Dış Cephe Mantolama Nasıl Yapılır?

Dış Cephe Mantolama Nasıl Yapılır?

Dünya üzerinde çok farklı iklim bulunmaktadır. Bazı iklimler çok sıcak bir hava yaratırken bazıları aksine tamamen soğuk bir iklime bağlıdır. Ülkemiz hem sıcak hem de soğuk iklim merkezi olduğu için evlere dışarıdan gelen soğuk havanın girmesini önlemek mantolama ile mümkün olacaktır. Dış cephe mantolama her türlü bina üzerine hızlı bir şekilde yapılabilen kolay bir uygulamadır. Kaplamalarda önemli olan kuru bir zemin üzerine yapılmasıdır.

mantolama 300x225 - Dış Cephe Mantolama Nasıl Yapılır?
xps mantolama

Dış Cephe Mantolama Ne Kadar Sürede Yapılır?

Dış kaplamalar yapılmadan önce bina hakkında bilgi toplanır. Çünkü binanın yaşı, durumu, büyüklüğü ve hatta kaplama ile üzerine yapılacak olan desen bile hesaplanarak binanın teslim tarihi hesaplanacaktır. Çalışan her firma kendine göre bir süre belirler. Firmaların dış cephe mantolama işinde görevlendirdikleri adam sayısından kullandıkları malzemeye kadar hemen her şey farklılık gösterecektir. Bu da mantolama konusunda kesin ve tek bir tarih verilemeyeceği anlamına gelmektedir. Bir cephe kaplamasında çalışan işçi sayısının çok oluşu kesinlikle hızlı çalışılacağı anlamına gelmez. Aksine çalışanların işi biliyor oluşu verimli bir çalışma sağlar, bu yüzden kaplama işlemleri deneyimli firmalara verilmelidir.

Dış Cephe Mantolama Fiyatları ve Yakıt Tasarrufu

Evlerde dış cephe mantolama yapılmasının nedeni kesinlikle yakıt tasarrufudur. Çünkü binaların duvarları zamanla arada boşluk oluşturacak ve bu boşluklardan sızan su ve soğuklar eve hem nem olarak hem de soğuk olarak dönecektir. O zaman hem yeni hem de eski binalarda mantolama işlemleri mecburi tutulmalıdır. Gerçek anlamda bir mantolama sonucu elde edilen yakıt tasarrufu en az %30 olabilmektedir. Ama bu noktada dış cephe kaplamasının kaliteli malzemeden yapıldığı göz önüne alınmaktadır. Eğer beklenen tasarruf sağlanamamışsa maalesef ki bir terslik var demektir.taşyünü fiyatları

tas yunu nedir - Dış Cephe Mantolama Nasıl Yapılır?
Taşyünü mantolama malzemesi

Dış Cephe Mantolama Nasıl Yapılır?

 

Dış cephe mantolama, özel mantolama malzemeleri ile birkaç kat olacak şekilde yapılır. Kaplama malzemeleri duvara monte edilirken vidadan yardım alınmaktadır. En az üç kat yapılan kaplama işleminde dikdörtgen kaplama ürünleri enine dizilerek işe başlanmışsa ikinci kat boyuna dizilecek şekilde kaplanarak tamamlanır. Bu sayede aradan hava bile geçmesi önlenir.

Dış Cephe Mantolama Nasıl Yapılır? İçin Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir