betopan fiyat listesi

 

Betopan Sistemleri

Pek çok sektörde olduğu gibi inşaat sektöründe de eski sistemler yerlerini yeni sistemlere bırakmaktadır. İnşaat sektöründe eski sistemlerin hem daha maliyetli olması hem de beklene sonuçları vermemesi nedeniyle pek çok konuda yenilikçi sistemlerin arayışları her zaman bulunmaktadır. Betopan sistemleri de bu arayışların sonucunda ortaya çıkmıştır. Betopan dış cephe kaplama ile ilgili arayışların sonucunda ortaya çıkan bir üründür. Sıva yapılması ya da diğer kaplama sistemlerinin verimli olmaması nedeniyle bulunmuştur. Betopan sistemleri ahşap ve çimentonun birleşimi ile elde edilmektedir. Öğütülerek ufak hale getirilmiş ahşap parçalarının çimento ve bazı kimyasallar ile birleştirilerek levha haline getirilmesi ile oluşmaktadır.

cesitliboyalıdesenlilevha - Betopan Dış Cephe Kaplama
3 farklı tipte desenli

Betopan Sistemleri Nerelerde Hangi

betopan4 - Betopan Dış Cephe Kaplama
Fibercement betopan levha

Amaçlarla Kullanılmaktadır?

Betopan sistemleri, inşaat sektöründe temelden çatıya kadar aklınıza gelebilecek her alanda kullanılabilmektedir. Kolay işlenmesi ve üstün özellikleri sayesinde kaplama malzemesi olarak ve çatı sistemi olarak da kullanılabilmektedir. Ağırlıklı olarak betopan dış cephe kaplama aracı olarak kullanılmaktadır. Özel olarak bu amaca uygun üretilmiş olsa da betopan bunun dışında farklı amaçlarla da kullanılabilmekte ve bu amaçlar kullanıcısının tercihine kalmaktadır.

Betopanın Faydaları Nelerdir?

Betopan, üretiminde kullanılan malzemelerin tek tek faydalı yönlerini taşımaktadır. Üretiminde ahşap, çimento ve kimyasal maddeler kullanılmaktadır. Bu açıdan bu maddelerin faydaları betopan içinde geçerlidir.  Çimento malzemesi neme karşı dayanıklı bir malzemedir. Islak ve rutubetli yüzeylerde kolay deforme olmayacak ve üzerinde küf barındırmayacak bir malzemedir. Uzun süre su içerisinde kalsa bile kolay kolay yapısı bozulmayacaktır. Çimento böcek ve benzeri dış etmenlerden kolay bir şekilde zarar görmeyecek bir malzemedir. Ağaç ise diğer malzemelere göre daha hafif bir malzemedir. Hafifliğinin yanı sıra elastik olma özelliği de bulunmaktadır. Bu özelliği sayesinde daha kolay bükülebilecek ve çarpma ve benzeri durumları daha az zararla atlatacaktır. Ağaç ürünleri genel olarak diğer malzemelerden daha fazla yalıtım sağlamaktadır. Ayrıca ağaç malzemeler diğer malzemelere göre daha kolay işlenebilmekte ve kesilebilmektedir.  Betopan levhalar çimento ve ağacın bu faydalarını bir arada toplamaktadır. İçerisinde zararlı madde bulunmamaktadır ve kokusu yoktur. En ideal yalıtımı sağlamaktadır. İçerisinde bulunan ağacın hafiflik sağlaması sayesinde depreme dayanıklı binalarda tercih edilmektedir. Hem çimento sayesinde hem de içindeki kimyasallar sayesinde yangına dayanıklı bir yapıdadır. Bütün bu faydaları düşünüldüğünde betopan dış cephe kaplama seçenekleri arasında en idealı olarak öne çıkmaktadır.

Betopan Montajı Nasıl Yapılmalıdır?

Betopan dış cephe kaplama sistemleri genel olarak alt konstrüksiyona montaj yapılarak kullanılır. Bu alt konstrüksiyon çoğunlukla metal çerçeveler olmaktadır. Betopan montajı için özel olarak tasarlanmış olan profiller kullanılmalıdır. Pek kullanılmasa da ağaç yapılara da monte edilebilir.  Betopan montajı yapılırken vidalama yapılarak sabitlenmektedir. Köşelerinden ve kenarlarından ideal boşluklar bırakıldıktan sonra vidalama yapılmalıdır. Vidaların üzeri uzun kullanım açısından dolgu malzemesi ile kapatılmadır.

Betopan Dış Cephe Kaplama İçin Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir