bituline uygulama

 

Çağımızın Yeni Yöntemi Weber İzolasyon

Günümüzde farklı su yalıtımı uygulamaları arasında özel bir yere sahip olan weber izolasyon uygulamaları pratik bir şekilde gerçekleştirilebilen uygulamalar olarak büyük bir avantaj oluşturmaktadır. Yapılarda su yalıtımının doğru bir şekilde gerçekleştirilmesi sayesinde yapının daha uzun ömürlü olması ve rahat bir yaşam koşulu oluşturulması sağlanır. Çünkü su yalıtımı oluşturulmaması durumunda binada nemlenme, su çekme ve damlama gibi sıkıntılar oluşturabilir ve bu sıkıntılar yaşam koşullarını olumsuz hale getirebilir. İzolasyon noktasında en çok tercih edilen maddelerden biri haline gelen Weber, polimer modifiye yüksek elastik nitelikte kalın bir su yalıtım kaplama malzemesidir. Malzeme rahat ve hızlı bir şekilde uygulanabilir.su yalıtım malzemeleri

Su Yalitimi1 - Weber İzolasyonTüm Yüzeylere Uygun Weber İzolasyon

Tüm yapıların dış cephelerinde ve iç cephelerinde su yalıtımının sağlanması için kullanılabilen weber izolasyon ürünleri tüm mineral yüzeylerde uygulanabilir niteliktedir. Uygulandığı alanda tek parça bir yalıtım uygulaması oluşturan ve yüzeye mükemmel bir şekilde kaplama gerçekleştiren weber, sağlığa herhangi bir zarar oluşturmayan doğal bir kullanıma sahiptir. İçeriğinde herhangi bir şekilde solvent veya asbest lifleri bulunmamakla birlikte çevreye zarar vermez. Yapıların farklı duvarlarında temel veya perde duvarlar için ya da nem çeken mekanlar ile teraslar ve balkonlar gibi farklı bölümler için izolasyonda kullanılabilir. Ayrıca zemin katlarda bulunan bahçe ve otoparklar gibi bölümlerde de nem ve rutubetlerin giderilmesi için bu sistem kullanılabilir.

Farklı Yüzeylerde Weber İzolasyon Kullanımı

Standart bir şekilde siyah renge sahip olan weber izolasyon belirli bir karışım yoğunluğuna sahip olarak direkt bir şekilde farklı yüzeylerde uygulanabilir. Bu yüzeyler arasında direkt şekilde oluşturulmuş brüt beton yüzeyler çok kolay bir uygulama alanı oluşturmaktadır. Ayrıca yapılarda çimento bazlı olarak oluşturulmuş sıvalar üzerinde ve şap haline getirilmiş betonarmeler üzerinde de weber uygulaması yapılarak nem ve su izolasyonu sağlanabilir. Farklı ürün çeşitleri diğer yüzeylerde kısıtlı bir şekilde uygulanabilirken metal yüzeylerde uygulama imkanı bulunmamaktadır. Fakat betonarme yapılarda çok yüksek bir su izolasyonu oluşturulduğu için günümüzde en çok tercih edilen ürünlerden birisi haline gelmiştir.

Weber İzolasyon Uygulama Kolaylığı

Yapılarda çok kolay bir şekilde su yalıtımı sağlayan weber izolasyon yaklaşık 60 dakika gibi bir sürede kullanılabilir. Uygulandığı alanda kuruma süresi yaklaşık 3 gün alan bu malzeme üzeri tamamen temizlenmiş ve sağlam bir şekilde olması sayesinde uygulanabilir. Uygulama noktasında 5 ile 30 santigrat derece arasındaki sıcaklıklarda uygulama yapılabilir fakat don yapmış yüzeylerde uygulanmamalıdır. Doğru bir şekilde istenilen sonucun elde edilmesi için uygulama noktasında daha pratik noktaları ve püf noktalarını öğrenmek amacıyla firmamıza başvuru gerçekleştirilerek en kapsamlı şekilde bilgi alınabilir. Firmamız bu ürün için en doğru önerileri uygulamada ihtiyaç duyulan diğer malzemeleri temin edebileceğiniz kapsamlı bir sisteme sahiptir.