kirmizi-metal-kiremit

Metal Kiremit  Nedir? , Metal kiremit, galvanizli sac kullanılarak elektrostatik boya teknolojisi ile, üst tarafında 5 mikron astar boya, alt tarafında ise 7 mikron astar boya ve 20 mikron polyester boya ile kaplanan çatı malzemesidir. Bu boyaların üzerinde koruyu film tabakası eklenmiştir. Metal kiremit levhalar halinde üretildiği için monte sırasında zamandan ve işçilikten tasarruf sağlar.Çatı Kaplama malzemeleri lüks konutlardan ve sanayi yapılarına kadar tüm çatılarda 12 derece ile 45 derece arasında eğimle rahatlıkla açılabilir ve uzun süreli kullanımlarda bakım gerekmez.

 

 

 

Metal Kiremitin Özellikleri ve Kullanım Alanları

Metal kiremit hava koşullarından ve yangından etkilenmez ve sağlamdır. Çatlamaz, kırılmaz, paslanmaz. Bakım gerektirmez. Kışın kar tutmaz. Uzun ömürlü ve ekonomiktir. Hafif maddeden üretilmiş olup yapıya ek yük getirmez. Kiremit altı için ek bir tahta gerekmez. Renk çeşitleri sebebiyle her zevke hitap eder. Montajı kolay ve hızlıdır. Zamandan ve işçilikten tasarruf sağlar. Kullanım alanları; fabrikalar, apartmanlar, villalar, sağlamlığın önemsendiği tüm yapılarda güvenle kullanılabilir. Renk seçenekleriyle özellikle yapılarda estetik sağlar. Tüm iklim koşullarında kullanılabildiği için tüm çatı tiplerinde de kullanılır.

metal kiremit - Metal Kiremit Nedir ?
metal-kiremit

Metal Kiremitin Montajı

Kiremit döşenirken mekanlarda konforun arttırılması için ve ses yalıtımı için altına yalıtım malzemesi döşenebilir. Ayrıca her 39 cm’de bir ahşap iskelet döşenmesi gerekmektedir. Eski çatı üzerinde döşeniyorsa çatının su yalıtım örtüsü gözden geçirilmeli, sağlam mı diye bakılmalıdır. Eskiyen kısımlar yenilenmelidir ki çatının içine su girmesin. Daha iyi performans için eski aşıklar sökülüp yenileri takılmalıdır. Düz beton üzerine metal kiremit döşenmesi oldukça uygundur. Beton üzerine istenilen eğim verilerek ahşap çatı konstrüksiyonu inşa edilir, beton üzerine alt yalıtım örtüsü döşenir. Aşıklar yerleştirilir ve üzerine metal kiremit yerleştirilir. Amerika, Avrupa, Rusya ve İskandinav ülkelerinde yaygın olarak kullanılmakta olan metal kiremit dokuz kattır ve tüm iklim koşullarına dayanıklıdır. 50 yıl garantili ve 100 yıl kadar ömrü vardır.

metal kiremit fiyatlari - Metal Kiremit Nedir ?
metal-kiremit-fiyatlari

Metal Kiremit Fiyatları

Kiremit oldukça uzun bir ömrü olan çatı sistemi olması sebebiyle döşendikten sonra uzun süre değiştirmediğimiz için ömürlük ürünler diyebiliriz. Dünya standartlarında bir ürün olduğunu da düşünürse fiyatı çok ucuz olmamakla birlikte 100 yıllık bir kullanım için oldukça hesaplıdır diyebiliriz.

yonca kiremit - Metal Kiremit Nedir ?
yonca-kiremit

 

1 Comment
  • Ayten Erdal

    Kardeşim bu keneti iki oda bir salon kaplama kaça olur fiyat gönder bana

  • Metal Kiremit Nedir ? İçin Bir Yorum Yaz

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir