İzocam Taş Yünü

Taşyünü – 50 yoğ – 5 cm

47.00  / kdv dahil / paket

Taşyünü – 70 yoğ – 5 cm

60.00  / kdv dahil / paket

Taşyünü Manto 150 yoğ. – 5 cm

52.00  / kdv dahil / paket

Dış Cephe Taş Yünü

Yerli olarak temin edilen inorganik hammaddelerin 1350°C-1400°C’de ergitilerek elyaf haline getirilmesi sonucu oluşmaktadır.Kullanım yeri ve amacına göre farklı boyut ve teknik özelliklerde, değişik kaplama malzemeleri ile şilte, levha, boru ve dökme şeklinde üretilebilmektedir.

-Isı yalıtımı, ses yalıtımı ve akustik düzenleme ile birlikte yangın güvenliğide sağlamaktadır.
-Isı iletkenlik beyan değeri (10 0c)  0,035 ≤ λ ≤ 0,040 W/mK’dir.
-Su buharı difüzyon direnç faktörü µ=1’dir.
-Kullanım sıcaklığı -50/+600, -50/+650°C aralığındadır.
-Sıcağı ve rutubete maruz kalması halinde dahi, boyutlarında bir değişme olmaz.
-Zamanla bozulmaz, çürümez, küf tutmaz, korozyon ve paslanma yapmaz. Böcekler ve mikroorganizmalar tarafından tahrip edilemez.
-Higroskopik ve kapiler değildir.
-TS EN 13501-1’e göre “yanmaz malzemeler”olan A1 sınıfındandır.
-Saint-Gobain Isover Grünzweig+HartmannAlmanya Sillan Lisansı ile üretilmektedir.
-bVQI tarafından verilen ISO 9001 Kalite Güvence Sistemi, ISO 14001 Çevre Yönetimi Sistemi, OHSAS -18001 İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Yönetim Sistemi ve ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi Sertifikalarına sahip tesislerde üretilmektedir.
-TS EN 13162 Standardına tabi İzocam Taşyünü ürünler, Yapı Malzemeleri Yönetmenliği (305/2011/AB) çerçevesinde CE işareti taşımaya haizdir.

Taş Yünü Teknik Detaylar

En : 60 cm

Boy : 120 cm

Isı iletkenlik beyan değeri : 0,035 W/Mk / TS EN 12667/12939

Kaplama : Kaplamasız

Yangına Tepki Sınıfı : A1

Taşyünü Mantolama Avantajları

Bir diğer adı ile kayayünü olarak da bilinen taşyünü, kayaların eritilmesi ve püsküren kayalara bakalat ile karıştırılması sonucu elde edilir. Oldukça sağlıklı olan bu ürünün ses ve ısı yalıtımı açısından da faydası büyüktür. Bu alanda size taşyünü mantolama avantajları olarak birçok örnek sıralayabiliriz. İki şekilde olan taşyünü hakkında daha detaylı bilgi için yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Taşyünü Avantajları Ve Kullanım Alanları

Öncelikle şunu belirtmek isteriz ki taşyünü mantolama avantajları olarak en önemli özelliği ısı ve ses yalıtımı yapmamasıdır. Bir odadan diğer odaya ısı ve ses yalıtımı yapmayı engelleyen bu sistem oldukça avantaj ve kolaylık sağlamaktadır. Kullanım alanları ve avantajları olarak bir sıralama yapmak gerekir ise;

  • Ses ve ısı yalıtımı yapmaz
  • Sağlığı tehdit eden unsur barındırmaz
  • Ekonomiye katsı sağlar.
  • Güvenliği iki kat arttırır

Bunun yanı sıra kullanım alanları olarak; hastane, ev ve işyerleri, kamu binaları, karakol ve cezaevleri, ordu evleri gibi birçok yerde kullanılabilinir. İç ve dış cephede kullanılabileceği gibi çatı ve asma tavanda da kullanımı mümkün olmaktadır. Sizinde anlayacağınız üzere taşyünü mantolama avantajları olarak birçok avantajı vardır. Şahsi alanlarda olduğu gibi kurumsal alanlarda da kullanımı mümkündür. Fakat önemli olan bir durum var ki bu işlemi yaptıracağınız yerin çok tecrübeli ve kaliteli malzeme satan bir yer olmasıdır. Eğer tam tecrübe edinmemiş ve kaliteli ürün satan bir yer olmazsa bu avantajların hiçbirinden faydalanamazsınız. Ayrıca kullanım alanlarına göre taşyünü farklılık göstermektedir. Mesela; iç cephe ve büyük alanlar için farklı bir ürün ve sistem kullanılırken dış cephe ve çatılar için başka bir sistem ve malzeme kullanılır. Bu yüzden bu detayları çok iyi ayırt eden ve tecrübe sahibi olan bir yer ile iş birliği yapmanız sizin açınızdan çok iyi olacaktır.

izocam tas yunu
Taş Yünü