Sandviç Panel Fiyatları izmirSandviç Panel Nerelerde Kullanılabilir?

Rahat bir şekilde taşınma ve montajının da diğer pek çok farklı yalıtım sistemine oranla daha avantajlı olmasından dolayı sandviç paneller daha çok büyük çaplı alanlarda kullanılabiliyor. Dış yüzeylerinin ısı, ses ve su yalıtımı gibi amaçlara uygun hale getirilmesini sağlamak üzere bu malzemenin kullanılmasının hedeflendiği her türlü sanayi yapılarında, büyük marketlerde, alışveriş merkezlerinde, spor tesislerinde, toplantı salonlarında ve özellikle hazır yapı sektörünün büyük bir bölümünde bu malzemenin kullanılması mümkün olabiliyor. Hazır yapıda konteynerler, çelik yapılar ve prefabrik yaşam alanlarını en uygun rakamlarla oluşturmuş olan kişilerin ekonomik sandviç panellerin fiyatları izmir ile yine binalara uygun şekilde yalıtımlarını yaptırması da mümkün olmaktadır.

sandvic panel izmir - Sandviç Panel Fiyatları izmirSandviç Panelin Diğer Yalıtım Sistemlerinden Öne Çıktığı Noktalar Nelerdir?

Sandviç paneller üretimlerinin ardından uygulamalarının yapılacağı sahalara taşınırken ne kadar başarılı bir şekilde bu noktalara ulaştırılırsa o kadar profesyonel yalıtım sistemlerinin kurulması sağlanabilmektedir. İstenilen boylarda ve istenilen katkı maddeleri ile desteklenmiş halde üretimleri yapılabilen bu panellerde renk, kalite gibi unsurlara bağlı olarak da seçimlerin yapılabilmesi büyük bir avantaj sağlamaktadır. Taşıma ve montajı açısından kolaylık sağlayan sandviç panellerin en ilgi gösterilen noktası ise uygun fiyatları oluyor. Kişilerin söz konusu sandviç panel fiyatları izmir firmaları arasında bir araştırma yapması gerekmektedir. Böylece uzun süre boyunca başka hiçbir sisteme gerek kalmadan başarıyla kullanılabilecek sistemlerin oluşturulması mümkün olabiliyor.

3 Comment
 • ERGÜN KOÇYİĞİT

  İZMİR DİKİLİ KABAKUM MEVKİNDE 3 ADET YAZLIK YAPIYORUZ ÇATISINI SAVDVİC PANEL OLARAK DÜŞÜNMEKTEYİZ. BİZE 42 ADET 6,50 BOYUTUNDA ÇATI PANELİ LAZIM BİZE FİYAT VEREBİLİRMİSİNİZ İNŞAATA TESLİM OLARAK

 • sedat han

  120 m2 cati icin sandevic panel kirmizi malzeme fiyati

 • ŞAHİN GÜL

  148 m2 çatı alanında kullanılacak sandviç panel boy 8.30 panel adadi 1X 17 ebadında sandviç pane almak istiyorum fiyatı hakkında bilgi

 • Sandviç Panel Fiyatları izmir İçin Bir Yorum Yaz

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir