Taşyünü Dolgulu Sandviç Panel

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz Oylanmadı.)
sandvic-panel-izmir

Sandviç Panel – Taşyünü

90.00  / kdv dahil / m2

Sandviç Panel Uygulamalarında Taşyünü Kullanımı , Sandviç panellerde taşyünü dolgulu şekilde yalıtım uygulamalarının yapılması mümkün olmaktadır. Ancak bunun nasıl olduğuna geçmeden sandviç panellerin nasıl çalıştığı ile ilgili bilgi sahibi olmak gerekmektedir. Adından da anlaşılabildiği gibi sandviç paneller iki farklı sac ya da alüminyum parçanın birbirine paralel şekilde getirilmesi ile birlikte oluşturulan panel demektir. Burada iki parça arasında konulmuş olan yalıtım malzemesi ile sandviç panelin dolgusunun ne olduğunu ortaya koymaktadır. Buradan hareketle taşyünü dolgulu panel için içeriğinde taşyünü dolgusu kullanılmış olan sandviç paneller olduğu söylenebilir. Sandviç panellerde kullanılan ana malzemeler malzemenin kullanımını ve dayanıklılığını artırırken içerisinde kullanılan katkılar ise yalıtım özelliklerinin ön plana çıkmasını sağlamaktadır.

Taşyünü Dolgulu Olması Sandviç Panele Nasıl Etki Eder?

Bir  panel içinde kullanılmış olan dolgu malzemesinin ne kadar etkili olduğunu ortaya koymak için kullanılan ara malzemenin özelliklerine de hakim olmak gerekmektedir. Burada taşyünü malzemesi yalıtım için sahip olduğu özelliklerde sandviç paneller arasında olması ile çok daha etkili olmaktadır. Bu yönüyle taşyünü dolgulu panel ısı yalıtımı başta olmak üzere ses ve su yalıtımlarında da son derece etkili performans gösteren malzemelerden olmaktadır. Bu sayede binaların ve çok başka yapıların dış çevrelerin etkileri karşısında dayanıklı olması sağlanabilmektedir. Özellikle dışarının olumsuz etkilerinden izole edilmek istenen yaşam alanları için kullanılabilecek en etkili ürünler bunlar olmaktadır.

Taşyünü Dolgulu Sandviç Panel

Sandviç Panelde Taşyünü Yerine Başka Dolgu Malzemesi Kullanılabilir Mi?

Sandviç panellerin yalıtım özelliklerini gösterebilmesi için içeriğinde bulunan katkı maddelerinin mutlaka yalıtım amaçlarına hitap edecek şekilde ortaya çıkarılmış olması gerekmektedir. Bu noktada taşyünü dolgulu panel dışında kişiler cam yünü ile doldurulmuş olan sandviç panelleri ve EPS ile hazırlanmış olan dolguları kullanabilirler. Tamamı benzer etkiler göstermesine rağmen fiyatları, yapımında kullanılan teknikleri ve kullanımı sırasında sağladığı kolaylıklar yönüyle farklılık göstermesinden dolayı çeşitlenebilmektedir. Bu konuda zorluk çeken kişiler için Küçükdeveci İnşaat ve Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi olarak deneyimlerimizden ve yalıtım uygulamalarında sahip olduğumuz üstün uzmanlıktan dolayı sizlere ürün seçimi noktasında destek verebiliyoruz.

taşyünü dolgulu cephe paneli
taşyünü dolgulu cephe paneli

Taşyünü Dolgulu Panel Fiyatları

Farklı yalıtım malzemelerini kullanarak çeşitli kaplama ve izolasyon çözümleri üretmek isteyen kişiler için ilk aşamada dikkat edilen konu bu projeler için harcanacak olan masraflar olmaktadır. Bu konuda taşyünü dolgulu panel ürününü seçmek isteyenler için Küçükdeveci İnşaat ve Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi olarak avantajlı fiyatlar sunuyoruz. Tüm yalıtım malzemelerinin uygun fiyatlara sahip olması bunların satın alınması sırasında kişilerin rahatlıkla tercih yapması şansını ortaya çıkarmaktadır. Kişiler bu uygulamayı yaptırmak üzere ürünleri satın alırken sadece tek bir kullanım süresi boyunca masraflarını ölçmemeli buna ek olarak mutlaka yalıtım yaptırmadıklarında oluşacak tamir, yakıt masrafı gibi etkenleri de dikkate alarak bir karar vermelidir.