Dış Cephe Mantolama

Dış Cephe Kaplama Sistemleri istanbul zeytinburnu

Türkiye genelinde her mevsimin özellikleri çok sert bir biçimde yaşanmaktadır. Buna bağlı olarak da yaşanan kış şartları çoğu zaman aşırı soğuklar nedeniyle evlerin ya da ofislerin ısınmasını zorlaştırır. İşte böyle dönemlerde yapılması gereken dış cephe kaplamaları ile ev içerisindeki sıcak havayı korumaktır. Kaplamalar sayesinde ortamın ısınması hızlanırken aynı zamanda da sıcaklık kaybının önüne geçilecektir. Dış cephe kaplama sistemleri farklı kaplama malzemeleri kullanılarak yapılıyor olsa da her zaman aynı sistem üzerinden kaplama işlemi gerçekleştirilir.

taşyünü3 - Dış Cephe Kaplama Sistemleri
dış cephe yalıtımı olan taşyünü levha

 

Dış Cephe Kaplama Nasıl Yapılır?

Dış cephe kaplama sistemlerinin tamamında asıl amaç dışarıdan gelen soğuk havanın önlenmesi olmaktadır. Bunun için seçilen dış cephe malzemeleri üst üste ve katman oluşturacak şekilde kaplanır. Duvara monte edilirken uzun süreli kullanım sunması adına vida ile çakılan kaplamalar en – boy düzleminde yerleştirilir. Örneğin boyuna bir kaplama söz konusu ise üzerine mutlaka enine kaplama yapılmalıdır. Aksi halde açık kalmasının önüne geçilemez.

Dış Cephe Kaplama Sistemleri Yapılırken Evden Ayrılmak Gerekir Mi?

Dış cephe kaplama sistemleri her zaman bir süreç içerisinde yapılmaktadır. Bu nedenle insanların aklına evden ayrılmak gerekir mi sorusu else de bu işlemler için evden ayrılmanıza gerek yoktur. Çünkü kaplama yalnızca dış cephe ile sınırlı olduğunda ev içerisine herhangi bir şekilde müdahale yapılmaz. Yalnızcı vida sesi ve eve girecek olan tozlara katlanmanız gerekir ki ev içerisindeki toz ve ses işlem tamamen bitirilene kadar devam edecektir.

xps levha - Dış Cephe Kaplama Sistemleri
Isı yalıtımda kullanılan , izocam xps levha

Dış Cephe Kaplama Sistemlerinin Faydaları

Dış cephe kaplama sistemleri yapılma amaçlarını sıralamak gerekirse:
– En başta kesinlikle yakıt tasarrufu göz önüne alınmalıdır. Yakıttan %50’lere çıkan tasarruf sağlamak kaplamalar ile mümkün olmaktadır.
– Aşırı sıcak yerlerde yapılan kaplamanın amacı ortam içerisine dışarıdan giren sıcağı önlemektir. Bu sayede soğutma sistemlerinden en yüksek verim elde edilir.
Nem kapalı ortamların en büyük sorunu olmaktadır. Zamanla aradaki sıkışma sonucu boşluk oluşturan duvarlar özellikle kış aylarında neme en çok müsait olan yapılardır. Nem sonucu oluşan sağlık sorunları kaplama sayesinde önlenecektir

Dış Cephe Kaplama Sistemleri İçin Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir