polyester-onduline

[vc_row][vc_column][vc_column_text]Ondulin Şeffaf, çatıların ana bileşenini kapsayan çatı kaplama levhaları sisteminden birini karşılar. Çatı kaplama malzemeleri denildiğinde aklımıza çok fazla farklı uygulama gelebilir. Kiremitten sac kaplamaya kadar birçok farklı malzeme çatıların kaplamasında kullanılmaktadır. Ancak, ondulin şeffaf levha diğerlerinden oldukça farklıdır. Özellikle yüksek dayanım olanağıyla öne çıkan malzeme çatı sistemlerinin ömrünü arttırmaktadır. Ondulin şeffafın içeriği; bitüm emdirilmiş organik elyafla özel bir reçinenin bileşiminden oluşmaktadır. Kendine has özel bir yöntemle levhanın bünyense boya ile birlikte reçine ilave edilir ve istenen boya rengine göre katılır. Bundan sonraki aşamada ise çatı yalıtım sisteminin oluşması gelmektedir. Bu çatı uygulandığı alanlar en zor koşullarda sabit kalacak şekilde ayarlanmış demektir.

 

 

 

Ondulin Şeffafın Faydaları

Ondulin şeffaf malzemesi, çatı kaplama malzemeleri arasında oldukça önemli bir yere sahiptir. Bu malzeme diğerlerine göre hem daha kullanışlı hem de daha uzun ömürlüdür. Esnek olması sebebiyle çatlamayan bir özelliğe sahiptir. Bu da malzemeyi dayanıklı kılar. Yine kesinlikle paslanmayan ve küflenmeyen yapısıyla alternatiflerine göre çok önde bir malzemedir. Havadaki kimyasal ya da biyolojik maddelerden etkilenmemektedir.

polyester aydınlık - Ondulin Şeffaf
şeffaf polyester aydınlık

Ondulin Şeffafın Özellikleri

Hafif oluklu çatı kaplama sistemlerini tanımlayan ondulin şeffaf, oldukça kullanışlı bir üründür. Özelliklerine baktığımız zaman özellikle çevreci olması yönünden etkili bir üründür. Hızlı ve kolay uygulanabilir. Hafiftir ve su geçirmez bir yapıya sahiptir. Ses izolasyonu sağlar. Dayanıklılık olarak çok güçlü bir malzemedir

polyester - Ondulin Şeffaf
şeffaf aydınlık

Ondulin Şeffafın Tercih Edilme Sebebi

Kolay uygulanabilir yapısı sebebiyle ondulin şeffaf, tasarımların vazgeçilmez elemanları arasında yerini almıştır.  Kolay şekil verilebilmesi sebebiyle yeni binaların inşasında oldukça fazla tercih edilmektedir. Ondulin şeffaf, dayanıklıdır, kolay uygulanır, pratiktir, zamandan ve işçilikten tasarruf sağlar. Bunların çok ötesinde tamamen görsel olarak etkileyici bir özelliği vardır. O da görünüm olarak estetiğe elverişli yapısıdır. Bütün bu özellikler çatı kaplama sistemleri için bu yapı malzemesini vazgeçilmez yapar.

polyester aydinlik - Ondulin Şeffaf
polyester-aydinlik
Ondulin Şeffafın Fiyatları

Ondulin şeffafın fiyatları bu ürünün üretimi sırasındaki malzemelerinin maliyetinin az olması sebebiyle oldukça ucuza gelmektedir. Fiyatlarının ve maliyetinin az olması sebebiyle de çok fazla kullanılması söz konusu olmaktadır. Ürünün maliyetinin az olmasının yanında bir de uygulaması da ucuza mal olduğu için bu ürünü kullanmak oldukça uygundur.

seffaf aydinlik - Ondulin Şeffaf
seffaf-aydinlik