Osb2 – Egger – 18 mm

703.00  / adet

Kategoriler:

Osb2 – Egger – 18 mm Açıklama

OSB (Oriented Standart Boards) Sınıflandırma ve Formülasyonu
– Yönlendirilmiş yonga levha. – OSB levha yongalarının, belli bir şekli ve kalınlığı bulunmaktadır. Çok tabakalı levha elde edebilmek amacı ile yongalar, birleştirici ünite yardımıyla pres edebilmektedir. – Levhaların dış tabakalarındaki yongalar, levhanın uzun aksı yönünde serilmektedir. – Orta tabakadaki yongalar, dış tabakadaki yongalara dikey istikamette serilmektedir.

Alman Egger OSB Yonga Levha Kategorileri :

EN 300 Avrupa normlarının belirlediği teknik ve üretim özelliklerine göre, OSB Levhaları 4 kategoriye ayrılmaktadır : OSB1, OSB2, OSB3 ve OSB4 – Alman OSB2 – kuru ortamlarda kullanılan taşıyıcı konstrüksiyon levhaları – Alman OSB3 – rutubetli ortamlarda kullanılan taşıyıcı konstrüksiyon levhaları Mükemmel fiziksel, mekaniksel özellikleri ve form zenginliği sayesinde Alman OSB ürün gamı, uygulama alanlarında yeni imkanlar sağlamaktadır. Kullanım alanları ; – taşıyıcı zemin konstrüksiyonu, – duvar kaplamaları, – çatı kaplamaları altında, – depo, ambar, sahne, tribün yapılarının inşaatında, – mağaza ve fuar standı yapımında, – ambalaj ve paket sektörü, olarak özetlenebilir. Alman OSB, yüksek kaliteli bir Avrupa ürünü olup boyutsal stabilite ve yüklemeye dayanıklılık gerektiren durumlarda konstrüktif amaçlarla kullanılabilir.

Alman Egger OSB Levhaların Avantajları

– Yonga katmanlarının birbirlerine dik yönlerde serilmesi sayesinde elde edilen yüksek mukavemet. – Ana eksende yüksek mukavemet – Kolay işlenebilirlik – Ekolojik ve biyolojik açıdan zararsız olması – Ürünün doğal görünüşü ile tercih edilir olması – Ahşap malzemesinin %100’ünün kullanılması ve kolay geri dönüşüm imkanları.
Alman OSB 2
Alman OSB 2, EN 300 standardının şartlarına uygun olarak üretilmektedir. Levhaların teknik parametreleri, kuru ortamda kullanılan taşıyıcı konstrüksiyon imalatına tamamen uygundur. Alman OSB 2 Uygulama Alanları : – İç mekan inşaatlarında duvar panelleri, zemin panelleri ve konstrüksiyonları gibi. – Döşemeli mobilya imalatlarının, taşıyıcı konstrüksiyonlarında – Dekoratif malzeme olarak – Raf üretiminde – Nakliye için ambalaj üretiminde (likid nakliyesi hariç) – Nakliyede yükün sıkıştırılması amacı için

Üretilen Ürünlerin Boyutları

Alman Egger OSB Levhaların, Muhafaza, Depolama ve Nakliyesi Alman Egger OSB Levhaları, paletler halinde muhafaza edilmektedir. Levha kenarları mukavva ile kaplanmış, yivli-zıvanalı levhaları içeren paletler ise kraft kartonlar ile tamamen kaplanmıştır. Levhaların en hassas noktaları olan kenar alınlarını ise mutlak suretle sudan korumak gerekmektedir. Yükleme ve boşaltma sırasında (özellikle yivli – zıvanalı levhalarda) kenarlara zarar verilmemesine özen gösterilmelidir. Nakliye mesafesi uzun olduğu takdirde veya ürünün uzun süreli depolanması durumunda kenar şeritlere extra koruma sağlanmalıdır. Levhalar, yeterli miktarda düzgün destekler (mesafesi maksimum 600 mm olacaktır.) üzerine yatık bir şekilde istiflenmeli, veya orijinal paletlerinde muhafaza edilmelidir. Levhalar, güneş ışığına ve UV ışınlarına direkt maruz kaldığı takdirde, zamanla renklerinin değişebileceği göz önünde bulundurulmalıdır. Yukarıda tarif edilen durum, levhaların hem dekoratif amaçlı kullanımı, hem de depolama sırasında dikkate alınmalıdır. Ancak OSB levha yüzeyindeki renklerin değişmesi, levhaların teknik özelliklerine veya kalitesine kesinlikle kesinlikle etkide bulunmamaktadır. Alman OSB Levhaların Montajı Alman OSB levhaların sabitlenmesi sırasında vida, çivi veya konektör (bağlaç) kullanılmaktadır. Korozyona dayanıklı sabitleme parçalarının kullanımı, bağlı levhaların kullanım ömrüne direkt etki etmektedir.

Ek bilgi

Kalınlık Tipi

11 mm 122 x 244, 15 mm 122 x 244, 18 mm 122 x 244

İncelemeler

Henüz yorum yapılmadı.

“Osb2 – Egger – 18 mm” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir