plastiktavan2

Kapalı Mekanlarda Etkili Tavan Çözümleri

Evler ve ofisler başta olmak üzere kapalı mekanların hemen hemen hepsinde kişiler yapıların içinde rahatlıkla kullanılabilecek, montaj işlemleri sırasında pratik olan, uzun süre boyunca hiçbir sorun çıkarmadan kullanılabilecek ve hiçbir şekilde bakım gerektirmeyen tavan malzemelerini tercih etme yoluna gitmeye çalışıyor. Fazla alternatifi bulunmayan bu malzemelerde pvc tavan ya da plastik tavan kaplama olarak bilinen plastik malzemenin kullanıldığı kaplama sistemleri son derece etkili çözümler üretilmesini sağlamaktadır. Plastik malzemelerin uygulanmasının son derece kolay olmasından dolayı çoğu zaman bu alanda hizmet veren firmaların malzeme seçimlerini müşterilerine bırakıyor olması da kişilerin daha güvenilir şekilde ve isteklerine uygun biçimde bir çözüm üretmesini sağlar.

plastiktavan min - Plastik Tavan KaplamaPlastik Tavanın Avantajları Nelerdir?

Yapı içinde plastik tavan kaplama yapılmasının avantajlı olmasını ortaya çıkaran çok sayıda etken bulunmaktadır. Bunlar içinde ilk dikkat edilecek olan nokta söz konusu sistemin değişimlere en kolay şekilde uyum sağlayabilmesidir. Kolaylıkla tamir edilmesi, tesisatlar üzerinde yapılacak işlemler söz konusu olduğunda rahat bir şekilde hareket etmenin mümkün olması, tesisatları gizlemenin çok daha kolay bir şekilde gerçekleşmesi bu uygulamaları çok daha ayrıcalıklı bir noktaya getirmeye yetiyor. Özellikle hafifliği sebebiyle sıklıkla tercih edilen bu sistemler binaların taşıyıcı etkilerine de çok az oranda etki ettiği için ve bina hareketleri ile uyumlu bir yapıya sahip olduğu için depreme dayanıklılık konusunda en ideal ürünler olmaktadır.

 

lambiri min - Plastik Tavan KaplamaPlastik Tavan Kaplama Ses ve Isı Yalıtımı Sağlar Mı?

Yapı içinde kullanılan kaplama çözümlerinde artık sadece dekoratif amaçlara hitap eden ya da tesisata hakim olma noktasında rahatlıkla çalışmaya olanak sağlayan kaplama sistemlerinin kurulması yeterli sayılmamaktadır. Bununla birlikte çok yönlü etkiler alabilmek içi pek çok kaplama sisteminde olduğu gibi plastik tavan kaplama için de yalıtım özelliklerinden performans almanın mümkün olup olmayacağı üzerinde duruluyor. Hem ısı hem de ses yalıtımı sağlayan bu kaplama sistemi bu özellikleri ile mekanlara akustik özelliklerin de katılmasını sağlar. Hiçbir şekilde nemden etkilenmeyen yapısı bu sistemin bakteri üremelerinin önüne geçmesinde de etkili olur. Yanmaz özellikleri sayesinde olası yangın tehlikelerine karşı da koruyucu bir malzeme olarak görev yapar.

Plastik Tavan Kaplama Nereye Yaptırılmalı?

Piyasa içindeki uygulamalarına bakıldığında çoğu zaman plastik tavan kaplama yaptıracak olan kişilerin plastik malzemeleri kendilerine en uygun fiyatı veren yerden alırken bu işlemin tamamlanması için de başka yerlerle anlaşarak çalışmaları sonlandırdığı görülebiliyor. Fakat deneyimli bir firma ile çalışıldığı takdirde hem plastik tavan kaplamada kullanılan malzemelerin kalitesinden hem de ortaya konulan çalışmanın başarılı şekilde gerçekleştirildiğinden emin olmak mümkün olmaktadır. Bu nedenle plastik tavan kaplamada deneyim sahibi olan firmalarla iletişime geçerek kaplama yaptırılmak istenen alana en uygun özelliklere sahip olan malzemenin kullanılması ile tavan kaplamaları gerçekleştirilebilmektedir.

Yapılarda Uygulanmakta Olan Pvc Tavan Kaplama

Son yıllarda giderek artmakta olan pvc tavan kaplama hizmeti yapılarda yalıtım amaçlı olarak da kullanılmaktadır. Çeşitli yapı ve binaların tavanlarında uygulanmakta olan bu hizmette, yapıların aynı zamanda hoş görüntü elde edilmesi de amaçlanmaktadır. Plastik malzemeleri ile sağlanan bu uygulama da çeşitli renk ve model seçenekleri bulunmakta ve inşaat sektöründe yaygın olarak kullanılmakta olan hizmet seçeneklerindendir. Uzun ömürlü olmaları ile genel olarak bakıma bile gerek duyulmayan bu malzemelerde bu işleme ek olarak, istenildiği takdirde kolay şekilde bakım ve tamiri de gerçekleştirilmektedir. Yapılarda akla gelebilecek olan her türlü alan ve bölgelerde uygulanabilen bu hizmet, genel olarak banyolarda tercih edilmekte ve bu alanlarda sıkça kullanılmaktadır.

plastiktavan min 1 - Plastik Tavan KaplamaSağlanan Pvc Tavan Kaplama Uygulamasının Özellikleri

Pvc tavan kaplama malzemeleri genel olarak köpük malzemeleri ile özel olarak elde edilen kaplama malzemesine verilen isimdir. Bu hizmet tavanlarda uygulandığı kadar yapıların dış ve iç cephelerinde de farklı alanlarda uygulanabilmekte ve montaj işlemi oldukça kolay şekilde yapılabilmektedir. Bu kaplama malzemeleri genel olarak hafif malzemeler olmalarına rağmen, oldukça dayanıklı ve sağlam ürünlerdir. Bu özellikleri ile çoğu yapı ve alanların tavanlarında kullanılmakta ve kullanılmış oldukları yerlerde güzel görüntü elde etme amacı ile de uygulanabilmektedir. Bu uygulama akla gelebilecek olan her türlü alanların yapılarında çeşitli özellik ve tasarımlar ile sağlanmakta ve yapılmaktadır.

Pvc Tavan Kaplama Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sosyal ve iş hayatımızda dikkat etmemiz gereken konular olduğu gibi pvc tavan kaplama uygulamasını seçerken de dikkat etmemiz gereken bazı önemli noktalar bulunmaktadır. Yapılar hayatımızın en çok vaktini geçirdiğimiz yerlerin başında gelmektedir. Bu yapıların her türlü alanları kaliteli ve göze hoş gelecek şekilde donatılması oldukça önemli olduğundan, yapı ve binaların en önemli konumunda yer alan tavanlar için uygulanan kaplama işlemine de özen gösterilmesi gerekmektedir. Öncelikle ilk olarak bu malzemelerin seçiminde ısı ve ses yalıtımını en üst şekilde sağlamalarına dikkat edilmesi gerekmektedir. Yapıların diğer alanlarına en uyumlu olabilecek kaplama malzemesi ve renkleri özenle seçilmeli ve bu uygulamanın montajını yapacak kişilerin de işlerinde usta kişiler olmasına dikkat edilmesi gerekir. Sağlık ve hijyen konusunda yeterli koşulların sağlanıp sağlanmadığı da önemli olan diğer bir noktadır.

Pvc Tavan Kaplama Uygulamasının Sağlamış Olduğu Avantajlar

Pvc tavan kaplama işlemi yapıların genel olarak kullanım ömürlerini uzatmakta ve kullanıldıkları bölgenin görüntülerini en iyi şekilde yapı sahiplerine sunması avantajları bulunmaktadır. Bu malzemeler hafif ve sağlam oldukları içinde ayrıca avantajlı hizmetlerdendir. Her türlü yapıların tavanları için çeşitli renk ve malzeme üretimleri gerçekleştirilmekte ve bu özellikleri ile farklılık yaratmaktadır. Sağlamış oldukları hizmete göre oldukça uygun fiyatlar ile elde edilmesi de bir diğer avantajlarındandır.

Pvc Tavan Sistemi Nedir?

Pvc tavan, İç mekân tasarımlarında dekoratif amaçlı tavan kaplaması olarak kullanılan bir malzemedir. Plastik malzeme şekillendirilerek ve üst zemine led döşenerek şık görüntüler elde etmek mümkündür. Her türlü mekânda tavanlara az maliyetle estetik bir görüntü sağlamaktadır.

Ülkemizde de uzun zamandır kullanılmakta olan ve teknolojinin getirdiği imkânlarla geliştirilmiş ve ürün çeşitliliği artmış olan bu sisteme rağbet her geçen gün artmaktadır. Farklı renk ve desen seçenekleri ile uygulandığı mekânı insan ve çevre sağlığına zarar vermeden hareketlendirmektedir.

Asma tavanlar içerisinde, neme dayanıklılığı sayesinde yıkanabilen ilk tavan malzemesi olma özelliği taşıyan pvc tavanlar toz tutmamalarının yanında kolayca temizlenebilmektedir.

plastiktavan min - Plastik Tavan KaplamaPvc Tavan Niçin Tercih Ediliyor?

Her türlü iç mekan dekorasyonunda kullanılan pvc tavan, binaya çok ağırlık yüklemeyen ve yapının hareketlerine uyum sağlayan hafif yapısıyla özellikle depreme dayanıklı yapıların oluşturulmasında tercih edilen bir tavan kaplama malzemesidir.

Pvc kaplamalar, alternatif ürünlere kıyasla bazı avantajlara sahip olduğundan tercih edilmektedir:

 • Ekonomik olması,
 • Döşeme, tamir ve bakımının kolay olması,
 • Kolay temizlenen sağlıklı ve hijyenik bir ürün olması,
 • Tesisatları kapatarak estetik bir görünüm sağlanmasına katkısı,
 • Rutubetten etkilenmeyerek bakteri ve mantar üremesini engellemesi,
 • Kolay yanmayan ve sıcak ve soğuktan etkilenmemesi,
 • Ses ve ısı yalıtımına katkı sağlaması,
 • İsteğe bağlı olarak tavan şekillendirmeye imkan vermesi,
 • Led ışık montajı yapılarak farklı bir aydınlatma çözümü sunması,
 • Uzun ömürlü olması,
 • Uygulanan binadan sökülüp temizlenerek yeni bir yapıda kullanıma imkân vermesi,
 • İhtiyaç duyulan ebatta üretilebilmesi,
 • Renk seçimine imkân vermesi…

Pvc Tavan Nerelerde Kullanılmaktadır?

Pvc tavan, özellikle yoğun neme maruz kalan banyo, tuvalet ve havuz tavanları başta olmak üzere birçok mekânda kolayca uygulanabilen dekoratif bir tavan kaplama malzemesidir. Ofis ve bürolara, alışveriş merkezleri ve mağazalara, sinema, tiyatro ve konferans salonlarına, restoran ve otellere, hastanelere kolayca uygulanarak pratik bir kullanım sağlamaktadır.

Kullanıldığı alanlarda kullanım kolaylığı ve hijyen sağlamanın yanında, yapıların ısıtma ve aydınlatma gibi sistemlerinden kaynaklanan görüntü kirliliğinin önüne geçerek dekoratif bir amaca hizmet etmektedir.

Kullanım alanına uygun tavan şekillendirmesi ve aydınlatması yapılabilmesine olanak sağlayan bir malzeme olduğundan mekâna özgü şık tasarımlar için tercih edilmektedir.

Pvc Tavan Montajı Nasıl Yapılır?

Led ışık kullanımı veya kişiye özel bir modeli uygulamada pvc tavan rahatlıkla kullanılabilmektedir.

Uygulama için öncelikle pvc tavanın montajlanacağı tavanın özellikleri değerlendirilmeli ve yükseklik farkı gibi özellikler göz önünde bulundurularak ölçü alınmalıdır. Alınan ölçüye göre U profiller ve panellerin montajı yapılır. Paneller arasındaki boşluklar, tozdan arındırıldıktan sonra derz yerlerine file yapıştırılarak alçı ile kapatılır. Pvc tavanların laminant gibi birbirine geçen yapısı sayesinde vidalama yapmadan montaj yapılabilmektedir.

İş güvenliğinin sağlanması için montaj sırasında mutlaka, gözlük, maske, eldiven ve koruyucu giysi kullanılmalıdır.

Dekoratif Plastik Tavan Modelleri

Dekoratif plastik tavan panellerinin kurulumu ve bakımı çok kolaydır. Özellikle ıslak odalarda, PVC paneller tavanları süslemeye ve su geçirmez hale getirmeye mükemmel bir alternatiftir. PVC paneller, banyolar, tuvaletler, mutfaklar, bodrum katları, garajlar ve diğer kapalı odalardaki tavanlar için idealdir. Plastik tavanın özel birleştirme sistemi, tavan kaplamaları için basit ve hızlı bir şekilde uygundur. Tavan panelleri sürekli kurulabilir ve herhangi bir uzunluğu kapatabilir. Tavan spot ışıkları kolayca monte edilebilir. Mevcut boyutlar:

 • Standart uzunluklar: 1,2 m – 2,6 m en 4 m
 • Standart genişlikler: 10 cm, 25 cm en 37,5 cm
 • Alternatif uzunluklar ve genişlikler mevcuttur.

tavan lambri3 min - Plastik Tavan KaplamaPlastik Tavan Panellerinin Avantajları

Plastik tavan panelleri tamamen suya dayanıklı ve tamamen yıkanabilen bir plastikten imal edilmiştir. Dolayısıyla bakım çok basittir. Ayrıca yerleşkelerden, bahçe uygulamalarına kadar dışarıdan kurulabilir. Folyolu bazı panellerin su geçirmez olmadıklarına dikkat edin. Kullanıcı dostu plastik tavan panelleri yalnızca 120 cm uzunluğunda ve ağırlığı son derece hafiftir. Bu, çok basit ve hızlı kurulum için kolaylık yapar. 260 cm uzunluğunda paneller de mevcuttur. Kısa panelleri arabayla kolaylıkla nakledilebilir ve kutunun mukavvası, nakliye sırasında ek koruma sağlar. Kurulum sırasında montajlı bir panel sırasının sonuna eriştiğinizde, son panelin uzunluğunu gördünüz. Ardından sadece yeni kesime bu kesilmiş parça ile başlayın ve üzerine inşa edin ve duvar veya tavan tamamlayın.

Asma Plastik Tavan Sistemi Paslanmaz PVC Tavan Panelleri

Plastik tavan yüksek kaliteli Asma PVC Panel Sistemi, sık temizlenmesi, işlem tesisleri gibi yüksek nem seviyesine sahip olması veya kanal işi, boru ve kablolar gibi görünen yerleri örtmek ve korunması gereken odalar için ideal bir çözümdür. Gözeneksiz, pürüzsüz, parlak, beyaz ızgara panelleri mevcut akustik panellerin yerini almak için kullanılabilir – geri dönüşümlü, kolay temizlenebilir ve asla boyaya ihtiyaç duymaz (özel renkler istek üzerine temin edilebilir). Ayrıca, mevcut yüksek tavanlı bir tesise bir asma tavanının yerleştirilmesi, ısıtılacak veya soğutulacak alanı azaltarak daha düşük enerji maliyetlerine yardımcı olabilir. Stok parçaları veya oda büyüklüğüne göre maliyet veya yükümlülük teklifi sunmuyoruz ve siparişiniz işyerinize bırakılabiliyor.

Plastik Tavan Fayansları

Zengin tasarım, kubbeli bir plastik tavan düz bir tavanı zarif bir eser haline dönüştürür. Kaplamalı plastik tavan plakaları, dekorunuza lüks bir dokunuş katıyor ve herhangi bir odayı yeni hissettiriyor. Bu görünüşü elde etmek için bir servet harcamanıza gerek yok. Şık kaplamalı plastik tavan plakaları mevcut asma tavan plakanıza veya yeni bir tavan sisteminin bir parçası olarak kolayca monte edilebilir. Plastik tavan plakalarını tercih edilen bir tavan seçeneği haline getiren bir özellik, uygulanmış yüzey üzerindeki nem ve küf direncidir. Bu nedenle, bodrum veya banyo yenileme işlemleri için mükemmeldir. Sert PVC yapıları plastik tavan plakalarını bakım gerektirmez hale getirir.

Plastik Tavan Kaplama İçin Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir