İzopak Likit Astar

600.00 

Kategoriler:

İzopak Likit Astar Açıklama

İzopak Bitüm Astar Emülsiyonu; su ve bitümün özel yöntemler kullanılarak karıştırılması ile elde edilen, kullanıma hazır astar malzemesidir.

Kullanım Alanları


Bitümlü su yalıtım membranları ve bitüm esaslı likit su yalıtım ürünleri altında astar olarak kullanılır.Astar yüzey üzerindeki toz veya toprak gibi maddelerin yapışmayı engelleyici etkilerini yok etmekte ve temiz bir yüzey elde etmemizi sağlamaktadır. Bitümlü su yalıtım örtüleri ile beton yüzey arasındaki aderansı da artırmaktadır.Bu nedenlerle beton yüzeylerde astarsız uygulama yapılmamalıdır. Beton yüzeyler dışındaki yüzeylere yapılan uygulamalarda (ahşap vb.) astara ihtiyaç duyulmayabilir.

Ürün Avantajları 


Soğuk olarak uygulanır, bu nedenle kullanımı kolaydır.Yanıcı ve zehirleyici madde içermez.Bu nedenle açık ve kapalı mekanlarda güvenle kullanılabilir. Bünyesindeki su buharlaştıktan sonra, yüzeyde su ile tekrar çözülmeyen ve su geçirmeyen bir tabaka oluşturur.Her türlü yüzeye rahatlıkla yapışır. Ekonomik bir malzemedir.

Yüzey Hazırlama


Maksimum %20 oranında su ile karıştırıldıktan sonra, ot fırça, rulo veya tabanca ile yüzeye uygulanır.Uygulama yapılacak yüzey toz, yağ, inşaat atıkları ve kirden temizlenmiş ve kuru olmalıdır.Yağışlı havada ve ıslak zeminde uygulama yapılmamalıdır.Hava koşullarına bağlı olarak yaklaşık 4 – 24 saatte kurumaktadır.

Uygulama


İzopak Bitüm Astar Emülsiyonları, yüzey üzerindeki toz veya toprak gibi maddelerin yapışmayı engelleyici etkilerini yok etmekte ve temiz bir yüzey elde etmemizi sağlamaktadır. İzopak Bitüm Astar Emülsiyonları, İzopak Bitüm’lü membran uygulamasından önce astar olarak kullanılır.Üstün yapışma özelliği sayesinde, üstüne uygulanan bitümlü membranların, beton yüzeye daha sağlam ve boşluksuz yapışmasını sağlar. Soğuk olarak öncede toz ve inşaat kalıntılarından arındırılmış yüzeye fırça veya rülo ile sürülür. Hava koşullarına göre 4 ila 8 saat de kurur. +5 derece üzerindeki sıcaklıklarda uygulanır.

Sarfiyat : Tek katta yaklaşık 400 gr./m2

1 Teneke = 18 kg.

su yalıtım malzemeleri

İncelemeler

Henüz yorum yapılmadı.

“İzopak Likit Astar” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir