polyester-onduline

Ondulin Şeffaf, çatıların ana bileşenini kapsayan çatı kaplama levhaları sisteminden birini karşılar. Çatı kaplama malzemeleri denildiğinde aklımıza çok fazla farklı uygulama gelebilir. Kiremitten sac kaplamaya kadar birçok farklı malzeme çatıların kaplamasında kullanılmaktadır. Ancak, ondulin şeffaf levha diğerlerinden oldukça farklıdır. Özellikle yüksek dayanım olanağıyla öne çıkan malzeme çatı sistemlerinin ömrünü arttırmaktadır. Ondulin şeffafın içeriği; bitüm emdirilmiş organik elyafla özel bir reçinenin bileşiminden oluşmaktadır. Kendine has özel bir yöntemle levhanın bünyense boya ile birlikte reçine ilave edilir ve istenen boya rengine göre katılır. Bundan sonraki aşamada ise çatı yalıtım sisteminin oluşması gelmektedir. Bu çatı uygulandığı alanlar en zor koşullarda sabit kalacak şekilde ayarlanmış demektir.

 

 

 

Ondulin Şeffafın Faydaları

Ondulin şeffaf malzemesi, çatı kaplama malzemeleri arasında oldukça önemli bir yere sahiptir. Bu malzeme diğerlerine göre hem daha kullanışlı hem de daha uzun ömürlüdür. Esnek olması sebebiyle çatlamayan bir özelliğe sahiptir. Bu da malzemeyi dayanıklı kılar. Yine kesinlikle paslanmayan ve küflenmeyen yapısıyla alternatiflerine göre çok önde bir malzemedir. Havadaki kimyasal ya da biyolojik maddelerden etkilenmemektedir.

polyester aydınlık - Ondulin Şeffaf
şeffaf polyester aydınlık

Ondulin Şeffafın Özellikleri

Hafif oluklu çatı kaplama sistemlerini tanımlayan ondulin şeffaf, oldukça kullanışlı bir üründür. Özelliklerine baktığımız zaman özellikle çevreci olması yönünden etkili bir üründür. Hızlı ve kolay uygulanabilir. Hafiftir ve su geçirmez bir yapıya sahiptir. Ses izolasyonu sağlar. Dayanıklılık olarak çok güçlü bir malzemedir

polyester - Ondulin Şeffaf
şeffaf aydınlık

Ondulin Şeffafın Tercih Edilme Sebebi

Kolay uygulanabilir yapısı sebebiyle ondulin şeffaf, tasarımların vazgeçilmez elemanları arasında yerini almıştır.  Kolay şekil verilebilmesi sebebiyle yeni binaların inşasında oldukça fazla tercih edilmektedir. Ondulin şeffaf, dayanıklıdır, kolay uygulanır, pratiktir, zamandan ve işçilikten tasarruf sağlar. Bunların çok ötesinde tamamen görsel olarak etkileyici bir özelliği vardır. O da görünüm olarak estetiğe elverişli yapısıdır. Bütün bu özellikler çatı kaplama sistemleri için bu yapı malzemesini vazgeçilmez yapar.

polyester aydinlik - Ondulin Şeffaf
polyester-aydinlik
Ondulin Şeffafın Fiyatları

Ondulin şeffafın fiyatları bu ürünün üretimi sırasındaki malzemelerinin maliyetinin az olması sebebiyle oldukça ucuza gelmektedir. Fiyatlarının ve maliyetinin az olması sebebiyle de çok fazla kullanılması söz konusu olmaktadır. Ürünün maliyetinin az olmasının yanında bir de uygulaması da ucuza mal olduğu için bu ürünü kullanmak oldukça uygundur.

seffaf aydinlik - Ondulin Şeffaf
seffaf-aydinlik

 

Şeffaf Onduline İle Güneş Işığından Maksimum Fayda saylayın

Şeffaf onduline faydaları , İleri teknoloji ile üretilen onduline çatı kaplama levhaları son derece dayanıklı yapıları ile modern yapıların çağdaş şatı çözümü olarak dikkat çekerken, bunun yanında, gelişmiş teknolojiden daha fazla yararlanarak, kullanım avantajlarını da şekillendirmektedir. ARGE çalışmaları ve yapılan fizibilite çalışmaları ile geliştirilen yeni ürünlerden biri de güneş ışığından maksimum fayda sağlayan ve teras gibi kapatmalarda etkili ve kolay uygulanabilen çözümler arasında ilk sırada gelen şeffaf onduline fiyatları uygulamaları ile güneş ışığından maksimum verim sağlayarak elde edeceğiniz aydınlatma ile elektrik faturalarınızda avantaj sağlayabileceksiniz.

effaf onduline 2 - Ondulin Şeffaf
şeffaf onduline

Geleneksel Çatı Çözümlerine Modern Alternatif; Şeffaf Onduline

Çatı arası odalarında, teras kapatmalarında ve yalıtım malzemesi kullanımı gerektirmeyen tüm çatı uygulamalarında güvenle kullanılan şeffaf onduline diğer onduline sistemleri gibi bitüm emdirilmiş organik elyaf ve reçinenin birleşiminden meydana gelmiştir. Esnek yapısı ile gerek taşıma gerekse stok avantajına sahip yeni ürünün uygulama aşamasında da çatı iskelet yapısı üzerine sabitleme elemanları ile monte edilmek suretiyle yapılan uygulamalarda tüm çatı yerine lokal çözümlerle dekorasyon konusunda da yaratıcı çözümlere ulaşılabilmektedir.

effaf onduline - Ondulin Şeffaf
şeffaf onduline aydınlık

Etkili Bir Doğal Aydınlatma İçin Tercihiniz; Şeffaf Onduline

Esnek yapısının getirdiği çatlama ve kırılmalara karşı dayanımın yanında, havadaki kimyasal ve biyolojik etkenlere karşı da son derece dayanıklı olması ile dikkat çeken şeffaf onduline, etkili bir aydınlatma için tercih edilmektedir. Teras, çatı katı odalarının yanı sıra, geniş mekanlarda oluşturulan sebze ve meyve seralarında da doğal aydınlatma ile önemli bir maliyet avantajına sahip olması, yaş sebze ve meyve üreticilerinin bu ürünü tercih etmelerinde önemli bir kriter haline gelmektedir.

polyester aydınlık - Ondulin Şeffaf
şeffaf polyester aydınlık

Şeffaf Ondulıne Hayvancılıkta Da Güvenle Kullanılmaktadır

Sera ve bahçelerde sebzelerin gün ışığı ile aydınlatılmasının yanında, soğuk kış günlerinde don tehlikesi yaşamadan doğal ışık ile gerekli desteği alabilmesi için büyük avantaj sağlayan şeffaf onduline çatı kaplama malzemeleri, geleneksel ondüline formu ile üretilmiş olup içerisinde boya bulunmaması nedeniyle yüksek derecede çevre dostu ürün kategorisinde değerlendirilebilmektedir. Çiftçilerin yanı sıra hayvancılık ile uğraşanların da ahırlarında ve kapalı alanlarında güvenle kullanabilecekleri ürün paslanmayan, küf ve UV ışınlarına geçit vermeyen yapısı ile hayvanların sağlıklı büyümeleri için gereken ortamı da hazırlamaktadır.

 

 

polyester - Ondulin Şeffaf
şeffaf aydınlık

 

Şeffaf Aydınlık

Yapı sektörü sürekli olarak kendini yenileyen ve sürekli güncel kalmak durumunda olan bir piyasayı ifade etmektedir. Bu doğrultuda zaman içinde yapı sektöründe oldukça radikal yenilikler gerçekleşmiş durumdadır. Bu radikal değişikliklerden biriside yapılara şeffaf aydınlık kazandıran yapı malzemelerinin bu sektörde kullanılmasıdır. Bu sayede ısı ve güneş ışıklarını geçirme noktasında başarılı bir yapı malzemesi olan şeffaf yapı malzemeleri, binaların şık ve estetik görünmesi bakımından da oldukça etkili olan bir malzeme olarak dikkat çekmektedir.

 

polyester onduline - Ondulin Şeffaf
polyester-onduline

Şeffaf Aydınlık Sunan Yapı Malzemeleri

Polikarbon bir malzemeden üretilen bir yapı malzemesi olan ürünler ışık geçirme özelliğine sahip olduğundan dolayı cama çok yakın olan bir yapı malzemesidir. Bu bağlamda oldukça başarılı sonuçlar da üreten şeffaf onduline olarak da etkili bir ışık iletimi özelliğine de sahip olan bu tür yapı malzemeleri, son dönemlerde yaygın olarak kullanılan yapı malzemesi olarak dikkat çekmektedir. Polikarbon malzemenin ışığın homojen olarak dağılmasında etkili olan bir malzemedir. Bu bakımdan bu tip yapı malzemelerinin kullanıldığı yapılarda ışık hem etkili bir şekilde binaya sirayet etmekte hem de homojen bir şekilde ışık binaya yayılmaktadır.

 

seffaf aydinlik - Ondulin Şeffaf
seffaf-aydinlik

Şeffaf Bir Aydınlık Sunan Yapı Malzemelerinin Özellikleri

Esasında polikarbon bir malzemeyi içerinde barındıran şeffaf aydınlık yapı malzemeleri, ısıyı ve ışığı homojen bir şekilde binaya yayan malzemelerdir. Ayrıca ısıya, ışığa, çizilmeye, kimyasal maddelere karşım dirençli bir malzeme olan bu tür yapı malzemeleri, darbelere karşı dayanıklılık bakımından da etkileyici bir performansa sahiptir. Bunun yanında gıdaya uygunluk, hafiflik ve ateşe karşı dayanıklı bir özelliğe sahip olması bakımından da etkileyici bir malzeme olan bu malzemeler, alev yaymazlık özelliğine de sahiptir. Bütün bu özelliklerinin yanında ısı yalıtımı ve ses yalıtımı konusunda etkileyici bir performansa sahip olan yapı malzemesi esasında şeffaf bir plastik malzeme özelliğindedir.

Şeffaf Aydınlık Yapı Malzemeleri Fiyatları

Cam malzemesinin karakter özelliğine yakın bir malzeme olan şeffaf aydınlık özelliği içeren yapı malzemeleri cam gibi ışığı yayan bir özelliğine sahip olmasının yanından cam malzemesinden kat ve kat daha dayanıklı bir malzemedir. Oldukça geniş bir yelpazede fiyat aralığına sahip olan yapı malzemesi, iyi bir araştırma yapılarak uygun bir fiyata satın alınması muhtemel olan bir yapı malzemesi olarak dikkatleri üzerinde toplamaktadır.

2 Comment
  • Seyfullah bilgin

    Ölçü ve fiyat nedir

  • Hulya diken

    Merhaba 150 cm boy olacak şekilde fiyatlarınız nedir

  • Ondulin Şeffaf İçin Bir Yorum Yaz

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir