betopan fiyat listesi

Betopan Birim Fiyat , Dış cephe kaplama çözümlerinde en çok ihtiyaç duyulan özelliklerden birisi de, içinde bulundurduğu insanların yaşam kalitesini büyük ölçüde etkileyen neme karşı üstün mukavemet gösteren malzeme kullanımıdır. Bu çözüme uygun olarak yüksek bir performans sunan betopan fiyatları, ahşap ve çimentonun karıştırılarak ortaya çıkan hafif levhanın esneklik ve işlevsel yapısıyla da bilinmektedir. Diğer kaplama malzemelerine betopan birim fiyat tablosu da performansına kıyasla oldukça uygun görüntü çiziyor. Fiyat uygunluğu, yeni tasarımlara uygun cevap vermesi ve montaj kolaylığı ile dış cephe kaplamasında cazip bir malzeme olmaktadır.

Betopan Özellikleri

Betopan, yapı malzemelerinde, genellikle dış cephe uygulamalarında kullanılmak üzere ahşap, çimento ağırlıklı olmak üzere diğer destek malzemelerle üretilen levhalardır. Üretimde kullanılan malzemeler özellikle izolasyon görevinde başarılı performans sergiler. Su etkilerine karşı oldukça sıkı bir mukavemet göstermesinden dolayı yapıda oluşan deformasyona sebep olan nem gibi etkenlere karşı koruma görevi üstlenir. Cephe kaplamasında ahşap ve çimento sistemleri genellike tek başlarına kullanılmaktaydı. Ekonomik bir betopan birim fiyat ile montaj edilebilen betopan sistemleri, bu iki disiplini birleştirerek bir arada sunma özelliğine sahiptir.

tik desenli 1 - Betopan Birim Fiyat
tik desenli betopan

Betopan Ne Gibi Avantajlar Sağlar?

Betopan levhaların yapıya sağladığı en büyük avantajlar neme karşı yüksek direnç, su yalıtımı, sert darbelere karşı koruma ve esnek yapısıyla farklı tasarımlarla çözüm üretilebilmesidir. Ayrıca ağaç ve çimentonun tüm özelliklerini tek bir levhada birleştirmektedir. Diğer bir yandan, bu iki malzemeye göre çok daha hafif, esnek ve dirençlidir. Nemden etkilenmediği için yapılarda oluşabilen haşereye karşı da ek koruma sağlar. Özellikle prefabrik yapılar başta olmak üzere villa ve müstakil yapılarla birlikte çok katlı binalar için de uygulanabilir. Malzeme alımı betopan birim fiyat üzerine değerlendirilmektedir.

ahsap desenli 2 - Betopan Birim Fiyat
ahsap-desenli-2

Betopan Fiyatları

Her bütçeye uygun betopan birim fiyat hesaplaması 0,8 mm baz alınarak yapılmaktadır. Bu malzemeye karşı taleplerin artış göstermesi, üretimi de arttırmış ve güncel betopan birim fiyat üzerindeki azalışı da sağlamıştır. Birim fiyat üzerinden değerlendirilen betopan fiyatları, ekonomik bir çözüm olmasına rağmen destek malzeme elemanı seçimi de bu noktada önemlidir. Malzemelerin ve işçiliğin kaliteli olması, uzun vadeli kullanım ve tam randıman alınması üzerinde rol oynamaktadır.