onduline-kirmizi

 

Çatı Ondulin Fiyatları Tercihlere Göre Farklılık Gösterebilir , Binaların mevsim koşulları altında her an en fazla etkilenen bölümleri şüphesiz çatılardır. Çatılar hem rüzgar yükleri altında, hem de doğal koşullara göre yağmur, kar ya da güneşin etkisi ile önemli oranlarda yıpranmaktadır. Bu yıpranmanın en az olduğu çayı sistemi ise yapılan araştırmalarla da kanıtlanmış olduğu gibi, ondülin çatı sistemleridir. Bu çatı kaplama elemanlarının hem geniş boyutları ile hızlı montaj yapılabilmesine olanak sağlaması, hem de yalıyım özelliğinin son derece güçlü olması sebebiyle tercih edilmektedir. Bu kadar yoğun talep gören çatı ondulin fiyatları bölgelere ve satıldığı noktalara olduğu kadar, malzemenin yapısına göre de değişiklikler göstermektedir.

Çatı Ondülin Fiyatları İşin Uzmanına Danışarak Alınmalıdır

Bir yapının çatısının ondülin ile kaplanması planlanıyorsa, bu durumda yapılacak en doğru iş, bu konuda uzman bir ekipten destek almak olacaktır. Müşteri İlişkileri departmanı aracılığı ile her tür projeniz için çözümler üreten Küçükdeveci firmasından alacağınız teknik destek ile yapınıza en uygun et kalınlığında ondülin modelini seçerek hem gereksiz yere yüksek maliyetler ile karşılaşmazsınız hem de montaj hizmeti konusunda da profesyonel bir destek alarak çatınızı kusursuz bir şekilde kapatmış olursunuz. Dolayısıyla bir yapının doğru bir şekilde çatı kaplaması yapılması için en uygun çatı ondulin fiyatları araştırması yapmanın yanında, işi doğru ve hızlı bir şekilde tamamlayabilecek bir usta arayışı da gerektiğini aklınızdan çıkartmayın.

onduline fiyatlari - Çatı Ondulin Fiyatları Tercihlere Göre
onduline fiyatlari

Çatı Ondülin Fiyatları Kullanım Sürecine Bakıldığında Ekonomik Olmaktadır

Bakım gerektirmeyen ve bu nedenle her yıl ek masraf açmayan ondülin çatılar, ilk başta ortaya çıkan maliyetleri yüksek gibi görünse de, daha sonraki yıllarda masraf kalemlerini ortadan kaldırarak parasını kısa zamanda amorti etmektedir. Bunun yanı sıra, geleneksel çatı sistemlerinde kullanılan şilte ya da çatı arası izolasyon malzemelerinin kullanımını ortadan kaldırdığı için, ek masraf da yapmamış olursunuz. Ondülin çatı sistemlerinin bir diğer avantajı da tüm sistemin çatı ahşabına ondülin çivileri ile sabitlenmesi sebebiyle, özellikle yoğun rüzgar alan bölgelerde uçma ve yaralanmalara yol açma riskinin olmamasıdır. Dolayısıyla çatı ondulin fiyatları diğer sistemlere göre avantajlı seçenekler haline gelmektedir.

renkli onduline - Çatı Ondulin Fiyatları Tercihlere Göre
renkli-onduline

Çatı Ondülin Fiyatları Arasındaki Farklılık Neden Oluşmaktadır?

Bu soruya verilebilecek en net yanıt, ulaşım ve çeşit farklılıklarının çatı ondulin fiyatları konusunda etkisinin bulunduğudur. Özellikle Güneydoğu gibi uzak ve yol şartlarının çetin olduğu bazı noktalarda nakliye fiyatının da eklenmesi fiyat farklılıklarına neden olmaktadır. Ancak bir başka önemli konu ise, ondülin çatı sistemlerinin kullanım amaçları doğrultusunda et paylarından boyutlarına kadar farklılık göstermesidir ki bu da fiyat farklılıklarında önemli rol oynamaktadır. Bu konuda yanılmamak için işin uzmanı bir ekipten destek almak ve firma müşteri temsilcilerini proje alanına davet ederek yerinde tespit yapılarak fiyatlandırılması son derece önemli bir konu olmaktadır. Fiyatlandırma konusunda, gerek en uygun ödeme seçeneklerinin oluşturulması, gerekse kullanılacak malzemenin teknik özelliklerinin belirlenmesinde, Küçükdeveci İnşaat yetkililerinden günün her saati destek alabileceğinizi unutmayın.