Demir Profil Fiyatları

Galvaniz Kutu Profil , boyalı profil fiyatları, belirli metallerin bazı fiziksel ve kimyasal işlemlerden geçerek yeni bir alaşım oluşturma işlemidir; dolayısıyla karşımıza çıkan ürün metal grubunun kullanıldığı birçok alanda işe yarar. Genel olarak 450 derece civarındaki sıcaklıkta eritilen çinkonun (Zn) içine daldırılan çelik, çinkoyla kaplanmış olur ve galvaniz meydana gelir. Daha sonra galvaniz kutu profil gibi farklı şekiller üretilerek ayrı kullanım noktalarında değerlendirilir.

 

 

Galvaniz Kutu Profil Özellikleri

Galvaniz, çinkonun demirle yaptığı bağlar sayesinde bildiğimiz şekline alırken açık havada rahatlıkla kullanılabilir; zira elimizdeki ürün, paslanmaya karşı son derece dayanıklıdır. Galvaniz işlemi, genel olarak metallerin ömrünü uzatır; hatta galvaniz halindeki metal, kromat (CrO2) ile kaplanırsa metalin ömrü daha da uzamış olur. Bu bakımdan galvaniz kutu profil kalitesi, malzemenin yapım aşamalarına göre farklılık göstereceğinden herhangi bir kati ifadeyi dile getiremeyiz. Galvaniz profiller, kutu şeklini aldıktan sonra özellikle PVC sektöründe yapı desteği olarak görev yapar; dolayısıyla uzun ömürlü kalite sunmaları, büyük önem taşır.

boyali profil - Galvaniz Kutu Profil
boyali profil

Galvaniz Kutu Profil Boyutları

Birbirinden farklı kalınlık, ağırlık, uzunluk ölçütleri olan galvaniz kutu profil çeşitlerindeki temel kaliteyi profilin kalınlığı doğrudan belirler; fakat başta belirtildiği gibi profilin meydana gelme sürecinde kullanılan bileşikler ya da metaller de bu hususta büyük önem taşır. Kutu profilin kalınlığı, çok ince olduğu zaman profil destek noktası haline gelemez ve kolaylıkla kırılabilir; biz, bu duruma özellikle malzemeden çalışan PVC doğramalarda rastlarız. Doğrama, zamanla yamulmaya ve şekil kaybetmeye başlar ki bu durumda kendi içindeki sacın etkisinin yok olduğunu hemencecik fark ederiz.

Galvaniz Profil Fiyatları

Galvaniz profil fiyatları, profilin özelliklerine göre değişkenlik arz eder; dolayısıyla galvaniz kutu profil için direkt bir fiyat belirlemek mümkün değildir. Bu durum, profilin kalitesini anlama da ana kuralı teşkil etmez; fakat profilin yapım materyali, kalınlığı gibi bilgiler size fikir verir. Galvaniz profillerde uzun ömürlü kullanım esas olduğundan yapacağınız tercihi doğru belirlemeli, uzun soluklu çalışacağınız firmayı gereğince tanıyarak hareket etmelisiniz. Böylece yaşayacağınız aksiliklerin de büyük oranda önüne geçmiş olursunuz.

1 Comment
 • ALİ KOÇ

  Sayın Yetkili,

  aşağıda belirtilen ürünler için fiyat teklifinizi ve teslim sürenizi iletir misiniz?
  20*40*1,2 mm boyalı kutu profil (1 boy: 6 mt) adet 3.840,00
  40x40x1,2 mm kutu profil ( Boyalı , 600 cm ) adet 960,00

  Saygılarımla,

 • Galvaniz Kutu Profil İçin Bir Yorum Yaz

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir