pvc-sari-seffaf

PVC Oluklu Şeffaflar , PVC, basit bir polimerleşme ( katılma polimerleşmesi ) tepkimesiyle meydana getirilen yapı malzemesi olarak mutfaktan yalıtıma kadar birçok alanda uzun yıllardan beri kullanılır; fakat halihazırdaki kullanım alanları bile ürünün gideceği son noktayı belirlemekten geri durur. Yani pvc oluklu şeffaflar olmak üzere PVC tipli malzemeleri daha birçok birbirinden bağımsız noktada görebiliriz. Vinil Klorür adlı alken grubu hidrokarbonun Carbon elementleri arasındaki bağlardan birini kaybetmesiyle dönüştüğü Polivinil Klorür, belki de düşük maliyeti ve kolay elde edilmesinin verdiği rahatlıkla yapı malzeme grubunun bel kemiğini oluşturur.Çatı Kaplama malzemeleri için güzel bir üründür.

PVC Oluklu Şeffaflar ve Farklılıklar

Birbirine benzer kimyasal işlemlerden geçen pvc oluklu şeffaflar, kendi içlerinde ayrı malzeme kalitesine sahip olamazlar; lakin polimerleşme sırasında Polivinil Klorür içerisine bazı Kovalent bağlar eklenirse PVC ürününün kalitesi de otomatik olarak artar. Yani dışarıdan satın alacağınız oluklu şeffaf malzemeleri, birbirine benzer gözükmekle beraber kendilerini meydana getiren polimerleşme tepkimesi sırasında kendilerine eklenen elementler nispetince ayrı kalitede olabilir. Bu bakımdan kimi şeffaf malzeme çeşitleri daha geç sararma, su kaçırma, çatlama gibi özellikler sergiler ki bu özellikler sayesinde malzeme grubu kendisine ödenen paranın hakkını vermiş olur.

pvc onduline - PVC Oluklu Şeffaflar
pvc-onduline

PVC Oluklu Şeffaflar ve İşlevleri

Çatı sistemlerine ek olacak şekilde ya da doğrudan doğruya çatının üzerine yerleştirilen pvc oluklu şeffaflar, şeklinde de anlaşılacağı üzere su yalıtımını sağlamak; suyun çatıdan eksiksiz bir biçimde akmasını gerçekleştirmek üzere tasarlanır. Bu bakımdan basit ama etkili bir araçtır ve gerçekleştirdiği hizmet dairesinde üzerine düşen görevi fazlasıyla yerine getirir. Oluklu şeffaflar, arzu edenin zevkine göre çok başka renklerde olabilir: sarı, mavi, yeşil, siyah, kırmızı, turkuaz… Tüm bu renkler içinde siyah seçilirse siyahın tüm renkleri soğurma durumu dikkate alınmalıdır; zira siyah renk, renkleri soğurduğundan dolayı aşırısı ısınmayla karşı karşıya kalarak malzemenin tahmin edilenden daha erken bozulmasına yol açar.

seffaf polyester onduline - PVC Oluklu Şeffaflar
seffaf-polyester-onduline

PVC Oluklu Şeffafların Fiyatları

Basit tepkimelerle bir araya getirilen pvc oluklu şeffaflar, başardığı işe karşı makul fiyatlarda satışa sunulur; tabi makul denilen kavramın kişiden kişiye değiştiğine dikkat ederek alışveriş yapmak gerekir. Bu bakımdan öncelikle alışveriş yapacağınız firmayı doru seçmeli, firmadaki ürü belgelerine muhakkak dikkat etmeli; daha sonra da ürüne dair aranan bilgilerin varlığına vakıf olmalısınız.

1 Comment
  • nevzat özbaylar

    elyaflı eternet sarı 8 tane 3m 4 tane 2 metre varmı fiyatı nedir

  • PVC Oluklu Şeffaflar İçin Bir Yorum Yaz

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir