asmolen-kopuk

Asmolen Strafor Nedir , Asmolen bir çeşit dişli döşeme türü olarak da bilinmektedir. Büyük açıklıkları ince plakalarla doldurmak amacıyla kullanılan bir döşeme çeşididir. Asmolen strafor ise yine bu boşlukları strafor ile doldurma işine denmektedir. Asmolen straforun kullanımıyla ilgili avantajlarla birlikte dezavantajları olan bir durum söz konusu olmaktadır. Bu konuda uzman kişiler straforu tavsiye etmektedirler. Bunun sebepleri olmakla birlikte biz sonuca bakarsak asmolen strafor kullanımı oldukça ekonomik ve kullanımı da diğer asmolen döşemelere göre kolay ve pratiktir. Kullanıldığı alanda oldukça iyi verim alınmakta ve uygulanması da çok kolay olmaktadır.

 

 

 

Asmolen Straforun Avantajları

Bu döşeme türü uzmanlarca tavsiye edilmektedir. Bunun çok fazla sebebi vardır. Öncelikle strafor hafif olduğu için yapıya ek yük getirmemekle birlikte, taşınması kolaydır. Nakliye sırasında zayiatı olmadığı için de ekonomik olduğu düşünülmekte ve çok fazla tercih edilmektedir. İşçiliği ise hızlı ve yine zayiatsızdır. İnşaat sırasında yeni dökülen betonun suyunu içine çekmediği için betonlarda çatlak oluşturmaz. Sıvanın tutması için altına file döşendiğinden sıvanın tutmama sorunu yoktur. Bu özelliklerine bakıldığında inşaat sahipleri en az maliyet ve iyi sonuç veren hangisi ise onu tercih edecektir. Bu da asmolen döşeme olacaktır.

asmolen strafor - Asmolen Strafor Nedir
asmolen-strafor

 Asmolen Straforun Dezavantajları

Asmolen strafor avantajlarıyla birlikte dezavantajları da olan bir döşemedir. Dezavantajın temel sebebi straforun yangına karşı dayanıklı olmamasıdır. Bunun dışında bir olumsuz durum söz konusu değildir. Asmolen strafor döşendiği yerde üzerine yangına dayanıklı sıva ile sıvandığı zaman olumsuzluklar ortadan kalkacaktır. İnşaatlarda asmolen strafor yerine asmolen tuğla kullananlar da vardır. Bu maliyeti ve işçiliği arttıracaktır. Ama strafor kullanılırsa ve üzerine uygun sıva yapılırsa yangın yönetmeliğine göre uygun olacaktır.

 Asmolen Straforun Fiyatları

Asmolen strafor fiyatları çok fazla değildir. Hatta birçok inşaat şirketi tarafından tercih edilecek kadar uygun fiyattadır. Strafor köpük fiyatları santimetre kalınlığına göre ve kilosuna göre fiyatlandırılmaktadır. Mesela, 1 cm’lik 10 kg. strafor fiyatı şu kadardır diye fiyat belirlenmektedir. 2 cm’lik 30 kg. şu fiyata şeklinde fiyatlandırılmaktadır. Satın alınırken kullanacağımız alanın genişliğine göre strafor almalıyız.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Asmolen Strafor Nedir İçin Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir