İzocam Taşyünü Dolgulu Cephe Paneli

Cephe Panel – Taşyünü

90.00  / kdv dahil / m2

Cephe Paneli – Polüretan

59.00  / kdv dahil / m2

Sandviç Panel – Taşyünü

90.00  / kdv dahil / m2

 

Standart ürün 5 cm taşyünü dolgusu , 0.50 – 0.50 ral 9002 saç kalınlığı .

Mineral Yün Yalıtımlı Cephe Paneli , Yüksek yangın dayanımı,ses ve ısı yalıtımı için üretilmiş,her iki yüzü sac kaplı,mineral yün yalıtımlı cephe panelidir.

tas-cephe

Cephe Panel Teknik Özellikleri

Faydalı Genişlik : 1000
(mm)

Kaplama : Boyalı Galvaniz Sac
(0,40 – 0,50 – 0,60 – 0,70 – 0,80) mm

Boya Tipi : Polyester – PVdF

Renk : Ral 9002 standart renk .

Desen : Trapez, Tırtıl

Yalıtım : Taşyünü

Yalıtım Kalınlığı (mm) : 50 – 60 – 75 – 80 – 100

Isıl iletkenlik Değeri : ≤ 0,036

 

Taşyünü Cephe Panel Paketleme Tablosu

Paketleme Tablosu

Kalınlık (mm) :  Panel Boylarına Göre – Paketleme Miktarları (adet)

50 mm  :  13 adet

60 mm :  11 adet

75 mm : 9 adet

100 mm : 7 adet

 

Panellerin sac yüzeyi isteğe bağlı olarak koruyucu poletilen folyo kaplanabilir.

Ürünlerde sac kalınlığı artarsa paket adetleri revize edilecektir.

Taş yünü cephe paneli özellikle yalıtım alanında etkin bir hizmet sunan bir yapı malzemesidir. Bunun yanı sıra tasarım özelliği ve görünümü nedeniyle oldukça dekoratif bir görünüm kazandırma noktasında elverişli bir özelliği vardır. Bu doğrultuda kullanım alanı oldukça geniş olan taş yünü cephe paneli fiyatlar değişkenlik gösteren fiyat değerlerine sahiptir. Bunun temel nedeni ise bu yapı malzemesinin işlenmesinin ve uygulamasının kolay olmasının yanı sıra, yalıtım konusunda da elverişli bir yapıya sahip olmasıdır. Bunun yanında taş yünü panel yapı malzemesinin yangınlara karşı dayanıklı bir malzeme olması da yaygın bir şekilde kullanılmasının ana nedenini oluşturmaktadır. Bu bağlamda taşyünü cephe paneli fiyatları arz talep dengesi doğrultusunda farklılıklar göstermektedir.

Taş yünü yapı malzemesini satın alacak olan firmaların öncelikle yapı malzemesinin fiyatları hakkında bir araştırma yapmaları yaralı olacaktır. Zira ucuz bir fiyata taş yünü yapı malzemesinin satın alınmasının önemli olduğu kadar kaliteli bir taş yünü cephe panelinin de satın alınması önemlidir. Bu bağlamda uygun bir fiyat aralığında kaliteli bir taş yünü cephe panelini satın almanın yolu ayrıntılı bir araştırma yapmaktan geçmektedir. Bu doğrultuda taşyünü cephe paneli fiyatları konusunda yapılacak olan bir araştırma, yalıtım ve dış cephe alanında kaliteli bir taş yünü yapı malzemesinin satın alınmasının yolunu açacaktır.

Ülkemizde ve dünyada son zamanlarda yaygın olarak kullanılan bir yapı malzemesi olan taş yünü yapı malzemesi, sürekli olarak güncellenen ve yenilenen bir fiyat yapısına sahiptir. Esasında kullanım amacı oldukça geniş olan ve pek çok farklı izolasyon alanında etkin bir faaliyet alanına sahip olan yapı malzemesinin fiyatları da dönemsel olarak değişkenlik göstermektedir. Özellikle inşaat sektörünün yoğun olduğu yaz aylarında taşyünü panel fiyatları artarken, inşaat sektörünün canlılığını kaybettiği kış aylarında ise taş yünü panel fiyatları düşmektedir. Bundan dolayı taş yünü panelleri satın alırken iyi bir araştırma içerisinde olmak her zaman uygun bir fiyat aralığında kaliteli bir taş yünü panel yapı malzemesinin satın alınmasının yolunu açacaktır.

 

Boyalı Galvaniz Cephe Paneli

Sandviç Panel