Dış cephe panelleri

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz Oylanmadı.)
tasyunupanel-izocamtekiz

Dış Cephe Panellerinin Tanımı

Dış cephe panelleri her şeyi üzerinde hazır olan cephe elemanlarının montaj yöntemiyle yapıya uygulanmasıdır. Duvar panel şeklinde de adlandırılır. Tuğla, beton gibi malzemeler yerine kullanılmak için üretilmiştir. Birçok yenilikleri sunan bu yöntem kendiliğinden ısı yalıtımlıdır. Sıvayı ortadan kaldırır, hızlı montaj sunar ve hafif olmaları nedeniyle oldukça kullanışlıdır. Kısa sürede daha fazla iş yapabilmeyi sağlar.

Dış cephe panelleriCephe Panel Çeşitleri

Dış cephe panelleri üreticilerinin zevkine ve isteğine uygun görüp koydukları isimler sebebiyle birçok sınıflandırmaları mevcuttur.

 • Klasik Cephe
 • Ünite Cephe
 • Panel Giydirme
 • Camlı Yüzeyi
 • Yapısal Macun Contalama
 • Yapısal Cam

Cephe Panel – Taşyünü

90.00  / kdv dahil / m2

Cephe Paneli – Polüretan

59.00  / kdv dahil / m2

Sandviç Panel Tekiz

64.00  / kdv dahil / m2

cephepanel-poluretanli-kucukdeveci-puCephe Panel Özellikleri

Dış cephe panelleri sistemi toplumun ve estetik anlayış düşüncesinin değişimiyle ortaya çıkmış olup bazı özellikleri ile birlikte üretilmiştir.

 • Klasik Cephe: Yan elemanlarından oluşan düzenek. Anottanmış toz kaplamalı malzeme bulunabilir. Projeye göre değişiklik gösterenler ise alüminyum, çelik levha ve camlara karşı büyük yapılı sistem aralıkları vardır. Bu ürünlerin kullanım alanları fazla olup, kolay uygulanabilmesi özelliği ile çok çeşitli kullanım özelliklerine olanak sunar.
 • Ünite Cephe: Model uzunluğu olan ve belirlenen farklı yerlerde biriktirilen panellerdir. Çubuk sisteme göre daha talep görür.
 • Panel Giydirme: Üretim maliyetleri yüksek olduğu için ünite sistemlerden daha az talep görürler. Kaplayacağı her kısım aralığında değişik malzemelerden oluşur. Ucuz ve hafif şekilde üretilmeleri sebebi ile oldukça rağbet görür.
 • Cam Yüzeyi: Yan yüzeylerin tabakalara bağlanması ile oluşturulur. Bir nevi yatay ünite sistemidir. Bu tip sistemler binalarda genellikle yan görünümü elde ederler.
 • Çubuk sistem; Şerit giydirme cephe sistemlerinde kullanılan bir yöntemdir. Ünite ve panel sistemlerinde de kullanılır.
 • Yapısal Cam: Prestijli girişler yapmak amacıyla binalarda uygulama alanı bulurlar. Cam destekler sistemi güçlendirmek için kullanılabilir.

Cephe Panel Uygulama Şekilleri

Dış cephe panelleri uygulamalarında klasikler, montaj işlemi diğerlerine göre daha uzun olur. Parçalar gerekli uzunluklara göre kesilip birleştirilir daha sonra uygulanacak bölgeye getirilir. Sabit, hareketli pencereler ile cam ya da paneller ile kaplanır. Ünite cephelerde panelleri taşıyıcı sistemin ya da döşemenin üzerinde bulunan, desteklere monte edebilmek için mekanik desteğe ihtiyaç duyulur. Az sayıda işçi ile yapılabilecek küçük çapta işlemleri giydirme ile cephenin kısa sürede ve daha az işçilik maliyeti ile montajı sağlanabilir. Yapısal macun, binalarda yapılan ızgara şeklindeki iskelete birleştirilir. Yapısal cam panelinde ise iki tür sistem vardır. Cıvata sistemi ve aşkı sistemi şeklinde uygulanır. Sağlık açısından zararlı oldukları düşünülse de çevremize, havaya, insan sağlığına kötü yönde etkileri ve zararı bulunmadığı geçerli testler sonucu ispatlanmıştır. İsteğe bağlı olarak sıkıldığınız ya da renginden memnun kalmadığınız takdirde değiştirme imkanları sunulur. Ya da kendiniz istediniz renge boyama işlemi yapabilirsiniz.