Taşyünü Panel

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz Oylanmadı.)
tasyunupanel-izocamtekiz

Taşyünü Sandviç Panel Uygulamaları

Ülkemizde ve dünyada son dönemlerdeki inşaat sektöründeki değişimler, yapı sektöründeki pek çok yapı malzemesinin yapısını da güncellemektedir. Bu güncellemeler sonucunda pek çok yeni yapı malzemesinin ortaya çıkması çalışmalarına destek olmaktadır. Bu doğrultuda volkanik kayaçların çok yüksek ısılarda eritilmesi suretiyle üretilen taş yünü yapı malzemesi son dönemlerde yaygın olarak kullanıma sunulan bir yapı malzemesi olarak dikkatleri üzerine çekmektedir. Bu bağlamda taşyünü panel uygulamaları pek çok yapıda yaygın olarak kullanılmaya başlamıştır. Bunun en temel nedeni ise taş yünü panel uygulamalarının yapı sektörüne pek çok alanda yenilik getirerek, oldukça kaliteli bir yalıtım hizmeti vermek noktasında etkin bir yapı malzemesi olmasıdır.

Taşyünü PanelTaş Yünü Panelin Yapı Sektörüne Katkıları

Taşyünü panel uygulamalarının inşaat sektörüne pek çok farklı alanda katkılarının olduğu bilinmektedir. Bu bağlamda özellikle yalıtımsal olarak oldukça etkin bir faaliyet alanına sahip olan taş yünü yapı malzemesi, pek çok açıdan etkili bir yalıtım hizmeti sunmaktadır. Ses ve ısı yalıtımının yanı sıra yangına karşı da dayanıklı olmasından kaynaklı olarak sıkça tercih edilen bir yapı malzemesi olarak dikkatleri üzerine çeken taş yünü paneller, yapılara estetik bir görünüm kazandırması bakımından da göz doldurmaktadır. Bunun yanı sıra uygulama esnasında tekniksel anlamda oldukça kolay bir uygulama olanağı sunması bakımından da etkili bir kullanım özelliği olan taş yünü paneller, izolasyon anlamında da cephelerin korunmasında etkin bir yapı malzemesidir.

tasyunupanel-izocamtekizTaş Yünü Panellerin Yangılara Karşı Güvenlik Unsuru Taşıması

Taş yünü paneller içeriği sayesinde oluşabilecek yangınlara karşı etkin bir koruma sunması bakımından da göz doldurmaktadır. Bu özelliği ile bina güvenliliğinin sağlanması konusunda etkin bir yapı malzemesi olması nedeniyle de çokça tercih edilen taşyünü panel yapı malzemesi, a sınıfı yanmazlık özelliği olan bir yapı malzemesi özelliğindedir. Bunun yanında izolasyona tabakalarını otomatik olarak dilimlendirmek suretiyle yangınlarda kolay bir şekilde tutuşmayan bir özelliğe sahip olan taş yünü paneller, bunun yanı sıra dış basınca karşıda oldukça dirençli bir şekilde hizmet vermektedir. Ayrıca dış basınçlara karşı dirençli olmasından kaynaklı olarak yatak ve dikey yöndeki projelerde sıkça tercih edilen taş yünü paneller, sunmuş olduğu güvenlik unsurlarıyla da göz doldurmaktadır.

Taş Yünü Panel Fiyatları

Ülkemizde ve dünyada son zamanlarda yaygın olarak kullanılan bir yapı malzemesi olan taş yünü yapı malzemesi, sürekli olarak güncellenen ve yenilenen bir fiyat yapısına sahiptir. Esasında kullanım amacı oldukça geniş olan ve pek çok farklı izolasyon alanında etkin bir faaliyet alanına sahip olan yapı malzemesinin fiyatları da dönemsel olarak değişkenlik göstermektedir. Özellikle inşaat sektörünün yoğun olduğu yaz aylarında taşyünü panel fiyatları artarken, inşaat sektörünün canlılığını kaybettiği kış aylarında ise taş yünü panel fiyatları düşmektedir. Bundan dolayı taş yünü panelleri satın alırken iyi bir araştırma içerisinde olmak her zaman uygun bir fiyat aralığında kaliteli bir taş yünü panel yapı malzemesinin satın alınmasının yolunu açacaktır.