izocam Taşyünü

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz Oylanmadı.)
tasyunu-paket-yanmaz-kd

Yerli Üretim İzocam Taşyünü

Isı yalıtımı ve ses yalıtımı için sıklıkla tercih edilen malzemelerden biri olan izocam taşyünü ürünleri birçok firma tarafından yerli olarak temin edilen inorganik hammaddeden üretilmektedir. Çok yüksek sıcaklarda ergitilerek elyaf haline getirilen inorganik hammaddelerden üretilen taşyünü ürünleri, kullanım alanlarına göre şilte, boru veya levha şeklinde üretilebilmektedir. Yapı sektöründe oldukça sık tercih edilen taşyünü malzemeleri, özellikle ısı yalıtımı, ses yalıtımı ve aynı zamanda nem yalıtımında çok kaliteli etkiler göstermektedir. Kullanıldığı bölgelerde ısıya karşı dayanıklılığı sayesinde yangın tehlikelerinde de güvenlik sağlamaktadır. Çok uzun yıllar boyunca yapılarda bozulmadan, çürümeden, küflenmeden ve paslanmadan dayanıklılıklarını korurlar. Taşyünü malzemeleri yapılarda haşerelerden etkilenmeyen ve tahrip olmayan bir malzemedir.

izocam Taşyünüİzocam Taşyünü Malzemesi Kullanım Alanları

Kaya yünü olarak da adlandırılan izocam taşyünü malzemeleri genel olarak kayaların ergitilmesi ve bakalat karıştırılmasıyla elde edilen bir malzemedir. Yapılarda kullanılması güvenli ve sağlıklı olan taşyünü malzemeleri genel olarak mantolama işlemlerinde tercih edilen bir malzemedir. Bu malzeme ile mantolama yapılması sonucu yüksek ses ve ısı yalıtımı sağlanır. Isı dayanıklılığı sayesinde özellikle ısı yalıtımlarında hem güvenli sonuç ortaya koyarken hem de tüm hava koşullarına karşı etkili bir sistem oluştur. Genel olarak hastaneler konutlar kamu binaları ve özel işletmelerde iç ve dış cephelerde kullanılan bir üründür.

İzocam Taşyünü Nasıl Uygulanır?

Yapılarda özellikle mantolama avantajları sağladığı için tercih edilen izocam taşyünü ürünleri uygulanırken dikkat edilmesi gereken birçok nokta vardır. Öncelikle taşyünü malzemesi satın almak istendiğinde satıcı firmanın tecrübesine ve malzeme kalitesine dikkat etmelidir. Kaliteli hammaddelerden üretim yapmayan firmalardan alınan ürünlerle yapılan mantolama işlemi sağlıklı bir sonuç vermeyecektir. Mantolama işlemi yapılmadan önce taşyününün kullanılacağı alanın iç veya dış alan olduğu belirlenmelidir. Çünkü iç cephelerde ayrı ve dış cephelerde ayrı çeşit taşyünü malzemeleri kullanılmaktadır. Bir diğer önemli nokta ise uygulamayı yapan personellerin tecrübesi ve uzmanlığı olmaktadır. Alanında uzmanlığını ispat etmiş bir usta tarafından yapılan mantolama işlemi uzun yıllar boyunca çok etkili ve sağlıklı bir sonuç yaratacaktır.