Ucuz Plywood

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz Oylanmadı.)
plywood-ucuz

Ucuz Plywood İmkanları İle Birçok Alanda Avantajlı Çözümler

Ucuz plywood ya da yaygın ismi ile kontrplak odunun gerekli işlemlerden geçerek levhalar halinde üst üste getirilmesi ve bu levhaların birleştirilmesi ile oluşturulan, özellikle inşaat sektöründe kullanımının oldukça sık bir şekilde gözlemlendiği bir yapı malzemesidir. Kontrplak oluşturulurken üst üste konulacak levhaların yapısında bulunan liflerin birbirine dik gelecek şekilde levhaların yerleştirilmesi en önemli faktördür. Liflerin birbirine dik olacak şekilde yerleştirilmesi hem malzemenin sağlamlığını artıracak hem de suya ve kaynamaya karşı olan dayanımının artmasını sağlayacaktır. Bu sayede inşaat sektörü gibi birçok sektörde oldukça uzun süre boyunca herhangi bir şekilde çürüme, yıpranma gibi dış etkenlerden zarar görmeden kullanılabilecektir.

Ucuz Plywood

Su Geçirmeyen Ucuz Plywood İle Dış Mekanlarınızın Kaplamasını Güven İle Gerçekleştirin

Ucuz plywood en sık olarak karşımıza inşaat sektörü uygulamalarında çıkmaktadır. Plywood malzemesi inşaat alanında daha çok iç ya da dış mekanların kaplanması işleminde kullanılmaktadır. İç mekanların kaplaması için kullanılacak olan ürünlerde genellikle herhangi bir yalıtım özelliği aranmamatadır.. Ancak özellikle dış mekan kaplaması işleminde kullanılacak olan plywood ürünlerimizde özellikle su yalıtımı oldukça fazla aranan bir özelliktir. Plywood sahip olduğu lifli yapısı ve bu liflerin üst üste gelmesi ile oluşan bir malzeme olduğu için oldukça iyi bir sıvı yalıtımına sahiptir. Bu sayede her türlü dış mekanda kullanımı oldukça elverişlidir. Dış mekanda kullanılabilen sıvı yalıtımına sahip kontrplak ürünlerimizin aynı zamanda kaynama dayanıklılığı da oldukça yüksektir. Bu sayede  her türlü hava koşuluna oldukça kolay bir şekilde adapte olabilmekte ve oldukça uzun ömürlü bir kaplama imkanı sunmaktadır.

Ucuz Plywood Ürünümüzün Ahşap Karşısındaki Üstünlükleri

Ahşap özellikle geçmişte inşaat sektöründe oldukça sık kullanılan bir malzeme idi ta ki günümüzde ucuz plywood kullanımı yaygınlaşana kadar. Teknolojinin ve dolayısı ile imalat yöntemlerinin farklılaşması ile birlikte inşaat sektöründe kullanılmak üzere birçok yeni malzemenin imalatı gerçekleştirilmeye başlanmıştır. İmalatı gerçekleştirmeye başlanılan malzemelerden bir tanesi de kontrplak ürünlerimizdir. Kontrplak ahşaba göre oldukça sağlam bir malzeme oluşu ile dikkat çekmektedir. Sağlamlık özelliğinin yanı sıra çivileme gibi işlemlerde neredeyse hiçbir şekilde yarılmaya maruz kalmayacağı için neredeyse kusursuz bir kaplama fırsatı sunmaktadır. Ayrıca yine liflerin birbiri ile dik açı yapacak şekilde konumlanması sayesinde kontrplak ürünlerinde esneme şişme gibi istenmeyen durumlar meydana gelmez.

Her Sektörde Kullanıma Uygun Ucuz Plywood Çözümleri

Ucuz plywood ürünümüz günümüzde oldukça sık bir şekilde inşaat sektöründe kullanılması tercih edilse de hemen hemen her sektörde kullanımı mümkün olan ürünlerin başında gelmektedir. Otomotiv sektöründe kontrplak kullanımı daha çok tırların yük taşıma bölümlerinde zeminleri oluşturulurken görülebilmektedir. Bunun yanı sıra kimi zaman evlerin iç dekorasyonun ürünlerini oluştururken de kontrplak malzemesinden faydalanılabilmektedir.