Taşyünü Fiyatları

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz Oylanmadı.)
tasyunu-cati-sesyalitim

Taşyünü Yapı Malzemesinin Fiyatları

Taş yünü yapı malzemesi, volkanik olarak tanımlanan kayaç türünün çok yüksek ısılarda eritilmesiyle üretilmiş bir yapı malzemesidir. Son zamanlarda aranılan bir yapı malzemesi olarak ön plana çıkan taş yünü yapı malzemesi, sunmuş olduğu yalıtım özelliğiyle ön plana çıkmaktadır. 1500- 1600 derece gibi çok yüksek derecelerde üretilip elyaf hale getirilen taş yünü yapı malzemesi, çok farklı fiyat aralıklarında ticareti yapılmaktadır. Bu noktada taşyünü fiyatları pek çok farklı unsurdan etkilenerek değişiklik gösterebilmektedir. Taş tüyü yapı malzemesinin fiyatlarını etkileyen en önemli unsur olarak ise, yapı malzemesine olan arz ve talebin değişkenlik göstermesidir. Bu doğrultuda özellikle inşaat sektörünün yoğun olduğu yaz aylarında taş yünü yapı malzemesinin fiyatları artarken, inşaat sektörünün durgun olduğu kış aylarında ise taş yünü yapı malzemesinin fiyatları düşmektedir.

Taşyünü – 50 yoğ – 5 cm

47.00  / kdv dahil / paket

Taşyünü – 70 yoğ – 5 cm

60.00  / kdv dahil / paket

Taşyünü Manto 150 yoğ. – 5 cm

52.00  / kdv dahil / paket

Taşyünü FiyatlarıTaş Yünü Yapı Malzemesinin Fiyatlarına Etki Eden Faktörler

Taş yünü yapı malzemesi, çatılarda, farklı özellikte olan çeşitli bölme duvarlarda, fırın izolasyonlarında, dış cephe yalıtımlarında, gemi inşaatlarında, elektrikli ev gereçlerinin üretiminde ve çelik kapıların yalıtım bölümlerinde yoğun olarak tercih edilen bir yapı malzemesidir. Bu noktada özellikle ısı, nem ve ses yalıtımı konusunda oldukça elverişli olması, yapı malzemesine talebin artış göstermesinde etkili olmaktadır. Taş yünü yapı malzemesine yoğun talebin olması, yapı malzemesinin fiyatlarının da değişkenlik göstermesinde etkili olmaktadır. Bunun yanı sıra taş yünü yapı malzemesinin üretim maliyetindeki değişmeler, taşyünü fiyatları üzerinde etkili etmektedir. Ayrıca teknolojinin gelişmesiyle beraber taş yünü yapı malzemesinin de özelliklerinin geliştirilmesi de fiyatları üzerinde etkili olmaktadır.

Taş Yünü Yapı Malzemesi Fiyatlarının Yapı Sektörüne Etkileri

Taş yünü yapı malzemesi, inşaat sektöründe çokça tercih edilen cephe kaplama malzemesidir. Bu noktada taşyünü fiyatları üzerindeki değişimler, yapı sektörünü de etkilemektedir. Son dönem teknolojilerinin üretim sektöründe yoğun olarak kullanılmasıyla beraber, üretim maliyetlerinde de tasarruf sağlanmaktadır. Bu durumun sonucu olarak ise, pek çok yapı sektörü malzemesinin fiyatlarında bir düşüş olabilmektedir. Bu doğrultuda üretim maliyeti düşen taş yünü yapı malzemesini çok daha uygun fiyatlarda satın almak mümkün olmaktadır.

Taş Yünü Yapı Malzemesini Uygun Fiyat Aralığında Satın Almanın Yolları

Taş yünü yapı malzemesi, pek çok farklı fiyat aralığında bulunan bir yapı malzemesi olarak dikkatleri üzerine çekmektedir. Taş yünü yapı malzemesinin çokça tercih edilmesinin doğal sonucu olarak, bu yapı malzemesinin ticaretini yapan firma sayısının çok olması, fiyat aralıklarının da değişkenlik göstermesinde etkilidir. Bu noktada taşyünü fiyatları üzerinde araştırma yapmak önemli bir kazanım olarak karşımıza çıkmaktadır. Zira bu sayede taş yünü yapı malzemesinin fiyatları hakkında bilgi sahibi olarak, uygun bir fiyata taş yünü yapı malzemesini satın almam mümkün olmaktadır. Ancak burada dikkat edilmesi gereken en önemli şey ise; satın alınacak olan taş yünü yapı malzemesinin kaliteli olmasıdır.