Sandviç Panel Kaplama Uygulamaları

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz Oylanmadı.)
poluretan-mebranli-panel

Cephe Panel – Taşyünü

90.00  / kdv dahil / m2

Sandviç panel, iki katman arasına poliüretan yalıtım malzemelerinin enjekte edilmesiyle elde edilen bir yapı malzemesidir. Bu malzeme inşaat sektöründe etkin bir şekilde kullanılan bir yapı malzemesidir. Bundan dolayı gerek dünyada gerekse ülkemizde oldukça yaygın bir şekilde çatı panel kaplama uygulamaları sıkça kullanılmaktadır. Özellikle dış cephelerde, çatılarda ve yatay düzlem olarak yapım faaliyeti devam eden inşaatlarda kullanılan bir yapı malzemesidir. Bunun yanında çatı kaplama malzemesi olarak oldukça etkin çözümler sunma noktasında başarılı bir yapı malzemesi olan paneller, çatı kaplama sektöründe de sıkça tercih edilmektedir. Yangına karşı dayanıklı bir çözüm sunması bakımından da ön plana çıkan uygulamaları, güvenli yapıların oluşturulmasında etkilidir.

Sandviç Panel Kaplama UygulamalarıPanel Kaplama Sektörü

Bu sektörü hızlı bir gelişim sürecinde olan bir olgu olarak dikkatleri üzerine çekmektedir. Bu noktada oldukça etkin ve yaygın bir yelpazede uygulama sahası bulan panel uygulamaları, yapı sektörüyle ilgili olan pek çok firmaya kaliteli bir hizmet sunma noktasında oldukça başarılıdır. Bütün bu özelliklerin yanı sıra, sunmuş olduğu güvenlik olanakları bakımından da oldukça elverişli olmasıyla göz dolduran bir malzeme olarak dikkatleri üzerine çekmektedir. Ses yalıtımı ve ısı yalıtımı konusunda da etkin bir kullanım özelliğine sahip olan paneller uygulandığı çatılarda yangın yalıtımı konusunda da etkin bir özelliğe sahip bir yapı malzemesidir.

poluretan-panel-zeytinburnuPanel Kaplamanın Yapı Sektörüne Katkıları

Bu kaplama malzemesinin yapı sektörüne pek çok katkısı bulunmaktadır. Bu katkıları maddeler halinde sıralayacak olursak:

  • Ses yalıtımı
  • Isı yalıtımı
  • Yangın yalıtımı
  • Su yalıtımı

Gibi pek çok farklı yalıtım alanında faydalı bir malzeme olan  panel yapım sektörüne pek çok alanda katkı sunma noktasında başarılı bir malzemedir. Bunun yanında pek çok yalıtımın unsuruna sunmuş olduğu çözümlerle göz dolduran bir yapı malzemesi olması nedeniyle tercih edilen çatı panel yapı malzemesi, özellikle binalara yalıtım alanında etkin bir katkı sunma noktasında başarılıdır. Gerek duvar gerek tavan gerekse çatı kaplamalarında çokça tercih edilen bir yapı malzemesi özelliğinde olan , kaliteli bir yalıtım malzemesi olarak da dikkatleri üzerine çekmektedir.

Panel Kaplama Uygulamalarının Maliyeti

Uygulamaları son zamanların en popüler uygulamalar arasındadır. Yapı sektöründe oldukça etkin bir hizmet verme noktasında başarılı olan  yapı malzemesinin fiyatları dönemsel olarak dalgalanmalar da göstermektedir. Bunun temel sebebi ise, arz ve talep dengesinin dönemlere göre değişkenlik göstermesindir. Bunun yanı sıra üretim teknolojisindeki değişimler doğal olarak bu yapı malzemesinin üretimini de etkilemektedir. Bu alandaki son teknoloji unsurlarının kullanılarak yapılan üretim sayesinde çatı ve cephe panelleri çok daha uygun bir maliyete üretilebilmektedir. Bu durumda  kaplama uygulamasının sıkça tercih edilmesinin nedenleri arasında yer almaktadır.