onduline-kirmizi

 

Çatı Ondulin Fiyatları Tercihlere Göre Farklılık Gösterebilir , Binaların mevsim koşulları altında her an en fazla etkilenen bölümleri şüphesiz çatılardır. Çatılar hem rüzgar yükleri altında, hem de doğal koşullara göre yağmur, kar ya da güneşin etkisi ile önemli oranlarda yıpranmaktadır. Bu yıpranmanın en az olduğu çayı sistemi ise yapılan araştırmalarla da kanıtlanmış olduğu gibi, ondülin çatı sistemleridir. Bu çatı kaplama elemanlarının hem geniş boyutları ile hızlı montaj yapılabilmesine olanak sağlaması, hem de yalıyım özelliğinin son derece güçlü olması sebebiyle tercih edilmektedir. Bu kadar yoğun talep gören çatı ondulin fiyatları bölgelere ve satıldığı noktalara olduğu kadar, malzemenin yapısına göre de değişiklikler göstermektedir.

Çatı Ondülin Fiyatları İşin Uzmanına Danışarak Alınmalıdır

Bir yapının çatısının ondülin ile kaplanması planlanıyorsa, bu durumda yapılacak en doğru iş, bu konuda uzman bir ekipten destek almak olacaktır. Müşteri İlişkileri departmanı aracılığı ile her tür projeniz için çözümler üreten Küçükdeveci firmasından alacağınız teknik destek ile yapınıza en uygun et kalınlığında ondülin modelini seçerek hem gereksiz yere yüksek maliyetler ile karşılaşmazsınız hem de montaj hizmeti konusunda da profesyonel bir destek alarak çatınızı kusursuz bir şekilde kapatmış olursunuz. Dolayısıyla bir yapının doğru bir şekilde çatı kaplaması yapılması için en uygun çatı ondulin fiyatları araştırması yapmanın yanında, işi doğru ve hızlı bir şekilde tamamlayabilecek bir usta arayışı da gerektiğini aklınızdan çıkartmayın.

onduline fiyatlari - Çatı Ondulin Fiyatları Tercihlere Göre
onduline fiyatlari

Çatı Ondülin Fiyatları Kullanım Sürecine Bakıldığında Ekonomik Olmaktadır

Bakım gerektirmeyen ve bu nedenle her yıl ek masraf açmayan ondülin çatılar, ilk başta ortaya çıkan maliyetleri yüksek gibi görünse de, daha sonraki yıllarda masraf kalemlerini ortadan kaldırarak parasını kısa zamanda amorti etmektedir. Bunun yanı sıra, geleneksel çatı sistemlerinde kullanılan şilte ya da çatı arası izolasyon malzemelerinin kullanımını ortadan kaldırdığı için, ek masraf da yapmamış olursunuz. Ondülin çatı sistemlerinin bir diğer avantajı da tüm sistemin çatı ahşabına ondülin çivileri ile sabitlenmesi sebebiyle, özellikle yoğun rüzgar alan bölgelerde uçma ve yaralanmalara yol açma riskinin olmamasıdır. Dolayısıyla çatı ondulin fiyatları diğer sistemlere göre avantajlı seçenekler haline gelmektedir.

renkli onduline - Çatı Ondulin Fiyatları Tercihlere Göre
renkli-onduline

Çatı Ondülin Fiyatları Arasındaki Farklılık Neden Oluşmaktadır?

Bu soruya verilebilecek en net yanıt, ulaşım ve çeşit farklılıklarının çatı ondulin fiyatları konusunda etkisinin bulunduğudur. Özellikle Güneydoğu gibi uzak ve yol şartlarının çetin olduğu bazı noktalarda nakliye fiyatının da eklenmesi fiyat farklılıklarına neden olmaktadır. Ancak bir başka önemli konu ise, ondülin çatı sistemlerinin kullanım amaçları doğrultusunda et paylarından boyutlarına kadar farklılık göstermesidir ki bu da fiyat farklılıklarında önemli rol oynamaktadır. Bu konuda yanılmamak için işin uzmanı bir ekipten destek almak ve firma müşteri temsilcilerini proje alanına davet ederek yerinde tespit yapılarak fiyatlandırılması son derece önemli bir konu olmaktadır. Fiyatlandırma konusunda, gerek en uygun ödeme seçeneklerinin oluşturulması, gerekse kullanılacak malzemenin teknik özelliklerinin belirlenmesinde, Küçükdeveci İnşaat yetkililerinden günün her saati destek alabileceğinizi unutmayın.

 

En Uygun Onduline Çatı Kaplama Fiyatları Nereden Alınır?

Çatıların kar, yağmur, güneş gibi doğal etkenler karşısında dayanıklı olması, özellikle kış günlerinde yalıtım konusunda etkili çözümlerle binanın nemden uzak tutulması binanın ömrünü uzatması bakımından son derece önemli olmaktadır. Bu konuda pek çok çatı malzemesi, farklı performanslar sergilerken, geniş alanlar kapatma olanağına sahip olan, ondüline çatı kaplama malzemesi, kendine has formu ve güçlü performansı ile farkını ortaya koymaktadır.

Piyasaya çıktığı günden beri, gerek özel formu ve dayanımı, gerekse kolay montajı ve zengin renk seçeneği ile adını duyuran Onduline çatı kaplama fiyatları ile de avantajlı bir çözüm olmaktadır. Onduline çatı uygulamalarında hızlı montajın yanı sıra, stoklama maliyetinin az olması ve üst üste konulduğunda dahi kırılmayan özel formu ile adeta çatı uygulamalarında en fazla tercih edilen malzeme olmuştur.

Onduline Çatı Kaplama Fiyatları Arasındaki Fiyat Değişiminin Nedenleri Ne?

Ondulüne piyasaya sunulduğu ilk yıllarından aradan, geçen yıllar sonucunda neredeyse tüm çatı malzemelerini geride bırakmış, büyümesine ve gelişmesine devam etmiştir. Ülkemizde de ilk zamanlarda gerek ebat gerek et payı gerekse de renk seçeneğinin fazla değişim göstermemesi sebebiyle fiyat ortalamaları da belli bir seviyede seyretmiştir. Ancak ilerleyen dönemde, ihtiyaçların farklılaşması ile boyutlarda, kalınlıklarda yaşanan değişimler, farklı fiyat seçeneklerinin oluşmasını sağlamıştır. Günümüzde Onduline fiyatları arasındaki farklılıklar da burada sözünü ettiğimiz çeşitliliğe ulaşmıştır. Fiyat konusunda etkili olan bir diğer konu ise, ulaşımdır. Özellikle Güneydoğu gibi hem uzak hem de yapı olarak zor bir bölgede, oluşan fiyatlar ile Marmara bölgesinde uygulanan fiyatın farklı olması ise son derece doğal bir durum olarak değerlendirilmelidir.

onduline strafor - Çatı Ondulin Fiyatları Tercihlere GöreOnduline Çatı Kaplama Fiyatları Hesaplanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bir inşaat malzemesinin fiyat araştırması yapılırken, malzemenin yanında kullanılması gereken diğer parçaların da maliyetlerinin çıkartılması son derece önemli bir detay olmaktadır. Özellikle uygulamacılar tarafından verilen fiyat tekliflerinde göz önüne alınmayan bu detaylar sebebiyle zor durumlar ortaya çıkabilmektedir. Son derece uygun olan yelpazesi ile satışa sunulan onduline çatı kaplama fiyatları, yanında kullanılacak ondüline çivisi de dahil olmak üzere tüm malzemeler gözden geçirilerek teklife yazılması yanlış anlaşılmaların da önüne geçecektir. Elbette uygulamacının yani ustanın talebi olan miktarın da göz önünde bulundurulması son derece önemli olacaktır. Onduline, son derece dayanıklı ve özellikle su geçirmeme özelliği son derece yüksek bir malzeme olması bakımından çatı aralığına daha farklı bir yalıtım malzemesinin konulmasına gerek duyulmaz. Bu da maliyeti düşüren önemli bir özellik olarak karşımıza çıkmaktadır.

onduvilla kirmizi - Çatı Ondulin Fiyatları Tercihlere Göre
onduvilla

En Uygun Onduline Çatı Kaplama Fiyatları Küçükdeveci’de

Özellikle inşaat malzemeleri konusunda müşteri memnuniyeti ilkesinden ödün vermeden hizmet veren Küçükdeveci İnşaat, en küçük metrekareden başlayıp, en geniş alanda çatı kaplaması uygulamasına kadar tüm çözümlerde onduline çatı kaplama fiyatları konusunda, fiyat garantisi ile hizmet vermektedir. Siz de projenizde ekonomik çözümlerin yanında, güçlü bir partner ile projenizin hayata geçmesinde gerekli olan tüm inşaat malzemelerini tek bir noktadan temin etmek için Küşükdeveci’ye gelebilirsiniz.

Çatı Ondulin Fiyatları Tercihlere Göre İçin Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir